Sezonu sāksim Liepājā šo svētdien pret LU

1.oktobris būs tā diena, kad pirmo oficiālo 2023./24.gada sezonas spēli aizvadīs kāda mūsu komanda. Latviskākais basketbola klubs “Liepāja” Latvijas – Igaunijas līgā uzņems “Latvijas Universitāti”.

Svētdien pulksten 17:00 “Liepājas Olimpiskajā centrā” liepājniekiem tiks dots oficiālais starts šajā basketbola sezonā, kad puiši uzņems sīksto un nepiekāpīgo “LU” vienību, kas sastāvu ir atjauninājuši visvairāk no šī turnīra vienībām. Protams, arī BK “Liepāja” komandā ir notikušas ļoti ievērojamas sastāva izmaiņas, taču studentiem vasara bijusi visskarbākā.

“Latvijas Universitātes” rindās vairs neredzēsim sešus no septiņiem pagājušās sezonas līderiem, jo prom devušies Dāvids Vīksne un Toms Skuja (“Rīgas Zeļļi”), Edvards Mežulis (“Ventspils”), Gustavs Kampuss (“Ogre”) kā arī Reinis Avotiņš un Ričards Vitoļskis, kuri turpmāk būs mūsējie, jo pārcēlušies uz BK “Liepāja”. Vēl divi “LU” puiši nebūs redzami arī apvienotajā turnīrā, jo Pauls Miglinieks izmēģinās spēkus NBA G-Līgas try-out, bet Kristaps Čavars pārgājis līmeni zemāk un pārstāvēs tukumnieku rindas Nacionālajā basketbola līgā.

Noteikti neierasti būs redzēt kādu, iespējams, spēcīgāko “Latvijas Universitātes” pastiprinājumu. Liepājnieks Arnolds Helmanis, kuram jau vairākus gadus dzīves vieta ir Rīga, šajā sezonā pārstāvēs gados visjaunāko “PafBet Latvijas – Igaunijas Līgas” komandu. Tāpat “LU” atkal redzēsim vairākus gadus Liepājā iepriekš spēlējušo Kārli Šenbergu, kurš uz “LU” sistēmu pārcēlās pirms divām sezonām. Arī Otto Fārenhorsts pirms divām sezonām uz dažiem mēnešiem pabija Liepājā, pārstāvot mūsu “juniorus”, bet šobrīd pēc spēlēšanas Vācijā ir atgriezies mājās. Visticamāk, jau pietiekami daudz iepriekš spēlējušie studenti kā Norberts Strautiņš, Edvards Lucis un Valters Briedis būs vadošie spēlētāji šajā atjauninātajā “LU” komandā. Bez vairākiem “LU” sistēmas otrās komandas spēlētājiem, kuri tiek “pacelti” uz pirmo komandu, jāpiezīmē kāds nebijis fakts – pirmo reizi studentu rindās būs leģionārs. Par to kļuvis 22 gadus jaunais ukraiņu centrs Ihors Serhejevs. Pagājušajā sezonā 206 centimetrus raženais basketbolists spēlēja Spānijas pēc spēka trešajā līgā.

Par mūsu komandas izmaiņām, noteikti, ir dzirdēts, lasīts un pat redzētas jaunās sejas divās Liepājā notikušajās pārbaudes spēlēs, bet ir vērts pieminēt visus spēlētājus, kuri šajā sezonā, ļoti ceram, priecēs mūs ar enerģisku komandas spēli dāvājot arī skaistas uzvaras.

No pagājušās sezonas kopumā komandā palika 10 spēlētāji, lai arī, taisnības labad jāsaka, tieši daži vadošie spēlētāji devās prom. Arī 2023./24.gada sezonā BK “Liepāja” formā redzēsim divus pieredzējušos liepājniekus Robertu Freimani (1991.g.) un Kristapu Miglinieku (1990.g.), kuri Liepājā atgriezās pagājušās sezonas otrajā pusē, vai pat Miglinieka gadījumā uz pēdējiem trim mēnešiem. Tāpat mūsu rindās būs mazsalietis Ojārs Bērziņš (2001.g.), gulbenietis Kristiāns Šulcs (2002.g.), kuldīdznieks Kristaps Soldatenoks (2005.g.), rīdzinieki Adrians Visockis-Rubenis (2005.g.), Mārtiņš Kilups (2006.g.) un Edžus Brežinskis (2005.g.), talsinieks Henriks Bajārs (2002.g.) un latiešu īrs Fransuā Nkoijs-Īle (2005.g.).

Arī mūsu komandas papildinājumi ir no itin plaša Latvijas reģiona. Kā pirmo šajā starpsezonā piesaistījām  jēkabpilieti Reini Avotiņu (1998.g.), kurš pēdējos piecus gadus pieredzi un izglītību apguvis “Latvijas Universitātē”. Reinis ir spēka uzbrucējs, kurš var darboties arī centra pozīcijā. Pamata centra pozīcijā piesaistījām saldenieku Klāvu Dubultu (1996.g.), kurš, savukārt, vairāk Latvijas basketbola sabiedrībai pazīstams kā valmierietis, jo tieši Vidzemē pavadījis septiņas sezonas, atskaitot pēdējo, kad savu varēšanu izmēģināja pēc spēka otrajā Polijas līgā. Saspēles vadītāja pozīcijā savu Rīgas “VEF” gūto  pieredzi liks lietā Valmierā dzimušais ķekavnieks Emīls Krūmiņš (2001.g.). Savukārt, atpakaļ Kurzemē atgriezies kandavnieks Kristaps Ķilps (2001.g.), kurš BK “Ventspils” rindās pavadījis vairākas spilgtas sezonas, bet pagājušajā sezonā pirmo reizi iekodās “leģionāra” maizē Vācijas pēc spēka trešajā līgā. Cits 2001.gadā dzimušais bijušais students ventspilnieks Ričards Vitoļskis, palīdzēs ar komandas saspēles veidošanu. Groza apakšā un pieredze gan laukumā, gan ģērbtuvēs lieti noderēs no ogrēnieša ar pierakstu Cēsīs Ervīna Jonāta (1991.g.), kurš kā pēdējais ir pievienojies liepājniekiem. Savukārt, no mūsu pašu sporta skolas (LSSS) BK “Liepāja” savu piederību centīsies apliecināt liepājnieks Gustavs Emīls Arājs (2006.g.), kuram, tāpat, kā vairākiem mūsu jaunākajiem basketbolistiem pamata sacensības būs “Ramirent NBL” turnīrs.

Spēle pret “LU” 1.oktobrī Liepājā sāksies pulksten 17:00. Biļetes uz šo spēli un sezonas abonements nopērkami visās “Biļešu Serviss” tirdzniecības vietās, tai skaitā “Liepājas Olimpiskā centra” info kasē, kā arī internetā šeit: https://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/sports/bk-liepaja–latvijas-universitate-pafbet-latvijas-igaunijas-basketbola-liga-404599/ un https://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/sports/bk-liepaja-majas-spelu-abonements-405700/

Informējam, ka šajā sezonā pamata biļešu cena ir 5,00 EUR, bet skolēniem no 7 gadiem un studentiem, uzrādot apliecību, par ieeju jāmaksā 2,00 EUR. Joprojām spēkā ir bezmaksas ieeja pensionāriem un invalīdiem, kā arī LSSS (Liepājas Sporta Spēļu Skolas) basketbola nodaļas audzēkņiem uzrādot īpašās LSSS ieejas kartes. Tāpat atgādinām par jau izskanējušo informāciju par Abonementiem un to privilēģiju, kā arī 12.decembrī plānoto Abonementu izlozi, kurā galvenā balva tiks vienam laimīgajam divu personu ceļojums uz NBA spēli Bostonā (lidojums, viesnīca un NBA spēles apmeklējums 2 personām). https://www.liepajasbasketbols.lv/2023/09/26/iegadajies-sezonas-abonementu-un-laime-nba-speles-apmeklejumu/

Šajā spēlē piedāvāsim dažādas jaunas atrakcijas un, protams, izklaide no “Liepājas basketbola” kā ierasts visām gaumēm. Vienīgā Latvijas komanda, kuras sastāvā ir tikai Latvijas puiši aicina Atbalstīt Sa-Vējos!

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *