Iezīmējas pārbaudes spēļu kalendārs

Gatavojoties jaunajai basketbola sezonai, kas mūsu biedrībai būs sestā, maz pamazām iezīmējas visu komandu pārbaudes spēļu kalendārs, ar pirmajām spēlēm Liepājā vēl augustā.

Brīdī, kad liela un pat ļoti liela uzmanība tiek veltīta Pasaules Kausa spēlēm un Latvijas vīriešu izlases debijai tajā, mūsu biedrības komandas turpina savu gatavošanos 2023./24.gada basketbola sezonai. Visas trīs komandas turpinās spēlēt tajos pašos turnīros, kur iepriekšējā sezonā, tā teikt, bez izmaiņām.

BK “Liepāja”, vīriešu komanda. Pamata turnīrs, protams, paliek apvienotais Latvijas – Igaunijas čempionāts, kas arī nākošajā sezonā saglabās nosaukumu “PafBet”. Arī šajā sezonā piedalīsies 16 vienības, tikai ar mazām izmaiņām, proti, Igaunijas Rakveres vienības vietā būs jaunā Latvijas komanda “Rīgas Zeļļi”. Tas nozīmē, ka komandu sadalījums pa valstīm, joprojām, dominējošai esot Igaunijai (8 komandas), Latvija pēc vairāku gadu pauzes spēj pieteikt septiņas un kā vienīgā Ukrainas komanda “Prometey”. Lai arī šis turnīrs sāksies jau ap divdesmitajiem septembra datumiem, mūsu komanda turnīru sāks 1.oktobrī savā laukumā pret “Latvijas Universitāti”. Tāpat jau trešo sezonu BK “Liepāja” izmēģinās spēkus “Latvijas basketbola Užavas kausā”, kurā vēl izloze nav notikusi, tāpēc pretinieki un izspēles “zars” nav zināms. Un, pēc apvienotās līgas izslēgšanas spēlēm, jau ierasts, tiks dots starts Latvijas Basketbola Līgas (LBL) izslēgšanas spēlēm, kurās šajā sezonā vēl ir jāiekļūst, jo tikai labākais sešinieks no septiņām komandām, ņems dalību.

Savukārt, pārbaudes spēļu sakarā, ir ieplānotas sešas spēles, visas pret mūsu dienvidu kaimiņiem. Divas no šīm sešām tiks aizvadītas Liepājā, bet četras Lietuvā. Kā pirmā jau 30.augustā, kad Liepājā pēc vairāku gadu izlaišanas viesosies Klaipēdas pirmā komanda “Neptunas”. Jau ierasti liepājnieki ir aizvadījuši sagatavošanās spēles pret pēc spēka otrās Lietuvas līgas komandu “Neptunas – Akvaserviss”, bet ne pret pirmo Liepājā. Tiesa, Klaipēdā arī pirms pagājušās sezonas “Neptunas” apliecināja Lietuvas basketbola spēku. Pēc “Neptunas” liepājnieki dosies četros izbraukumos uz Lietuvu, secīgi spēlējot ar “Gargždai”, “Olimpas”, “Telšai” un “Žalgiris-2”, bet otro un pēdējo pārbaudes spēli aizvadīs savā laukumā 26.septembrī, kad Liepājā viesosies Sanda Buškevica trenētā Palangas “Olimpas”.

Meitenes, savukārt, vēl nezinot komandu skaitu un izspēles kārtību ne Baltijas līgā, ne pēc tam plānotajā Latvijas Sieviešu Basketbola Līgā (LSBL), ir iezīmējušas pagaidām divus mačus pirms sezonas sākuma, abus izbraukumā. Vispirms, 13.septembrī viesojoties Ventspilī, bet 16.septembrī arī dosies uz Klaipēdu mērojoties spēkiem ar “LCC Universitāti”.

Juniori, kas kā ierasts, daļa no visiem ņem dalību ar BK “Liepāja”, būs pirmie, kas dosies laukumā šajā pirms sezonā. Latvijas čempionāts, kurā BK “Liepāja/LSSS” turpinās audzēt savu meistarību joprojām būs “Ramirent NBL”, neskatoties uz nelielām izmaiņām, paliekot Rietumu grupā. 26.augustā mūsu pirmie pārbaužu spēļu pretinieki būs itin zināmi, proti, “RSU” (Rīgas Stradiņa Universitāte), kuras galvenais treneris ir mūsu bijušais treneris abās komandās – Krists Pīternieks, bet šīs vienības sastāvā ir gan Pēteris Salmiņš, gan uz “RSU” šajā vasarā pārgājušais liepājnieks Arturs Vuciņš. Pagaidām vēl kā projekts ir iezīmēta vēl viena pārbaudes spēle Liepājā 9.septembrī, kad jau pieminētā Klaipēdas otrā komanda – “Neptunas – Akvaserviss” mērotos spēkiem ar mūsu junioriem.

Biedrības “Sporta klubs Liepājas basketbols” pārbaudes spēles augustā:

26.08.23. 13:00 LOC, BK “Liepāja/LSSS” – “RSU” (juniori)

30.08.23. 18:30 LOC, BK “Liepāja” – Klaipēdas “Neptunas” (vīri)

Skatītājiem ieeja uz šīm spēlēm ir bez maksas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *