Junioriem zaudējums spēlē un gatavošanās play-off pret Līvāniem

Mūsu juniori kā pirmie ir noslēguši regulāro sezonu un uzzinājuši pretinieku izslēgšanas spēlēm. Pirmajā kārtā būs jāpārvar “Līvāni/BJSS” pretestība.

Pēdējā “Ramirent NBL” regulārās sezonas grupas spēle Jelgavā notika pēc diviem diametrāli pretējiem scenārijiem: pirmajā puslaikā gandrīz visu laiku labāki bija mūsējie, taču otrajā daļā, acīmredzams, pārākums mājiniekiem. Zaudējums pret pieredzējušo BK “Jelgava” ar 60:83, kaut puslaiku abas komandas noslēdza pie kaujinieciska neizšķirta (38:38).

Šī spēle vairāk bija raksturu cīņa un pieredzes iegūšana mūsējiem, jo izslēgšanas spēlēs tā var būt ļoti noderīga. Tik pieredzējusi cik BK “Jelgava” ar vairākiem jauniešu izlašu un LBL-1 spēļu rūdījumu guvušiem spēlētājiem ir vēl tikai dažas šī turnīra komandas, tāpēc bija svarīgi sajust lielākus augumus, spēcīgākus ķermeņus un pieredzi, lai to liktu lietā izslēgšanas spēlēs. Diemžēl, mūsu jaunības dzirksts izdzisa pirmā puslaika izskaņā.

Maču iesākām ar ciešu aizsardzību, kas mājiniekiem ļāva gūt tikai 8 punktus pirmajā ceturtdaļā, pašiem gūstot par četriem vairāk (12:8). Otrajā desmit minūtē ieguvām arī +6, taču tad mājinieki pārņēma iniciatīvu un vadību spēlē (22:21, 28:24), bet liepājnieki vēlreiz atguva vadību punktus gūstot Adrianam Visockim-Rubenim un Kristapam Soldatenokam, mūsējiem padevās 5-0 atbilde (29:28). Jelgavniekiem Seņkāns ar trejaci atguva vadības grožus vēlreiz (31:29), bet Soldatenoks no soda līnijas pielika punktu puslaikam (31:31).

Trešajā ceturtdaļā norisinājās cīņa par iniciatīvu, nelielu vadību iegūstot te vienai, te otrai komandai, taču pieredzējušie jelgavnieki maz pamazām pārņēma spēli savās rokās. Ja vēl spēles 23.minūtē starp komandām bija divi punkti (40:38), tad sekojošajās septiņās minūtēs jelgavnieki veica 16 punktu izrāvienu, kam mūsējiem neizdevās piebremzēt mājiniekus, un būtībā, spēles iznākums bija zināms. Pēc šīs neveiksmīgās ceturtdaļas rezultāts uz tablo 58:43.

Šāda padsmit punktu starpība saglabājās arī ceturtajā ceturtdaļā, bet mazliet vairāk kā trīs minūtes līdz spēles beigām pirmo reizi mājinieku pārsvars sasniedz divdesmit punktus un vairāk, spēlei noslēdzoties ar rezultātu 83:60.

Mūsu komandā pa 12 ačiem guva Gustavs Arājs un Kristaps Soldatenoks, bet 9+5 pievienoja Adrians Visockis-Rubenis. Mājinieku raženais vīrs Andrejs Šeļakovs atzīmējās ar 19 punktiem un 13 bumbām zem groziem.

Līdz ar šo 7.zaudējumu 18 spēlēs (11/7) BK “Liepāja/LSSS” noslēdza Rietumu grupas spēles 5.vietā un pretiniekos “Ramirent NBL” turnīra izslēgšanas spēlēs ieguva sen senā pagātnē bijušā liepājnieka Renāra Magones pārstāvēto BK “Līvāni/BJSS”, kura vienība ierindojās Austrumu grupas 4.pozīcijā (13/7). Šajā kārtā uzvarētājs tiek noskaidrots sērijā līdz vienas komandas divām uzvarām.

BK “Liepāja/LSSS” – BK “Līvāni/BJSS” izslēgšanas spēļu kalendārs, 1.kārta, līdz 2 uzvarām

01.03.24. 20:00 Līvānos

03.03.24. 14:00 Liepājā

06.03.24. 20:00 Līvānos, ja nepieciešams