Ar raksturu un lielisku atbalstu Liepājā izcīnām otro uzvaru Bronzas sērijā

Svētdien 7.maijā “Liepājas Olimpiskajā centrā” ar lielisku skatītāju atbalstu mūsu komanda atspēlēja 20 punktu deficītu (41:61) un otrajā papildlaikā pārspēja BK “Ogre” ar 111:108 tiekot pie otrās uzvaras LBL bronzas sērijā.

Pietiekami pilnajā “LOC” arēnā ogrēnieši arī ar savu fanu atbalstu bija ieradušies atgūt šajā sērijā neizšķirtu, par ko liecināja spēles ievads – nieka 35 sekundēs viesi izvirzās vadībā ar 6:0. Uz Kārļa Šiliņa tālmetienu, Uģis Pinete atbild ar “2+1” un jau +7 ogrēniešiem (10:3). Maz pamazām, ar jau ciešāku aizsardzību un ar daudzveidīgu uzbrukumu mūsējie sadeldē deficītu. Pēc kārtējiem Helmaņa punktiem (pirmajā ceturtdaļā 6) uz tablo vairs tikai -1 (12:13) un minūtes pārtraukums viesiem, kad jāspēlē 5:19. Spēle atsākas ar Magones un Freimaņa trejačiem, bet pēc Zēberga tālmetiena un Magones viena precīza soda metiena starp komandām pieci punkti (15:20). Ar šādu rezultāta starpību paiet dažas sekojošās minūtes, līdz Ojārs Bērziņš ar trejaci un ātru pāreju uzbrukumā iegūst liepājniekiem +3 (29:26). Šī “uguņojošā” ceturtdaļa noslēdzas ar viesu trim punktiem un neizšķirtu 29:29.

Šajā spēles laikā abas komandas ir sekmīgi realizējušas tālmetienus, kas statistiski pat ir par labu mūsējiem (5 pret 4).

Otrās ceturtdaļas sākumā Žunda atjauno minimālu vadību BK “Liepāja”, bet pēc Kristapa Dārgā diviem groza guvumiem minūtes apspriedi pieprasa Artūrs Visockis-Rubenis (30:33, 7:53 spēles laiks ceturtdaļā). Diemžēl, pauze nenāk par labu mūsējiem, jo viesi palielina pārsvaru līdz 9 punktiem (41:32), bet pēc Vanaga diviem un Birkāna trim gūtajiem punktiem (37:41) tomēr arī ogrēnieši pieprasa minūtes pārtraukumu. Nesekmīgākās 4:29 seko šajā spēlē, kad mājinieki gūst tikai četrus punktus, turpretī, viesiem padodas itin viss, reizēm mūsu grozā krīt pat visgrūtākie metieni. Līdz ar puslaika beigu sirēnu Taltons trāpa tālu pustālo metienu pret pirmo reizi laukumā devušos Kristiānu Šulcu (kopš rokas lūzuma nebija piedalījies spēlēs no 31.janvāra). Viesiem uz “‘ģērbuvēm” dodoties komfortablais +16 (57:41). Tik daudz punktus puslaikā mūsu komanda nebija ielaidusi šajā sezonā!

Ogres komandai 70% tālmetienu (7/10), divreiz vairāk atlēkušo bumbu (18 – 9) un turpat divreiz vairāk izpildītu soda metienu (8/11 – 5/6). Kļūdu skaits liels abām komandām – pa 10, bet piezīmju ziņā mūsējiem 11, viesiem 10.

Individuāli pamanāmākais ir Ričards Daniels Vanags, kuram 10 punkti puslaikā. Šiliņš un Helmanis guvuši pa 6 ačiem katrs, bet Ojārs Bērziņš un Renārs Birkāns tikuši pie pieciem punktiem. Viesu rindās virs 10 punktiem diviem vīriem – Pinetem 14, Zēbergam 13.

Otrais puslaiks iesākas līdzīgi, kā pirmais noslēdzies, viesiem esot sekmīgiem divos uzbrukumos, kas uz tablo dod jau nepieklājīgo +20 BK “Ogre” (61:41). Iespējams, ka vairākiem skatītājiem klātienē un pie TV ekrāna likās, ka šajā spēlē viss ir skaidrs. Tā nedomāja mūsējie! Helmanis ir sekmīgs no groza apakšas, bet pēc diviem nerealizētiem sodiņiem Birkāns trāpa pustālo metienu, bet jau Helmanis ar divu punktu guvumu otro reizi spēlē Uldim Švēdem liek saukt malā savējos. Uz tablo 47:61 un 6:23 spēles laika trešajā ceturtdaļā. Rihards Zēbergs piebremzē liepājnieku izrāvienu, bet tikai uz īsu brīdi, jo seko Helmaņa un Vanaga divu punktu guvumi un vairs -12 (51:63). Otro reizi šajā ceturtdaļā mājiniekiem “pāri nodara” Zēbergs, šoreiz realizējot tālmetienu un minūtes pārtraukums liepājniekiem (51:66). Birkāna mestā bumba noripo pa groza stīpu, taču nekrīt cauri tīkliņam, tāpēc “2+1” neizdodas. Savukārt, no soda metienu līnijas Renārs met nekļūdīgi. Ričards Daniels Vanags vēlreiz ir precīzs no tuvas distances, bet Bērziņš ar trejaci un diviem sodiņiem samazina BK “Liepāja” deficītu līdz -6 (60:66). Par Šiliņa pārkāpumu, kas šķita jau kā lieliski bloķēts metiens, Dārgais trāpa abus soda metienus un pēc trim ceturtdaļām mājiniekiem -8 (60:68).

Noslēdzošā ceturtdaļa iesākas ar zibenīgu Birkāna manevru tiekot līdz groza apakšai, bet viesiem padodas piecu punktu atbilde un pie 8:44 spēles laika, iespējams, šajā spēlē, liepājniekiem pārtraukums, kad uz tablo ir -11 (62:73). Atsākoties spēlei Šiliņš ir precīzs no groza apakšas, bet arī Dārgais atbild ar to pašu (75:64). Šiliņš trāpa arī tālmetienu, bet ar “2+1” sekmīgs ir Vanags un jau vairs tikai -5 (70:75), kad vēl 7:35 spēles laika. Uģis Pinete atgriež viesiem +7, kam seko svarīgākais spēles posms ar lielu plus zīmi mūsējiem. Renārs Birkāns realizē trejaci un metienu no groza apakšas, bet, kad divus uzbrukumus pēc kārtas nesekmīgi nospēlē abas komandas, piekto personisko piezīmi saņem Rihards Zēbergs, bet par pārkāpumu Vanags no soda metienu līnijas met nekļūdīgi un neizšķirts 77:77. Mūsu komanda jau kārtējo reizi neļauj viesiem izpildīt metienu, sasniedzot 24 sekunžu pārkāpumu. Kad jāspēlē 4:10 ogrēnieši sasauc sapulci. Spēlei atsākoties, katra komanda netrāpa savus metienus, līdz Renārs Birkāns ar savu “kroņa” metienu no pustālās distances panāk mājiniekiem +2 (79:77). Renārs Magone izcīna atlēkušo bumbu pie mūsu groza pēc Taltona neprecīzā metiena un atjauno neizšķirtu (79:79). Bērziņš netrāpa tālmetienu, bet Taltons atkal izvirza vadībā ogrēniešus (81:79), kad jāspēlē mazliet vairāk par divām minūtēm. Arī Birkāns nerealizē trejaci, bet atklāti parādot pārkāpumu pret sevi, tieši Birkāns saņem tehnisko piezīmi, kas Renāram ir piektā. Skaļā mājinieku atbalstītāju troksnī Taltons soda metienu nerealizē, bet jau pie otrā groza tādu pašu pārkāpumu kā Birkānam saņem Taltons un arī viņam tā ir piektā piezīme. Vanags no soda metienu līnijas met nekļūdīgi (80:81), bet Bērziņš no tuvas distances atgūst vadību liepājniekiem (82:81). Pinete neiemet tālo, bet atkal Magone ir sekmīgs pie mūsu groza, kas par Vanaga pārkāpumu nozīmē divus soda metienus. Arī Magonem roka nodreb lielajā troksnī, trāpot tikai otro (82:82). Vēlreiz Bērziņš kļūdās no tālās distances, bet par kārtējo Vanaga piezīmi pret Magoni, viesu spēka uzbrucējs šoreiz iemet abus sodiņus un ar +2 (84:82) vadību atgūst ogrēnieši. Ātru un precīzu uzbrukumu noslēdz Žunda, no groza apakšas atjaunojot neizšķirtu, kad jāspēlē vēl 30 sekundes pamatlaikā. Arī viesi nolemj ātri uzbrukt, pārsteidzot mūsējos un sarūpējot ceturto piezīmi Šiliņam. Apsītis, realizējot abus soda metienus, vēlreiz dod divu punktu pārsvaru BK “Ogre” (86:84). Uz mājinieku noslēdzošo uzbrukumu Artūrs Visockis-Rubenis pieprasa apspriedi, kad 24,5 sekundes spēles laika. Atsākoties spēlei pārkāpums pret Vanagu nozīmē, ka mūsu 20 gadus jaunais uzbrucējs ir spiests atbildēt ar vēsu prātu un diviem svarīgajiem soda metieniem. Ričards met nekļūdīgi, vēlreiz sasniedzot neizšķirtu (86:86). Ogres pēdējais uzbrukums pamatlaikā noslēdzas ar tālu neprecīzu trejaci Pinetes izpildījumā un tas nozīmē, ka seko papildlaiks.

Komandu statistika pēc spēles pamatlaika ir itin līdzīga: metienu realizācijā mūsējiem pārākums no tuvās distances (23/35 65,7% pret 22/46 47,7%), bet sliktāks metienu procents no trīspunktu līnijas (9/27 pret 9/19). Soda metienu apjoms un realizācija līdzīga (13/18 – 15/20), piespēļu ziņā arī līdzsvars (18 – 17), kļūdu skaits ievērojami sliktāks viesiem (14 – 20), bet groza apakšā, joprojām, dominējošs pārsvars BK “Ogre” (27 – 39), pie tam, pie mūsu groza viesiem izdevies izcīnīt 11 atlēkušās bumbas.

Papildlaiks, formāli, tomēr sakot, pirmais papildlaiks, iesākās ar Šiliņa bloķētu metienu, neļaujot Dārgajam atjaunot vadību viesiem, bet arī Vanags met neprecīzi. Kalves kļūdu Kārlis Žunda pārvērš ātrā pārejā un “2+1”, kas beidzoties pirmajai papildlaika minūtei mājiniekiem dod +3 (89:86). Kārlis Šiliņš saņem piekto personisko piezīmi, un viņa vietā laukumā dodas Helmanis, bet Dārgais iemet tikai vienu no diviem sodiņiem. Kristaps Miglinieks, kurš pamatlaikā guva tikai trīs punktus, realizē svarīgu “flouteri” panākot pat +4 liepājniekiem (91:87). Uz Renāra Magones divu punktu guvumu, Bērziņš nerealizē trejaci, bet veiksmīgi liepājniekiem, bumba autā izlido no Ogres spēlētāju rokas. Kārlis Žunda iemet trinīti un jau +5 mūsējiem (94:89). Prieki nav ilgi, jo Apsīša neprecīzo raidījumu atkarotajā bumbā pie mūsu groza un divu punktu guvumā pārvērš Dārgais (91:94). Nesekmīgs mājinieku uzbrukums, bet Dārgais atkal met precīzi un tikai viena punkta pārsvars liepājniekiem (94:93), kad mazliet vairāk kā minūte atlikusi šajā papildlaikā. Kārlis Žunda uzbrūk nesekmīgi no tuvas distances, bet cits Saldus Kārlis (Apsītis) netrāpa, šķietami, vieglu metienu no groza apakšas pēc kārtējā atkārtotā uzbrukuma, bet pret atlēkušo bumbu izcīnījušo Ojāru Bērziņu ir pārkāpums. Ojārs iemet abus soda metienus, palielinot pārsvaru līdz viena tālmetiena tiesai (96:93), kad 59,7 sekundes spēles laika. Vanags pārkāpj noteikumus pret Pineti, kurš trāpa otro soda metienu, bet jau liepājnieku uzbrukumā Vanagam bumba izslīd, kas nozīmē, ka Ogres vīriem ir iespēja atjaunot neizšķirtu. Līdz groza apakšai tiek Apsītis, kurš vēlreiz fiksē “ničoku” 96:96, kad 10,8 sekundes spēles laika. Liepājnieki izmanto minūtes pārtraukumu, pēc kura Kārlis Žunda nerealizē tālmetienu nosūtot šo spēli uz otro papildlaiku.

Otrā papildlaika ievadā no groza apakšas neprecīzi met Helmanis, bet Bērziņa pārtvertā bumba pārtop kļūdā līdz viesu līderis Kristaps Dārgais gūst divus punktus. Īstajā brīdī par savām snaipera dotībām atgādina Kristaps Miglinieks, kurš trāpa no tālās (99:98). Pinete savu trejaci nerealizē, bet pie otra groza pārkāpj noteikumus pret Helmani. Diemžēl, pieredzējušam liepājniekam abi metieni ir neprecīzi. Dārgais no apakšas netrāpa, bet Apsītis īstajā vietā atkal iegūst bumbu pie mūsu groza un atjauno minimālu vadību Ogrei (100:99). Kārlis Žunda netrāpa metienu no tuvākas distances, bet, dodoties aizsardzībā Arnolds Helmanis izpelnās nesportisko piezīmi. Laukumā atgriežas Freimanis, kurš nebija devies laukumā kopš pirmā puslaika. Uģis Pinete iemet tikai otro soda metienu, bet Pozņaks no tuvas distances ir nesekmīgs. Atkal uzgavilēt mājiniekiem liek Miglinieks, kurš iemet vēl vienu tālmetienu un atgūst vadību liepājniekiem (102:101), kad atlikušas mazāk par divām minūtēm. Kārlis Apsītis atgriež vadību viesiem, bet arī Miglinieks met precīzi, šoreiz no tuvākas distances (104:103). Miglinieka piezīme uz soda metienu līniju nosūta Ernestu Kalvi, kurš nenodreb un atkal +1 viesiem (105:104) un 1:22 spēles laika. Kārlis Žunda ir precīzs ne bez veiksmes palīdzības, jo trāpa trejaci pret groza vairogu un atkal emocijas LOC tribīnēs, jo mūsējiem +2 (107:105). Kristaps Dārgais kļūdās piespēlē, kuru pārtver Freimanis, bet lielāku vadību mājiniekiem nepanāk Bērziņš, no groza apakšas metot neprecīzi. Steidzas arī viesi, Apsītim izkāpjot autā, kas nozīmē, ka līdz otrā papildlaika beigām mūsu komanda var spēlēt neizpildot metienu, jo atlikušas tikai 19,4 sekundes. Viesi ķeras pie apzinātu pārkāpumu taktikas, uz sodiņiem nosūtot Kārli Žundu. Kārlis iemet tikai otro, panākot mūsējiem viena tālmetiena pārsvaru (108:105). Uģis Pinete netrāpa trejaci, bet pēc Miglinieka izcīnītas atlēkušās bumbas, Kalves pārkāpums atkal izpildīt soda metienus nosūta Žundu. Šoreiz Kārlis iemet otro un 6,4 sekundes līdz šo “ekstra” minūšu beigām minūtes pārtraukums viesiem. Labu izspēli noorganizē ogrēnieši, Pinetem trāpot no tālās un intriga atkal ir dzīva (109:108). Pārkāpums pret Vanagu, kurš pieliek spēlei punktu, jo realizē abus soda metienus, kad jāspēlē vairs tikai 2,8 sekundes. Liepāja svin otro panākumu bronzas sērijā, šoreiz garā, raibiem notikumiem bagātā spēlē ar 111:108 tikai otrajā papildlaikā pār BK “Ogre”.

“Elvi – par savējiem” labākā spēlētāja balvu saņēma Ričards Daniels Vanags, kurš laukumā pavadīja 43 minūtes un guva 24 punktus, izcīnīja 5 atlēkušās bumbas, atdeva 4 rezultatīvas piespēles un pārtvēra divas bumbas.

BK “Liepāja”: R.D.Vanags 24p. (2p. 8/10, 3p. 0/3, 1p. 8/8, 5ab, 4rp, 2pb), R.Birkāns 18p. (2p. 5/6, 3p. 2/5, 1p. 2/4, 2ab, 5rp, 2pb, 5pers.piez.), K.Žunda 14p. (2p. 2/4, 3p. 2/3, 1p. 4/9, 2ab, 2rp, 1pb), O.Bērziņš 14p. (2p. 2/6, 3p. 2/7, 1p. 4/4, 6ab., 2rp, 2pb), K.Miglinieks 13p. (2p.2/2, 3p. 3/6, 3ab, 3rp, 2pb), astoņus no tiem gūstot otrajā papildlaikā, A.Helmanis 12p. (2p. 5/9, 3p. 0/1,1p. 2/4, 3ab, 1rp, 1bl), K.Šiliņš 11p. (2p. 1/5, 3p. 3/6, 8ab, 1rp, 1pb, 2bl, 5pers.piez.), R.Freimanis 3p. (2p. 0/1, 3p. 1/2, 1ab, 4rp, 2pb), J.Vītols 2p. (2p. 1/1, 3p. 0/1, 2rp), K.Šulcs 0p., B.Kiseļovs, H.Bajārs.

Mūsu komandai ir nepieciešama tikai viena uzvara, lai šajā sezonā tiktu pie LBL bronzas godalgām.

LBL bronzas sērijas datumi un sākuma laiki. Sērija līdz vienas komandas trim uzvarām.

04.05.23. 17:00 Ogrē 66:78

07.05.23. 17:00 Liepājā 111:108 (otrajā papildlaikā)

10.05.23. 19:00 Ogrē

13.05.23. 19:00 Liepājā, ja nepieciešams

15.05.23. 19:00 Ogrē, ja nepieciešams

Atbalstām Sa-Vējos!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *