Ogrē piedzīvojam pirmo zaudējumu sērijā, turpinājums sestdien Liepājā

  • Šovakar LBL bronzas sērijas 3.spēlē Ogrē mūsu komanda piekāpās ar rezultātu 81:82, kas nozīmē, ka sērijas turpinājums būs šo sestdien Liepājā pulksten 19:00!

Mājinieki Ogrē iesāka ar lielu enerģiju un ar lielu veiksmes palīdzību, līdzīgi, kā pirms nedēļas to izdarīja mūsējie, kad Ogrē trāpīja septiņus trejačus pirmajā ceturtdaļā, šoreiz ogrēnieši iemeta sešus tālmetienus. Pašā ievadā uz Apsīša trejaci Helmanis atbildēja ar divu punktu guvumu, bet jau turpmākos punktus viesi guva no soda metienu līnijas, realizējot septiņus no septiņiem un pēc Miglinieka trijiem uz tablo +2 liepājniekiem (9:7). Pēc Apsīša otrā un Taltona pirmā tālmetiena mājiniekiem +4, bet Šiliņš triecot bumbu grozā mazliet pieklusina Ogres atbalstītājus (11:13). Kad Dārgais ar “flouteri” un Lāms ar trinīti ir ieguvuši +5 ogrēniešiem, Artūrs Visockis-Rubenis sauc malā mūsējos (13:18). Līdz pirmās ceturtdaļas izskaņai Lāms ar Zēbergu trāpa vēl pa vienam tālajam, bet Vanags un Freimanis gūst punktus no tuvākas distances un pie -6 mūsējiem, noslēdzas pirmā ceturtdaļa (20:26).

Otro ceturtdaļu iesākām vareni, ar septiņiem punktiem pēc kārtas, kad no groza apakšas precīzi met Freimanis un Helmanis, bet pirmo tālmetienu mūsējiem realizē Ojārs Bērziņš (27:26) un mājiniekiem minūtes pārtraukums pēc nospēlētām mazliet vairāk kā 2 minūtēm. Spēlei atsākoties tieši liepājnieki turpina sekmīgo spēles nogriezni, kas noslēdzas ar Vītola tālmetienu un 10-0 izrāviens BK “Liepāja” (30:26). Diemžēl, allaž enerģiskais Kristaps Dārgais pārtrauc šo sekmīgo posmu, ar savu realizēto metienu no groza apakšas, bet, kad uz Vītola “flouteri” mājinieki pretī liek savus četrus punktus, jau minūtes apspriedi spiests sasaukt Artūrs Visockis-Rubenis (32:32, 5:29 spēles laika). Kristaps Miglinieks atjauno vadību viesiem, bet pēc aktīvā Jāņa Pozņaka viena realizētā soda metiena, bet pēcāk nopelnītas piezīmes un tehniskā pārkāpuma, diemžēl, ar slimību spēlējošais Miglinieks sodiņu neiemet, bet Vanags atzīmējas ar tālmetienu (37:33). No šī plus 4 mūsējiem, mājinieki panāk sev vēlamo +5, veicot atbildes triecienu 9-0 (42:37). Līdz pirmā puslaika izskaņai dažu punktu vadība saglabājas mājiniekiem, bet metot nekļūdīgi pēdējos četrus soda metienus, BK “Ogre” lielajā pārtraukumā dodas ar +6 (50:44).

Spēles statistikā jau ierastā aina, kad groza apakšā ogrēnieši ir labāki (izņēmums bija pirmajā tikšanās reizē Ogrē), šajā rādītājā esot pārākiem pat ar astoņām bumbām (17 – 9), pie tam, pie mūsu groza izcīnītas 7! No tālās distances mājinieki trāpīja 8 no 15, iepretim BK “Liepāja” precīzi 3 no 8. Soda metienu skaita un realizācijas ziņā labāki mūsējie (15/18 pret 8/13), bet pieļautajās kļūdās vairāk brāķa viesiem (8 pret 6). Izteikti labāka metienu realizācija no tuvās distances ir liepājniekiem (10/14 71,4% pret mājinieku 9/16 56,3%).

Individuālajā statistikā pie punktiem tikuši bija visi mūsējie, kas devās laukumā: Šiliņš (8p+2ab), Vanags (6p), Birkāns (5p+4rp), Miglinieks (5p), Vītols (5p), Helmanis (4p+2ab), Freimanis (4p), Žunda (4p+3ab+2rp), Bērziņš (3p+3rp).

Otrā puslaika ievadā, savukārt, liepājnieki apliecina savas tālmetienu prasmes, pa trejacim trāpot Birkānam, Freimanim un Žundam un jau ar +1 vadībā mūsējie (55:54). Pēc Ogres pieprasītā pārtraukuma Šiliņš no soda līnijas palielina pārsvaru viesiem līdz +3, taču Apsītis un Lāms ar saviem groza guvumiem liek jau sapulcēties malā mūsējiem (57:58). Turpinās cīņa par iniciatīvu, vadību saglabājot mājiniekiem, bet turpat viena metiena tiesas attālumā turās liepājnieki un pēc Taltona metiena no groza apakšas pēc trim ceturtdaļām uz tablo 66:63, plus 3 mājiniekiem.

Trauksmes zvani ir atskanējuši mūsu komandas “garajā galā”, jo jau ar pieciem pārkāpumiem spēle beigusies Arnoldam Helmanim, bet pa trim sodiņiem saņēmuši Šiliņš, Vanags un Freimanis.

Ceturtā ceturtdaļa turpinās ar cīņu par iniciatīvu, divām līdzvērtīgām komandām nepiekāpīgi cīnoties aizsardzībā, un uzbrukums iestrēgst uz ilgu laiku. Tikai pēc spēlētām trijām minūtēm kāda no komandām ir precīza, bet, diemžēl, tā ir mājiniece, kad Dārgais no groza apakšas met nekļūdīgi (68:63). Uzreiz Ojārs Bērziņš trāpa savu otro tālmetienu (66:68). Žundas trešā piezīme uz soda metienu līnijas nosūta šajā spēlē labi spēlējošo kanādieti Lāmu, kurš iemet tikai otro, bet pats Žunda no tuvākas distances pietuvina viesus līdz viena punkta deficītam (68:69). Rihards Zēbergs ir aktīvs, un gan realizē metienu no groza apakšas, mūsu komandai spēlējot ar “īso sastāvu”, bet par savādu pārkāpumu no Miglinieka puses, Zēbergs mājinieku pārsvaru palielina līdz pieciem punktiem, nekļūdīgi realizējot abus soda metienus (73:68). Ojārs Bērziņš atkal ir sekmīgs, šoreiz no groza apakšas, taču Magone atbild ar to pašu (75:70). Ne liepājnieku, ne mājinieku sekojošie uzbrukumi nav precīzi, bet pēc Apsīša neprecīzā metiena Renārs Birkāns iemet savu trejaci, bet Bērziņš pret sevi nopelna Magonem uzbrukuma piezīmi (73:75). Diemžēl, Šiliņa kļūda bumbas kontrolē neļauj panākt neizšķirtu, bet Dārgais ar “flouteri” panāk plus 4 BK “Ogre” (77:73), kad jāspēlē mazliet vairāk par divām minūtēm. Kārlis Šiliņš nerealizē sarežģītu metienu no tuvas distances, bet arī Pozņaka metiens rezultātu neizmaina. Renārs Birkāns turpina uzņemties iniciatīvu un ar metienu no groza apakšas samazina liepājnieku deficītu līdz 2 punktiem (75:77), kad jāspēlē 1:42. Ogre turpina izmantot labāku meistarību cīņā zem groziem, un ar divreiz atkarotu bumbu zem mūsu groza, diemžēl, tiek pie diviem punktiem (79:75). Iespējams, šī bija “atslēgas” epizode, kas izšķīra svaru kausus par labu mājiniekiem. 1:12 līdz pamatlaika beigām seko mūsējo pieprasīts minūtes pārtraukums. Spēle atsākas ar liepājnieku kļūdu un taktisko pārkāpumu pret Uģi Pineti. Pēc Pinetes viena precīza soda metiena Renārs Birkāns iemet tālmetienu (78:80) un pārtraukumu pieprasa ogrēnieši, kad uz tablo 37,8 sekundes spēles laika. Taltona izpildītu metienu no tuvas distances iespaidīgi bloķē Kārlis Šiliņš, joprojām saglabājot izredzes uz cīņu par uzvaru. Taču, arī šoreiz mūsu komandas uzbrukums noslēdzas ar kļūdu un apzinātu pārkāpumu pret Taltonu. Amerikāņu leģionārs no soda līnijas met nekļūdīgi un palielina pārsvaru līdz 4 ačiem, kad jāspēlē tikai 5,5 sekundes. Renārs Birkāns turpina apliecināt to, ka arī tālmetieni ir Renāra uzbrukuma ierocis un realizē jau savu ceturto trejaci, bet uzvarai ar to, protams, nepietiek. Ogrē piedzīvojam pirmo zaudējumu šajā sērijā ar rezultātu 81:82 un rezultāts pret BK “Ogre” sērijā kļuvis 2:1, liepājnieku labā.

Kopējā šīs spēles statistikā redzams, ka divos rādītājos mājinieki bija pārāki – izcīnītajās bumbās (37 – 27) un kļūdās, kas ogrēniešiem tikai 8, bet mūsu komandai 16 tehnisko brāķu. Savukārt, ar “Ogres” ieroci otrajā spēles daļā labāk uzbruka tieši mūsējie, realizējot kopumā 10 tālmetienus no 24 izpildītajām (puslaikā 3 no 8), kamēr mājinieki otrajā puslaikā izmeta tikai četrus un neiemeta nevienu (spēlē 8/19, puslaikā 8/15).

BK “Liepāja”: R.Birkāns 19p. (2p. 2/3, 3p. 4/6, 1p. 3/3, 5ab, 1pb), K.Šiliņš 14p. (2p. 3/5, 3p. 0/1, 1p. 8/8, 9ab, 1rp, 1bl), R.D.Vanags 10p. (2p. 2/3, 3p. 1/3, 1p. 3/3, 1ab, 1rp), K.Žunda 9p. (2p. 2/4, 3p. 1/3, 1p. 4/6, 6ab, 3rp, 1pb), O.Bērziņš 8p. (2p. 1/1, 3p. 2/4, 1ab, 3rp), R.Freimanis 7p. (2p. 2/2, 3p. 1/4, 6ab, 2rp), K.Miglinieks 5p. (2p. 1/1, 3p. 0/1, 1p. 3/4, 1rp, 2pb), J.Vītols 5p. (2p. 1/1, 3p. 1/2, 2rp), A.Helmanis 4p. (2p. 2/5, 2ab, 5pers.p.).

Šīs sērijas ceturtā un, BK “Liepāja” uzvaras gadījumā, pēdējā spēle notiks 13.maijā pulksten 19:00 “Liepājas Olimpiskajā centrā”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *