Puiši labi pretojas Prometey, bet salūzt pēdējā ceturtdaļā

Pēc vairāk kā mēneša pauzes savā laukumā “PafBet” turnīra spēlē mūsu komanda uzņēma “Prometey”, kuri “salauza” liepājnieku pretestību tikai 4.ceturtdaļā. Zaudējums ar 70:83.

Basketbola svētku otrā spēle tika gaidīta ar ne mazāk lielu intrigu kā meiteņu spēle, jo Liepājā viesojās apvienotās līgas “smagsvari” Ukrainas Slabožanskas “Prometejs”, kā arī šīs spēles puslaikā pieci laimīgie tika pie KP Bostonas “Celtics” spēļu krekla ar KP autogrāfu.

Spēle noteikti nelika vilties. Ja pirmajā abu komandu tikšanās reizē Rīgā pagājušā gada oktobrī intriga par spēles uzvarētāju tika noņemta jau pirmajā ceturtdaļā, kad “Prometey” uzvarēja ar pārliecinošu 26:15, bet puslaikā komandas devās pie 54:32, tad trešdienas vakarā Liepājā bija novērojama pilnīgi cita aina.

Pēc FIBA izlašu loga ar komandu atkal ir kopā galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis, kā arī mikro traumas ir sadziedējuši Emīls Krūmiņš, Kristaps Miglinieks un Viktors Iļjins, bet komandas kapteinis Roberts Freimanis ir dažu dienu attālumā no atgriešanās ierindā un šajā spēlē vēl nepiedalījās.

Šoreiz zilajos kreklos tērptie liepājnieki spēli iesāka ar Krūmiņu, Ķilpu, Šulcu, Avotiņu un Dubultu, bet viesi pretī lika Kalebu Agadu, Džanu Klavelu, Vjačeslavu Bobrovu, Deividu Kenediju un Taju Odiasi. Spēles rezultātu atklāja viesi no tālās distances un pēc Bobrova diviem gūtiem punktiem 5:0. Mūsu komandā pirmo grozu guva Avotiņš, bet uz Agadas grozu savu pretī lika Krūmiņš (4:7). Bobrovs vēlreiz bija precīzs, tāpat kā Krūmiņš, bet pēc Agadas soda metieniem viesiem atkal +5 (11:6). Mačā iesaistījās Miglinieks, kurš nomainīja Šulcu, bet Dubults ar “āķa” metienu samazināja deficītu (8:11), bet pēc Klāva pārkāpumu “reklāmas minūte”. Spēlei atsākoties Odiase realizēja soda metienus, bet Klāvs lika pretī savu meistarību (10:13). Rezultāts turpināja augt ļoti ātri vēl kādu mirkli, Odiasem realizējot vēl divus brīvmetienus, bet Krūmiņš ieskrūvēja trejaci (13:15). Dažas minūtes iniciatīvu pārņēma viesi, kas guva vēl sešus punktus, bet pirms “Prometey” pēdējā groza Artūrs Visockis-Rubenis sasauca malā savējos uz apspriedi. Tobrīd vēl bija jāspēlē 3:52 pirmajā ceturtdaļā. Spēlei atsākoties Mārčs iemeta kārtējos divus viesu soda metienus (21:13) – pirmajā ceturtdaļā šajā elementā ukraiņu klubam kā Musiqq dziesmā “no desmit desmit”. Taču šie soda metieni un to perfektā precizitāte, iespējams, mazliet iemidzināja viesus, kas spēles ritmu nespēja uztvert. Gluži pretēji to iespēja mūsējie! Laukumā devās Henriks Bajārs, kurš atspēlēšanos iesāka ar bumbas triecienu (15:21), bet pēc viesu uzbrukuma piezīmes Ojārs Bērziņš iemeta tālmetienu (18:21) pārvēršot Vitoļska piespēli sekmīgā darbībā. Balvins centās sapurināt savējos ar bumbas triecienu, taču mūsu puiši pa vairākiem apgrūtināja čehu milzi, tāpēc bumba cauri groza tīkliņam nekrita, savukārt, Miglinieks no tālās panāca neizšķirtu (21:21). Denis Lukašovs vēlējās atgūt vadību “Prometey” no tālās distances, bet metiens bija neprecīzs, savukārt, līdz ar pirmās ceturtdaļas beigu sirēnu bumbu grozā raidīja Bajārs un pēc 10 spēles minūtēm +2 mājiniekiem (23:21).

Šajā spēles daļā Krūmiņš paspēja atzīmēties ar 7 punktiem, Dubults ar 4+3, Bajārs ar 4+1, pa trim guva Miglinieks un Bērziņš, bet divi punkti Avotiņa kontā. Kopējā statistikā abām komandām pa 7 atlēkušajām bumbām, mūsējiem izmesti 13 metieni no spēles, trāpot 7 (no tālās 3/6), bet viesiem no spēles 4/6, savukārt, soda metienu īpatsvars iespaidīgs – 10/10 viesiem, kamēr liepājnieki ar šādu dāvanu netika apbalvoti.

Otrās ceturtdaļas otrajā liepājnieku uzbrukumā Bērziņš realizē divu punktu metienu un jau +4 mūsējiem (25:21). Šo lielisko 12-0 izrāvienu mājiniekiem pārtrauc Jusufs Sanons no tuvas distances, pie tam, divreiz pēc kārtas un neizšķirts (25:25). Īstajā brīdī iniciatīvu viesiem neatdod Miglinieks, kurš iemet otro trejaci spēlē un plus 3 mūsējiem. Adiase un Ķilps apmainās ar precīziem sodiņiem (30:27), bet viesiem padodas mazs sekmīgs nogrieznis, gūstot septiņus punktus pēc kārtas un jau ar +4 vadībā “Prometey” (34:30). Krūmiņš pievieno divus no groza apakšas, bet sodiņu neiemet, bet kārtējie soda metieni viesiem ļauj atgūt +4 (36:32). Bajārs netrāpa tālmetienu, bet arī viesi pie punktiem netiek, jo skaistu bloku uzliek Bajārs, savukārt, Šulcs tiek pie trim soda metieniem, visus realizējot (35:36). Bajārs ar Dubultu vēlreiz “pamoca” pretiniekus, bloķējot metienu, bet Ķilps no groza apakšas atgūst vadību mūsējiem (37:36). Balvins no soda līnijas iemet tikai vienu, pārtraucot liepājnieku sekmju brīdi (5-0), taču pēdējo grozu pirmajā puslaikā gūst mājinieki, Ķilpam vēlreiz esot precīzam no groza apakšas un ar +2 (39:37) komandas dodas lielajā pārtraukumā.

Kopējā komandu statistikā redzams, ka tendences ir pamainījušās – abas komandas realizēja 5 no 6 sodiņiem, metieni no spēles īsti nekrīt ne vieniem, ne otriem (39,5% mūsējiem pret 41,7% viesiem), bet nedaudz labāki zem groza ir liepājnieki (19 pret 18), kā arī pieļautajās kļūdās vairāk grēkojuši viesi (10 pret 8 kļūdām). Bloķētajos metienos pa vienu pārāki ir viesi (3 pret 2).

Trešā ceturtdaļa iesākas ar viesu kārtējiem soda metieniem, kas abi ir precīzi, bet Avotiņš pretī liek tālmetienu un +3 mājiniekiem (42:39). Odiasi efektīgi bloķē Miglinieks, bet ar atkārtotu uzbrukumu viesu līderis – Puertoriko izlases spēlētājs Klavels tiek pie trim punktiem. Odiase, savukārt, mirkli vēlāk atgūst vadību viesiem (44:42). Ilgāku laiku abas komandas apmainās ar neprecīziem uzbrukumiem, līdz Ojārs Bērziņš atjauno neizšķirtu, realizējot metienu no groza apakšas (44:44). Komercpārtraukums nekādas būtiskas izmaiņas spēlē neieviesa, spēle arī pēc tās turpinājās punkts punktā. Klavels ņem spēli savās rokās – realizējot divus metienus no spēles un vienu reizi stājoties uz soda metienu līnijas, taču mūsu pusē pretī stājās Ķilps, realizējot vienu metienu no spēles un sešus no sešiem soda metieniem – vienu par “Prometey” galvenā trenera nopelnīto tehnisko piezīmi. Ķilpam piebalsoja Šulcs, kurš Ķilpa piespēli zem groza pārvērta divos gūtos punktos un atkal +4 mūsējiem (54:50). 3:29 līdz trešās ceturtdaļas beigām viesi pieprasa minūtes pārtraukumu, jo nav mierā ar cīņas gaitu. Tas nedod vēlamo rezultātu uzreiz, jo ukraiņu klubs nerealizē metienu, savukārt, mūsu puiši pieļauj kļūdu. Mirkli vēlāk pārkāpumu tālmetiena brīdī izpelnās Šulcs un Klavels realizē visus trīs soda metienus, bet jau pēc kārtējās liepājnieku kļūdas Odiase atgūst vadību viesiem (55:54). Bumbu rokās ņem Ķilps, pret kuru jau otro reizi spēlē tiek fiksēts pārkāpums arī uz tālmetiena atzīmes. Kristaps turpina mest nekļūdīgi atjaunojot vadību mājiniekiem (57:55), kad 2:13 jāspēlē. Sanons no tālienes atgūst vadību “Prometey”, bet Iļjins no soda līnijas to atņem (59:58). Diemžēl, šī bija pēdējā reize spēlē, kad vēl vadībā atradās mūsējie. Seko piecu punktu guvums viesiem un ar -4 mājiniekiem noslēdzas trešā ceturtdaļa (59:63).

Pēc trešās ceturtdaļas atlēkušajās bumbās abām komandām līdzsvars (pa 28), realizēto tālmetienu skaits arī vienāds (mūsējiem 20 metienos, bet viesiem no 14), soda metienu skaits pa sešiem lielāks viesiem (16/17 mūsējiem – 22/23 viesiem), bet kļūdu skaits nu jau par vienu vairāk mājiniekiem (12 pret 11).

Noslēdzošajā ceturtdaļā ar punktu gūšanu klājas ļoti grūti abām komandām. Odiase palielina viesu pārsvaru, bet Dubults 34.minūtē atjauno -4 (61:65). Pēc Tkačenko trejača un Odiases divu punktu guvuma mūsējie pieprasa apspriedi, jo uz tablo -11 (61:72). Avotiņš izkustina mūsējo rezultātu, gūstot divus punktus no groza apakšas (63:72). Tkačenko ar Balvinu panāk “Prometey” lielāko pārsvaru spēlē (76:63), bet Miglinieks ar trešo tālmetienu panāk -10 (66:76), kad jāspēlē 2:39. Balvinam padodas sekmīgs “2+1”, bet Tkačenko ar otro bumbas triecienu noņem jautājumu par uzvarētāju (81:66). Mūsējiem uzbrukumā nesekmējas, bet Ķilpa piezīme raženajam Balvinam liek stāties uz soda metienu līnijas. Abi ir precīzi, bet Bajārs atbild ar to pašu un šī spēle noslēdzas ar varenā “Prometey” uzvaru 83:70, sarūpējot mūsējiem 13.zaudējumu sezonā. “Prometey”, savukārt, turpina cīņu par finišēšanu 1.vietā, jo pēc šī panākuma atrodas 2.vietā ar 22 uzvarām 24 spēlēs.

Mūsu komandā punktus guva: K.Ķilps 17p. (1p. 11/11, 2ab, 2rp, 1pb), E.Krūmiņš 11p. (4ab, 2rp), K.Miglinieks 9p. (3p. 3/6, 4ab, 1bl), R.Avotiņš 7p. (2ab), O.Bērziņš 7p. (1ab, 2pb), K.Dubults 6p. (no spēles 3/6, 11ab, 4rp, 1pb, 1bl), H.Bajārs 6p. (1p. 2/2, 3ab, 1rp), K.Šulcs 5p. (1p. 3/3, 2ab, 1rp, 1pb), V.Iļjins 2p. (1p. 2/2, 2ab, 1bl), R.Vitoļskis 0p. (1ab, 2rp, 1pb).

Nākošo spēli mūsu komanda aizvadīs atkal savā laukumā 3.martā pulksten 17:00, kad uzņems tiešo konkurentu Tallinas “TalTech/Optibet”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *