Meitenes mājas darbu paveic lieliski – uzvara pār Šauļiem un play off dalība

Šodien dalību WBBL turnīra izslēgšanas spēlēs garantēja mūsu komanda, kas pārspēja spēcīgo Šauļu vienību ar rezultātu 88:82, izcīnot piekto pēc kārtas un 13.panākumu sezonā.

Spēle, kuras nozīme ir ļoti liela, jo, pirmkārt, liela vēlme revanšēties par smagāko zaudējumu šajā sezonā, Šauļos ielaižot 116 punktus, otrkārt, uzvara dotu vēl vienu drošības “spilvenu” par dalību WBBL izslēgšanas spēlēs, treškārt, uzvarēt Lietuvas komandu, kas pie tam ieņem augstāku pozīciju turnīra tabulā. Tie ir pietiekami iemesli, lai šo spēli sagaidītu ar pietiekamu pietāti un noskaņojumu. Mūsu komandā šajā spēlē nevarēja piedalīties Maija Aploka un Sindija Miščenko, bet pārējās spēlētājas bija ierindā.

Pirmo punktu mačā guva mūsējās, kad vienu no diviem soda metieniem realizēja Petrus, bet “Šauļi-Vilmers” atbildēja ar četriem punktiem (4:1). Estere Petrus guva pirmo grozu no spēlēs liepājniecēm, bet uz viešņu diviem ačiem, Lipe atbildēja ar to pašu (5:6). Arī uz Mihalko grozu guvumu mājinieces atbild sekmīgi, šoreiz Koreņikai esot precīzai (7:8), bet tad piecu punktu pārsvaru panāca Šauļu vienība (12:7). Kādu brīdi punkti krājas lēnāk abām vienībām, bet tad sekmīgs spēles nogrieznis padodas mūsējām, no rezultāta 12:16 panākot vadību 20:19. Šajā laika sprīdī punktus guva Koreņika “2+1”, Šmite 2 un tobrīd otro no diviem trejačiem spēlē realizēja Lipe. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar minimālu lietuviešu pārsvaru (25:24).

Otrās ceturtdaļas sākums sekmīgāks padevās Šauļu komandai, kura ieguva sešu punktu pārsvaru (30:24), bet Šmite, Koreņika un Kaupmane atjaunoja neizšķirtu (30:30). Šīs ceturtdaļas vidū pēc Koreņikas gūtā groza starp komandām viens punkts (32:33), taču trīs minūtes līdz puslaika izskaņai lietuvietēm plus 10 (42:32) un seko minūtes pārtraukums mūsējām. Spēle atsākas ar Lipes trešo tālmetienu, bet enerģiskās lietuvietes nepiebremzē un 43 sekundes līdz puslaikam iegūst jau +13. Lipe turpina mest perfekti un ar ceturto trejaci no četriem pieliek punktu puslaikam – 38:48. Bez lielā deficīta vēl kāda slikta ziņa skāra komandu – mūsu līdere Madara Šmite smagi savainoja degunu un nevarēja turpināt spēli.

Trešās ceturtdaļas sākums atkal veiksmīgāks viesu komandai, kas trīs reizes ieguva +14 (52:38, 54:40 un 59:45), kad jāspēlē ceturtdaļā piecas minūtes. Mačs atsākās ar Muzikantes un Koreņikas tālmetieniem, Esteres Petrus bloķētu metienu un Grigorjevas divu punktu guvuma, bet šo 10-0 noslēdza Lipe no soda līnijas un starp komandām tikai četri punkti (55:59). Lai arī viesu uzbrucējai Bambričai izdodas pārtraukt šo mūsu komandas veiksmes skrējienu, tomēr apturēt to lietuvietēm nav pa spēkam. Petrus iemet divīti, bet Koreņika pievieno piecus punktus, realizējot divu punktu un trīs punktu metienus nieka piecas sekundes līdz ceturtdaļas beigām. Ar lielisko 17-2 izrāvienu mūsu komanda atguva arī vadību spēlē (62:61).

Noslēdzošās ceturtdaļas ievadā “Šauļi-Vilmers” uzbrukuma noslēgumam virza raženo centra spēlētāju Mersī Vanjamu, kura atgūst minimālu pārsvaru viešņām (63:62). Koreņika uzreiz atbild ar savu divu punktu guvumu, atkarojot bumbu divreiz pie pretinieču groza, bet Petrus ar tālmetienu dod mājiniecēm jau +4 (67:63). Enija Ķīvīte lieliski nospēlē aizsardzībā, atbruņojot lietuvietes, savukārt, Lipes agresivitāte dod divus soda metienus (69:63) un seko minūtes pārtraukums viešņām. Vēl pietiekami ilgs spēles laiks (7:57). Atkal spēle atsākas ar raženās Vanjamas groza guvumu, bet Kaupmane neļauj pretiniecēm pietuvoties (71:65). Ar lielu enerģiju abos laukuma galos turpina spēlēt mūsu komanda abos laukuma galos. Lipe efektīgi bloķē Šauļu komandas centienus ieņemt mūsu grozu, bet diemžēl, ātrajā pārejā liepājnieces pie punktiem netiek, savukārt, no pustālās distances Mihalko ir precīza. Vēl divas reizes mājinieču uzbrukums noslēdzas bez gūtajiem punktiem, bet Mihalko trāpa arī tālmetienu (70:71). Seko noteikumu pārkāpums pret Grigorjevu, kura no soda metienu līnijas nekļūdās (73:70). Līdzīga situācija atkārtojas pie mūsu groza, kad Grigorjevas pārkāpums Mihalko ļauj atkal pietuvoties rezultātā līdz minimumam (72:73). Enija Ķīvīte ar Pupkevičuti apmainās ar grozu guvumiem no tuvās distances, bet Kaupmane iemet trejaci (78:74), kad jāspēlē 3:30. Arī “uzkarsusī” Mihalko trāpa tālmetienu, bet trīs punktu pārsvaru atgūst Petrus no groza apakšas (80:77). Lietuvietes pie sekmīga uzbrukuma netiek, jo piespēli pārtver Muzikante, savukārt Ķīvīte tiek pie soda metieniem, abus realizējot (82:77), kad vēl jāspēlē 2:22. Spēcīgā Georgijeva tiek līdz sekmīgam metienam no groza apakšas. Petrus netrāpa tālmetienu, bet atkārtotu uzbrukumu dod Lipes izcīnītā bumba pie pretinieču groza, bet arī Ķīvītei nesekmējas. Iespējams, svarīgāko epizodi lieliski nospēlē Koreņika, kura bloķē raženās Vanjamas metienu, pie tam, Venjama pārkāpj noteikumus pret Petrus, nosūtot Esteri uz soda metienu līnijas. Venjamai spēle noslēdzas ar piecām piezīmēm. Petrus trāpa abus un +5 liepājniecēm (84:79). Kad minūte jāspēlē, Lipe saņem ceturto pārkāpumu, bet Georgijeva tik iemet vienu no diviem. Pret Sabīni Lipi kārtējais pārkāpums un Lipe pārsvaru palielina līdz +6 (86:80) no soda metienu līnijas. Lietuvietes un Ķīvīte netrāpa trīspunktniekus, bet Koreņikas pārkāpums uz tālmetienu līnijas dod mazas cerības izglābties lietuvietēm. Bambrika trāpa tikai divus no trim, kad jāspēlē 8,9 sekundes. Šauļu komanda cenšas pārtvert piespēli, bet tas neizdodas un uz sodiņu izpildi stājas Ķīvīte, kura nekļūdās. 13.uzvaru sezonā (pēc Jūrmalas izslēgšanas 11.) izcīna SBK “Liepāja/LSSS” ar 88:82 un praktiski nodrošina dalību WBBL izslēgšanas spēlēs.

Apbrīnojamu sniegumu demonstrēja visa komanda, kas realizēja 10 no 20 tālmetieniem, 16 no 19 sod metieniem, pie tam 12 no 12 ceturtajā ceturtdaļā, pieļāva tikai sešas kļūdas, pārtverot 9 bumbas un pretiniecēm sarūpējot 17 tehniskā brāķa. Komanda pamanījās bloķēt 4 pretinieču metienus! Divas mūsējās atzīmējās īpaši spilgti – Sabīne Lipe guva 23 punktus, realizējot no spēles 6/7, perfekti metot no tālās distances 5/5 un soda līnijas 6/6, izcīnot 8 atlēkušās bumbas, divreiz rezultatīvi piespēlējot un vienreiz bloķējot metienu. Sabīnei lietderības koeficients 31! Raivita Koreņika, savukārt, tika pie 21 punkta, realizējot 2 no 4 trejačiem, izcīnot 7 bumbas zem groziem, pa vienai reizei piespēlējot, pārtverot bumbu un bloķējot.

Estere Petrus atzīmējās ar 12 punktiem (5ab, 6rp, 2pb, 1bl), Marta Kaupmane 9 (no spēles 4/6, 3p. 1/2, 7ab, 3rp), Daniela Grigorjeva 8 (2p. 3/6, 1p. 2/2), Madara Šmite 6p. (no spēles 3/5, 1ab, 2pb), Enija Ķīvīte 6p. (1p. 4/4, 4rp, 2pb), Kitija Muzikante 3p. (1ab, 2pb, 1bl).

Nākošā spēle mūsu komandai atkal notiks savā laukumā, kad “basketbola svētkos” 28.februārī pulksten 16:00 uzņems Kauņas “Aištes-LSMU”, bet tajā pašā dienā pulksten 19:00 BK “Liepāja” atsāks “PafBet” turnīru, uzņemot BC “Prometey”.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *