Piektdien juniori uzsāks play-off cīņas Līvānos

Šodien mūsu juniori sāks dalību “Ramirent NBL” izslēgšanas spēlēs, pirmajā kārtā tiekoties ar BK “Līvāni/BJSS”. Sērija ritēs līdz vienas komandas divām uzvarām.

Regulāro sezonu BK “Liepāja/LSSS” noslēdza 5.vietā Rietumu grupā, kurā situācija mainījās no dienas uz dienu. Vēl pirms divām kārtām mūsu jaunieši atradās 3.vietā ar izredzēm finišēt pat 1.vietā. Protams, lai tas piepildītos, bija nepieciešamas vēl divas uzvaras. Taču šajā sezonā, lai arī cik labi reizēm mūsu komanda spēlētu gan pret komandām, kas sezonas izskaņā ieņēma zemāku vietu par liepājniekiem, gan pret top 3 vienībām, izcīnīti uzvaru pār pirmajiem trijiem Klubiem, mūsējiem neizdevās.

18 aizvadītajās spēlēs BK “Liepāja/LSSS” tika pie 11 panākumiem, kas tāpat ir mūsu komandas rekords gūtajās uzvarās vienā sezonā. Ar 11/7 bilanci liepājnieki ieņem piekto vietu, par vienu uzvaru atpaliekot no 3.vietā esošās Ventspils “Spars” komandas (12/6), ar kuru sezonā uzvaras dalījām uz pusēm, pie tam ar identisku rezultātu (abām komandām uzvarot mājās ar 78:76) un ar tādu pašu bilanci esošās BK “Saldus” (12/6), kurai piekāpāmies izbraukumā tikai papildlaikā, bet mājās zaudējām.

Mūsu komandas līderi ir Kristaps Soldatenoks (16,3p.+ 4,4ab+2,1rp), kurš bieži izceļas ar daudzpusīgu sniegumu un ir viens no trim, kas piedalījušies visās 18 spēlēs. Enerģiskais Mārtiņš Kilups (12,3p.+3ab+1,8rp), kuram sezonas ievadu nācās izlaist savainojuma dēļ. Labākais cīnītājs zem groziem ir arī otrs “18.spēļu” vīrs un pieredzējušākais Henriks Bajārs (10,7p.+9,2ab+2,3bl), kurš pēdējās divās spēlēs jau BK “Liepāja” rindās ir izcēlies ar ļoti iespaidīgu statistiku pret stipriem pretiniekiem. Pret Klaipēdas “Neptunas” pārbaudes spēlē 23.februārī 16 minūtēs 11 punkti + 4 atl.bumbas un pa vienam blokam, piespēlei un pārtvertai bumbai, bet 28.februārī pret BC “Prometey” Bajārs 16 minūtēs iekrāja 9 punktus un 4 bumbas, kā arī vienu bloķētu metienu. Tāpat tuvu 10 gūtajiem punktiem vidēji ir Gustavs Arājs (9,88p.+2,4ab+2,5rp) un Adrians Visockis-Rubenis (9,53p.), kuru pienesum kopējā komandas sniegumā ir ļoti liels. Groza apakšā kā trešais “dzelzs vīrs”, aizvadot visas 18 spēles ir latviešu īrs Fransuā Nkojs-Īle, kurš atzīmējies līdz šim ar 8,8 punktiem un 6,6 bumbām.

Mūsu pretinieki šajā sērijā ir Renāra Magones pārstāvētie BK “Līvāni/BJSS”. Komanda, kurā izteikti dominē viens spēlētājs ar ļoti lielu pieredzi augstākajā Klubu basketbolā. Pēc divām dienām 32 gadus vecais spēka uzbrucējs ir atzīmējies ar 23,3 punktiem un 12,8 atlēkušajām bumbām. Pietiekami produktīvi uzbrukumā ir arī citi līvānieši – Edijs Stiebriņš guvis 15,4 punktus, Madars Kokins 14, bet Raimonds Pabrieža 13,3. Ar 9 punktiem un 8,3 atlēkušajām bumbām “Līvāni/BJSS” rindās ir atzīmējies bijušais BK “Liepāja” spēlētājs Dāvids Leopolds Ozoliņš, kurš mūsu komandu pārstāvēja 2020./21.gada sezonā.

Sērija pēc būtības nevar būt gara, jo nākošajā kārtā iekļūs komanda, kas uzvarēs divās spēlēs, tāpēc mēs nekādi nevaram atļauties vaļību. Otrā spēle notiks Liepājā jau parīt – 3.martā pulksten 14:00, bet, ja nepieciešams trešo maču esam saskaņojuši 6.martā Līvānos.

Par Liepāju, Par Sa-Vējiem!

Šodien spēle Līvānos sāksies pulksten 20:00 un tai līdzi varēs sekot LBS YouTube kanālā šeit: https://www.youtube.com/watch?v=vLZX92ZRKbw

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *