Meitenes atspēlē -17, bet zaudē, taču nodrošina play-off

Šodien BioSil WBBL turnīra spēlē SBK “Liepāja/LSSS” piekāpās Kauņas komandai ar 65:69, taču šāds zaudējums nodrošināja dalību Baltijas Līgas izslēgšanas spēlēs.

Šīs spēles likme bija ļoti augsta, jo tā lielā mērā varēja noteikt Liepājas komandas likteni – uzvara vai zaudējums ar -23 dotu liepājniecēm garantētu dalību Biosil WBBL izslēgšanas spēlēs šajā pavasarī, bet zaudējums ar -24 vai vairāk, nozīmētu “nervus kutinošu” marta ievadu, kad priekš mūsu komandas sakrītot četru spēļu iznākumiem, SBK “Liepāja/LSSS” tiktu izslēgta no labāko septiņu komandu pulka. Iespējams, ka šie vairāki scenāriji sajauca galvu komandai, un spēle nebija tāda, kā cerēta.

Nepiedaloties Madarai Šmitei, mūsu komanda maču iesāka ar Maiju Aploku, Eniju Ķīvīti, Esteri Petrus, Martu Kaupmani un Raivitu Koreņiku. Šis piecinieks iesāka labi, iegūstot 4:0. Spēlē iesaistījās Miščenko un Lipe, un, pēc Kauņas komandas viena realizēta soda metiena, mūsu komandai patīkamais 8:1. “Aištes-LSMU” arī ieskrējās, un rezultāts auga līdzvērtīgi (10:4, 12:8, 14:10), bet pēc Grigorjevas diviem soda metieniem un Brikmanes “divīša” mūsu komanda panāca +8, 18:10, bet uz vienu precīzu sodiņu Lipe atbildēja ar diviem ačiem un ieguva spēlē lielāko pārsvaru mājiniecēm (+9, 20:11) noslēdzoties pirmajai ceturtdaļai.

Otrās ceturtdaļas lielāko daļu mūsu komanda kontrolēja spēles gaitu, taču pārsvaru nosargāt vai palielināt neizdevās. Kauņas vienība centās cik spēka un mača 16.minūtē pirmo reizi izvirzījās vadībā (27:26). Vēl dažas reizes notika vadības maiņa, taču nedaudz labāk spēlējot lietuvietēm, puslaiks noslēdzās pie minimāla pārsvara Kauņas komandai (35:34).

Trešās ceturtdaļas ievadā mūsu komanda panāca neizšķirtu 37:37, un kādu ilgāku laiku neviena komanda šo punktu guvumu nespēja izkustināt, taču arvien labāk sevi apliecināja viesu komanda, kas audzēja pārsvaru, sasniedzot pat +10 (50:40), bet šī neveiksmīgā ceturtdaļa noslēdzās jau ar -11 liepājniecēm (41:52).

Trauksmes zvani iezvanījās ceturtās ceturtdaļas vidū, kad mūsu komanda nonāca iedzinējos ar -17 (45:62), kad līdz spēles beigām palika mazāk par sešām minūtēm. Šāds cīņas ritējums jau pamatoti apdraudēja SBK “Liepāja/LSSS” tālāko likteni, jo nebūt tik tālu vairs nav -24, kas mums “galīgi nederēja”. Vēl pēc minūtes nekas nemainījās un joprojām mājiniecēm -17, bet tad notika, kas neticams. Mūsu komanda uzsāka pakaļdzīšanos, kas šajā zālē nebija pieredzēta nekad! Sekojošo trīs minūšu laikā Liepājas meitenes veica izrāvienu rezultātā 18-0! un atguva minimālu vadību spēlē (63:62). Šo sekmīgo atspēlēšanos uzsāka Lipe ar tālmetienu, kam sekoja Petrus divītis (50:62). Tad Muzikante guva 11 punktus pēc kārtas, realizējot trīs tālmetienus un divus soda metienus, bet vadību mūsu meitenēm atguva Petrus. Nieka trīs minūtēs 18 punkti pēc kārtas! Sākoties pēdējām divām spēles minūtēm, diemžēl, viesu komanda no soda līnijas atguva vadību, savukārt, lai arī kā liepājnieces censtos turpināt sekmīgo posmu, pie punktiem tikt bija pagrūti. Kitija Muzikante panāca -1 (65:66), bet viešņas tika pie sasteigta, iespējams, nepārdomāta brīva tālmetiena, kas, diemžēl, izrādījās precīzs un pēdējais grozs spēlē.

Mūsu komanda piedzīvoja zaudējumu ar -4 (65:69), bet, kas zīmīgi, tieši ar +4 liepājnieces izcīnīja uzvaru pār “Aištes-LSMU” Kauņā. Līdz ar to starp abām komandām ir 1:1 un +/- 0. Kas nozīmē, ka neatkarīgi no atlikušo spēļu iznākuma, mūsu komanda ir garantējusi sev vietu BioSil WBBL turnīra izslēgšanas spēlēs. Pašlaik vēl komanda ieņem 6.vietu, bet, iespējams, ka sezonas noslēgumā ierindosimies 7.vietā.

Kitija Muzikante guva 13 punktus (3p. 3/6, 2ab), Sabīne Lipe 11 punktus (1p. 4/4, 6ab, 4pb, 2rp), bet Enija Ķīvīte atzīmējās ar 10 (3p. 2/4, 2ab, 2rp, 3pb). Raivitai Koreņikai 7p. + 9ab+3rp+5pb+1bl, pa 6 punktiem Petrus un Grigorjevai (1p. 4/4), pa 4 Brikmanei un Aplokai (7ab), bet Miščenko un Kaupmane pievienoja pa 2 punktiem katra.

Šī turnīra regulāro sezonu mūsu komanda noslēgs savā laukumā 6.martā pulksten 18:30, kad uzņems “TTT Rīga”. Savukārt, izslēgšanas spēles liepājniecēm notiks laika posmā no 14. līdz 24.martam.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *