Trešdien Liepājā sāksim play off

20.martā pulksten 18:30 mūsu meitenes uzsāks izslēgšanas spēles, sērijas pirmajā spēlē uzņemot “Neptunas-Amberton”.

Ar lielisku sezonas izskaņu, vienu brīdi izcīnot piecas uzvaras pēc kārtas, finišējot ar 11/11 liepājnieces garantēja dalību “BioSil WBBL” izslēgšanas spēlēs. Identiska bilance ar Kauņas komandu, bet labāka citu rādītāju statistika SBK “Liepāja/LSSS” ierindoja 6.vietā. Par iekļūšanu Final 4 mūsu pretiniekos Rūtas Stiprās pārstāvētā Klaipēdas “Neptunas-Amberton”. Šajā kārtā uzvarētājs tiek noskaidrots divu spēļu summā.

Mūsu komanda aizvadīja ļoti atzīstamu turnīru, divreiz tiekot pie garākām uzvaru sērijām un aiz muguras atstājot visas pārējās Latvijas vienības, izņemot “TTT Rīga”, kura finišēja ar perfekto 22-0. Savukārt, gan “RSU” (8.vieta 10/12), gan “Daugavpils Universitāte” (9.vieta 6/16) šajā sezonā Baltijas Līgas izslēgšanas spēlēs nepiedalīsies. Rūdolfa Rozīša, Ģirta Splīte un Aigara Bergsona trenētās liepājnieces, neskatoties uz vēl jaunāku sastāvu kā katru iepriekšējo sezonu, spēja demonstrēt stabilu sniegumu un izrādīt nopietnu pretestību arī vairākām daudz spēcīgākām šī turnīra komandām.

Tiešā veidā tas bija redzams skaistajā uzvarā Liepājā pār 5.vietā finišējušo Šauļu vienību kura tika apspēlēta ar rezultātu 88:82, neskatoties uz “kapitulāciju” izbraukumā. Tāpat spēle punkts punktā ritēja ar vēl divām Lietuvas lielkomandām kā Viļņas “Kibirkštis” (65:75) un mūsu nākošajām pretiniecēm “Neptunas-Amberton” (64:74). Iespējams, divas vissvarīgākās uzvaras tika izcīnītas Kauņā (65:61) un revanša spēlē Liepājā pret “RSU” (68:61). Bet, tanī pat laikā, ne mazāk svarīgas noteikti bija abas spēles pret “Daugavpils Universitāti” un Panevēžas komandu, šajās spēlēs iegūstot perfekto 4/4.

Šie un citi sezonas rezultāti apliecina, ka mūsu komanda ir viena no Baltijas Līgas Elites divīzijas top vienībām un nokļūšana starp labākajām septiņām nav nejaušība.

Sezonas gaitā par vienu no stabilākajām spēlētājām mūsu vienībā noteikti minama liepājniece Madara Šmite. Universālā aizsardze 21 spēlē vidēji tika pie 12,4 punktiem, 4,8 atlēkušajām bumbām un 3,4 rezultātīvām piespēlēm, sakrājot vidējo efektivitāti 13,9. Groza apakšā saimniekoja daudzpusīgā komandas kapteine Raivita Koreņika, kurai 22 spēlēs 11, 6 punkti, 7,1 atlēkusī bumba un 2 piespēles, iegūstot efektivitāti vidēji 15. Turpat tuvumā ar ļoti līdzīgiem rādītājiem ir cita enerģiskā liepājniece, kura pēc pieciem gadiem atgriezās Liepājā – Sabīne Lipe. Sabīnei 11,4 punkti, 6,7 bumbas zem groziem, 1,2 rezultatīva piespēle un 13,2 efektivitāte vidēji 23 spēlēs.

Savu labāko sezonu aizvada arī mūsu snaipere Kitija Muzikante, kurai 6,6 punkti un 2,4 atlēkušās bumbas. Liepājniece piedalījās visās 24 spēlēs. Otra “dzelzs lēdija” mūsu rindās ir otro sezonu Liepājā pavadījušā Marta Kaupmane, tika pie 3,8 punktiem, 3,6 atlēkušajām bumbām un 1,6 rezultatīvu piespēli. Mazāk punktos, bet uz spēli lielu nospiedumu atstāj starta piecinieka spēles veidotāja Enija Ķīvīte, kurai 7,8 punkti, 3 atlēkušās bumbas un 2,5 rezultatīvas piespēles. Tāpat arvien lielāku lomu kopējā komandas zīmējumā ieņem tikai 15 gadus jaunā liepājniece Maija Aploka (3,9p., 3,6ab un  1,9rp).

Vēl nevienu spēli šajā sezonā SBK “Liepāja/LSSS” rindās nav aizvadījusi iepriekšējo divu sezonu līdere, kura pavisam nesen atgriezās Liepājā – Paula Kļeščova. Pēc vienas sezonas Vācijā Paula pieņēma aicinājumu atkal būt ar mūsu komandu Baltijas un Latvijas izslēgšanas spēlēs.

Skaidrs ir viens, mūsu komanda ceļu nedos nevienam, īpaši savā laukumā. Tāpēc aicinām atbalstīt liepājnieces klātienē, lai mūsu komanda spētu iepriecināt sev allaž uzticamos atbalstītājus ar skaistām uzvarām!

Sērija pret Lietuvas kausa ieguvējām Klaipēdas “Neptunas-Amberton” sāksies Liepājā 20.martā pulksten 18:30, bet atbildes spēle notiks Klaipēdā 22.martā.

Par Liepāju, Par Sa-Vējiem!

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *