Juniori Stecka dzimtajā pilsētā ir pārāki un pakāpjas uz otro vietu

Sestdien vēlā vakara stundā BK “Liepāja/LSSS” izbraukumā izcīnīja ceturto uzvaru “Ramiren NBL” turnīrā, pakāpjoties uz 2.vietu turnīra tabulā.

Arvja Stecka un Olafa Ozola trenētajiem junioriem 4.novembrī bija jāaizvada kārtējā turnīra spēle Rietumu grupā, viesojoties Tukumā pie komandas, kas atradās līdzās mūsējiem ar identisku bilanci (3/1). Savā dzimtajā pilsētā Stecka padotie dāvāja trenerim patīkamu noskaņojumu, izcīnot jau ceturto uzvaru piecos mačos, nervozā galotnē nosargājot pārsvaru pār BS “Tukums/TSS” ar rezultātu 76:74. Pēc šī panākuma liepājnieki kļuvuši par savas grupas vice līderiem, par vienu uzvaru atpaliekot tikai no perfektajiem Edgara Buiķa trenētajiem BK “Saldus” (5/0), kam piekāpās izbraukumā papildlaikā ar 74:78.

Tukumā, kā praktiski visās spēlēs līdz šim, notikumus laukumā diktēja mūsējie – kopumā mačā atrodoties vadībā 31:46 (mājinieki 5:30) spēles laika, iegūstot uz brīdi pat +14 (55:41). Tikai vienā spēlē no piecām, liepājnieki ir atspēlējušies, un tas notika uzvarā pār “Spars/Ventspils Augstskola”.

Spēles ievadā abas komandas atradās līdzās, vadībā esot te vienai, te otrai vienībai. Pēc pirmajām desmit minūtēm viesiem no “vēju pilsētas” +2 (21:19). Arī otrās ceturtdaļas pirmā puse tika aizvadīta pamatīgā cīņā par iniciatīvu, vadībai mainoties vairākkārt. Kad vēl atlika 4:39 otrajā ceturtdaļā divu punktu vadību ieguva mājinieki pēc Ingvara Lerha metiena no groza apakšas (32:30). Taču, tad mūsu komanda ielika pamatus uzvarai. Turpmākajās nepilnās divās minūtēs mūsu puiši veica 12-0 izrāvienu, kad punktus guva Adrians Visockis-Rubenis (3p.), Reds Martinsons (2p.), Gustavs Riekstiņš (1p.), Mārtiņš Kilups (3p.), Kristaps Soldatenoks (3p.) un jau +10 liepājniekiem (42:32). Līdz puslaika beigām vienu punktu mājinieki atspēlē, un pie +9 mūsējiem (44:35) komandas dodas lielajā pārtraukumā.

Trešajā ceturtdaļā nenotika nekas būtisks spēles gaitā, saglabājoties liepājnieku vadībai ap desmit punktiem, vienu brīdi pat sasniedzot +14 (55:41), kad divus precīzus soda metienus realizēja Toms Lūks. Pēc trīsdesmit spēlētām minūtēm BK “Liepāja/LSSS” atrodas joprojām vadībā ar +9 (60:51).

Ceturtajā ceturtdaļā līdz pirmajam gūtajam grozam bija jāgaida divas minūtes, kad precīzs bija Henriks Bajārs (62:51). Vēl pēc viena uzbrukuma par mājinieku komandas tehnisko piezīmi Kilups iemet sodiņu un mūsējiem +12 (63:51). Tukumnieki samazina deficītu līdz astoņiem punktiem, bet uzreiz Kilups pretī liek kārtējo tālmetienu (66:55). Mazāk kā četras minūtes līdz spēles izskaņai, mājinieki ar Pinnes tālmetienu pietuvojas līdz -6 (61:67). Fransuā Nkojs-Īle atjauno plus astoņi mūsējiem, realizējot divus soda metienus, bet mājinieku līderis Grīnbergs iešauj no tālās (64:69), kad līdz spēles beigām 3:19 spēles laika. Savu tālmetienu netrāpa Kilups, kuram pārkāpums un divi precīzi soda metieni Čavaram un vairs tikai trīs punktu vadība liepājniekiem. Īstajā brīdī savu vienīgo trejaci spēlē realizē sešpadsmitgadnieks Reds Martinsons (72:66). Taču arī mājinieki pretī liek savu trejaci, kad piekto spēlē iemet Grīnbergs. Divu uzbrukumu pārsvaru mūsējiem atjauno Adrians Visockis-Rubenis, metot precīzi no groza apakšas (74:69, 1:39 spēles laika). Sekojošā minūtes laikā neviena no komandām nespēj būt sekmīga, līdz pamatīgu intrigu par uzvarētāju atjauno Grīnbergs, iemetot jau sesto tālmetienu (72:74), kad atlikusi 31 sekunde. Mūsējie pieprasa pārtraukumu, pēc kura par taktisko piezīmi izšķiras mājinieki, uz soda līniju sūtot Gustavu Arāju. Gustavam roka nenodreb un tiek atjaunots četru punktu pārsvars (76:72). Izšķirošajai spēles daļai arī mājinieki sasauc sapulci. Mačs atsākas ar Grīnberga tālmetienu, kurš šoreiz ir neprecīzs, taču bumbu uzbrukumā izcīna Pinne, kurš samazina deficītu līdz diviem punktiem (74:76). Seko vēl viens pārkāpums pret Arāju. Šoreiz mūsu jaunais saspēles vadītājs kļūdās, pie tam, abas reizes, atjaunojot lielas cerības uz izglābšanos mājiniekiem. Par tālmetienu izšķiras Kristaps Čavars, kura metiens ir neprecīzs, un ar lielu pārdzīvojumu taču ar laimīgām beigām uzvaru izcīna BK “Liepāja/LSSS” (76:74). Šī uzvara mūsējiem ļauj apsteigt iepriekšējo gadu divus līderus Rietumu grupā, attiecīgi, BK “Jelgava” (3/1) un “Kandava/Anzāģe” (2/2) ir zemāk par mūsējiem, kas ierindojušies 2.pozīcijā ar 4/1.

Šajā spēlē trīs mūsu juniori guva lielāko punktu ražu – Mārtiņš Kilups 19p. (3p. 4/10, 5rp), Adrians Visockis-Rubenis 16p. (3p. 3/9, 4ab), Henriks Bajārs 13p. (10ab, 2pb, 1bl.).

Nākošo spēli mūsu juniori aizvadīs atkal izbraukumā, kad 10.novembrī viesosies Talsos.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *