Pēdējā iespēja pārtraukt neveiksmes Igaunijā

9.martā astoto reizi Igaunijā laukumā dosies BK “Liepāja”, kas centīsies beidzot tikt pie panākuma Ziemeļu kaimiņu zemē.

Šodienas mūsu pretinieki ir viena no vājākajām komandām turnīrā un noteikti pēdējās vietas vienība Igaunijā, kas aizvadītajās 25 spēlēs tikai trīs reizes ir tikusi pie uzvarām. Tallinas “Kalev/SNABB” sezonu iesāka ar divām uzvarām divās spēlēs, pārspējot izbraukumā “Avis Utilitas/Rapla” (78:72) un savā laukumā “Valmiera Glass/ViA” (87:79). Šai sekmīgai sērijai pienāca gals – no 8.oktobra zaudējuma savā laukumā pret “Viimsi” tallinieši iekrita pamatīgā “neveiksmju bedrē”, ciešot zaudējumus septiņpadsmit spēlēs pēc kārtas līdz aplis noslēdzās 28.janvārī tieši pret “Viimsi”, “Kalev/SNABB” revanšējās viesu laukumā ar 95:75. Tiesa, tas arī ir pēdējais panākums šajā sezonā, Tallinas komandu ierindojot 15.vietā ar bilanci 3/22.

BK “Liepāja” ar šo komandu tikās pagājušā gada 9.novembrī, kad savā laukumā izcīnīja pārliecinošāko uzvaru šajā sezonā, pārspējot “Kalev/SNABB” ar +24 (87:63). Ar +23 liepājnieki uzvarēja mūsu komandas nākošo pretinieku “Valmiera Glass/ViA” (88:65). Lai arī tobrīd “vēju pilsētas” komanda izteikti dominēja pār turnīra tabulas lejasgala komandām, arī mūsu vienībai piezagās neveiksmju posms. No drošas situācijas uz iekļūšanu “PafBet Latvijas – Igaunijas Līgas” izslēgšanas spēlēs (pēc 12.decembra uzvaras pār “Rīgas Zeļļiem” bilance 8/6), turpmākajās 12 spēlēs mūsu komanda izcīnīja tikai divas uzvaras, šobrīd ar 10/16 ierindojoties 11.vietā.

Arī “Kalev/SNABB” vairākus zaudējumus piedzīvojuši ne gluži bezcerīgi, bet ar cīņu par uzvaru līdz spēles beigām. 11.februārī savā laukumā “Kalev/SNABB” iedzīvojās padsmit minūšu vājuma mirklī zaudējot Ogrei no +4 (43:39) līdz -18 (51:69) tā “pa lielam” zaudējot tikai vienā ceturtdaļā (3.ceturtdaļa 18:26) un galā zaudējums ar 88:100. Vēl 6.martā mačā pret citu Kurzemes klubu 4.ceturtdaļas sākumā tallinieši bija atguvuši neizšķirtu 67:67, taču ventspilnieki atlikušajās astoņās minūtēs uzvarēja ar 27:13 un sarūpēja “Kalev/SNABB” 22.zaudējumu sezonā.

Mūsu šodienas pretinieku galvenie punktu guvēji ir leģionāri, kas šajā vienībā mainās pārāk bieži, lai būtu skaidri zināms, kāds sastāvs sagaida BK “Liepāja” šodienas spēlē. Joprojām apvienotā turnīra statistikā šīs komandas sastāvā ir redzami 18 spēlētāji, bet pieteikumā 14 vīri, no kuriem četriem ir ASV pases. Pazīstamākie no vietējiem spēlētājiem ir pieredzējušie 33 gadus vecais Ēriks Kedus un 34 gadus vecais Mario Paiste.

Spēlei no Tallinas līdzi varēs sekot delfi.ee mājas lapā, kas ir maksas pakalpojums. Saite uz spēli ir šeit: https://sport.delfi.ee/artikkel/120276447/tana-delfi-tv-s-kalevsnabb-votab-kodus-vastu-liepaja-meeskonna

Par Liepāju, Par Sa-Vējiem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *