Time:
18:00 - 20:00
Event Category:

Piektdienas vakarā Liepāja apšauda Ogri un panāk piekto spēli

19.aprīļa vakarā LBL 1/4 fināla izšķirošo spēli panāca mūsu komanda, kas nedeva iespējas ogrēniešiem noslēgt šo sēriju Liepājā (99:73). Puslaikā liepājnieki realizēja 11 no 17 tālmetieniem (60:42).

Šī spēle atšķīrās no visām iepriekšējām ceturtdaļfināla sērijas spēlēm, jo ne reizi vadībā neatradās ogrēnieši un tika fiksēti tikai divi neizšķirti (2:2, 7:7). Cīņas turpinājumā mūsu puiši tikai audzēja pārsvaru un droši kontrolēja spēles pavedienu.

Ķilps divreiz stājās uz soda metienu līnijas un realizēja nekļūdīgi visus piecus metienus (12:7), bet viesu kapteinis Dārgais trāpīja tikai vienu no diviem sodiņiem. Bērziņš ar Misteru apmainījās ar divu punktu guvumiem, bet Ķilps ar Bērziņu no tālās distances palielināja pārsvaru līdz plus 10 (20:10). Laukumā no rezervistu soliņa devās Vitoļskis, kurš spēlēja ar stipru zāļu palīdzību, jo pēdējā spēlē savainoja potīti. Taču Ričards iesaistījās spēlē ļoti veiksmīgi, uzreiz gūdams trīs punktus no tālās distances (23:10). Viesiem Apsītis realizēja dažus grozus, bet Iļjins ar skaistu bloku “aizsūtīja mājās” Juciku. Arī Miglinieks apliecināja sava tālšāvēja reputāciju, trāpot kārtējo trejaci mūsu komandas rindās. Ātri divus pārkāpumus sakrājušais Avotiņš atgriezās laukumā un arī iemeta trejaci, realizējot jau sesto liepājniekiem šajā desmit minūtē un ar rezultātu 29:18 noslēdzās pirmā ceturtdaļa.

Otrajā ceturksnī mūsu komanda apgriezienus nesamazināja, turpinot spēlēt ļoti rezultatīvi. Pēc Dubulta diviem soda metieniem +14 (35:21), taču ceturtās minūtes vidū pēc Jucika “2+1”, pārsvars pēc ilgāka laika sarūk līdz deviņiem punktiem (39:30). Uzreiz atbild Vitoļskis, trāpot otro savu trejaci, Iļjins otro reizi bloķē Juciku, bet Freimanis pievienojas tālmetienu pulciņam (45:30). Kampus pretinieku pusē atbild ar diviem punktiem, un tad rezultāts uz dažām minūtēm nemainās. Neraksturīgi sev, Ķilps netrāpa nevienu no diviem sodiņiem. Taču šo mirkli pārtrauc Bērziņš, realizējot kārtējo tālmetienu (48:32). Medis ar Kampusu gūst trīs punktus, bet skaistā izspēlē Šulcs tiek pie diviem punktiem (50:35). Uz Dārgā floutera metienu Soldatenoks atbild ar kārtējo tālmetienu mūsu komandas izpildījumā (53:37). Taču gados jaunais spēlētājs tiek savādi sodīts, divreiz pēc kārtas saņemot personiskās piezīmes, par ko viesi realizē trīs no četriem soda metieniem. Dubults pieceļ kājās skatītājus skaisti tiecot bumbu grozā. Kulačkovskis atbild ar divīti, bet Dubultam roka nenodreb no soda metienu līnijas (57:42). Rit pēdējās sekundes pirmajā puslaikā, Zēbergam netrāpot divu punktu metienu. Ķilps tiek pie atlēkušās bumbas un skaisti izspēlējot uzbrukumu līdz ar beigu sirēnu trāpa kārtējo tālmetienu. Ar 60:42 noslēdzas pirmā spēles daļa.

Piektdienas vakarā cīņa ar Ogri par sezonas pagarināšanu

Piektdien 19.aprīlī pulksten 19:00 BK “Liepāja” ceturto reizi sērijā tiksies ar BK “Ogri”. Tikai mūsējo uzvara ļaus sezonai turpināties.

Noteikti, ka īstenie basketbola draugi piekritīs, šī sērija starp liepājniekiem un ogrēniešiem ir izvērtusies gana interesanti, lai izbaudītu augsta līmeņa basketbolu, krasās sižeta maiņas, spriedzi un pilnu emociju buķeti. Diemžēl, pēc trim mačiem labākās pozīcijās ir vidzemnieki, kuri trešajā spēlē savā laukumā ieguva lielāku vai, precīzāk, ilgāku dominanci nekā kādā no pēdējām piecām spēlēm, neskaitot pirmo šīs sezonas tikšanos, kad arī, pēc labā mūsu komandas spēles sākuma, viss apgriezās kājām gaisā un jau droši uzvarai pretī devās mājinieki.

Šoreiz kaut kas līdzīgs tika piedzīvots Sporta Arēnā Ogre 16.aprīļa vakarā, kad pārsvaru audzēja mājinieki, otrās ceturtdaļas otrajā pusē un trešās pirmajā, tika sasniegts ļoti ievērojams uz tablo (+28, 76:48). Ar ļoti eksperimentālu sastāvu (trim raženiem vīriem laukumā vienlaicīgi, plus, ne tie “mazākie” Soldatenoks un Ķilps), mūsu komanda deldēja deficītu. Trešās ceturtdaļas otrās puses rezultāts bija 11-2 pa labu liepājniekiem, bet pēc trim ceturtdaļām joprojām ievērojams pārsvars mājiniekiem (78:59).

Noslēdzošajā ceturtdaļā turpinājās liepājnieku dominance – ar enerģiju un, protams, precīzu uzbrukumu un ciešu aizsardzību tika atspēlēti vēl septiņu punkti no deficīta (-12, 72:84) pēc Bajāra tālmetiena, kad 4:53 spēles laika. Taču, šo iespaidīgo pakaļdzīšanos, kad mūsējiem padevās 36:8 rezultāta izrāviens, neizdevās turpināt, jo BK “Ogre” atjaunoja lielāku deficītu (+18, 90:72) un, praktiski, spēles iznākums bija zināms. Ar rezultātu 94:79 otro panākumu sērijā līdz trim uzvarām vadībā izvirzījās ogrēnieši.

Kristaps Ķilps guva milzu artavu no kopējiem komandas punktiem (30), bet klāt pieskaitot Klāva Dubulta 12 ačus – šis tandēms guva pat vairāk kā pusi no kopējiem liepājnieku gūtajiem punktiem šajā mačā. Lai pacīnītos par uzvaru 19.aprīļa vakarā, citiem puišiem būs jānāk palīgā šim duetam punktu gūšanā, kā arī jācenšas nepieļaut tik lielu “vājuma mirkli”, kas Ogrē mums maksāja uzvaru spēlē.

Piektdienas vakarā visiem skatītājiem piedāvāsim lielu izklaižu “buķeti”, lai basketbola baudīšana būtu vēl patīkamāka – skatītāju ērtībām uz balkona LOC zālē mūsu draugi “WindUp” piedāvās iegādāties mūsu Kluba T-kreklus, keponus un hūdijus, kā arī darbosies kafejnīcas “Lotte” bufete, kas piedāvās dažādus dzērienus un ēdienus kārtīgai piektdienas vakara izklaidei. Jau ierasti skatītājiem piedāvāsim dažādas izklaides – konkurss pašiem mazākajiem ar balvām no veikala “Rūtiņa”, jaunākajiem – bezmaksas izklaidi no “Blue Shock Race” – izbrauc ar Mario, visiem – basketbola atrakciju ar balvām no “CleanR”, kā arī “naglas iedzīšanas” atrakciju no BN “Kurši”. Tāpat tiks organizēti dažādi skatītāju konkursi ar balvām no mūsu sadarbības partneriem “Elvi”, “Cinamon”, “Belcibo”, “Streetfood” un puslaika konkursu no jaunā sadarbības partnera “Passportix”, kas dos iespēju tikt pie ieejas biļetēm uz gaidāmo cīņu šovu “Fight Night 4” 27.aprīlī.

Nemainīgi kādā no pārtraukumiem notiks mūsu jaunievedums – T-kreklu šāvējs, ar kura palīdzību šausim piecus “Liepājas basketbols” T-kreklus, kuru mums palīdz nodrošināt Porziņģa Ģimenes Fonds.

Par skatītāju izklaidi rūpēsies enerģiskais Raivis Šulcs, bet par muzikālo noformējumu atbildīgs būs DJ Woot no “Izsauc ballīti”. Ar deju programmu uzstāsies deju studijas “Rotaļa” dejotāji.

Informējam, ka pamata biļešu cena ir 5,00 EUR, bet skolēniem no 7 gadiem un studentiem, uzrādot apliecību, par ieeju jāmaksā 2,00 EUR. Joprojām spēkā ir bezmaksas ieeja pensionāriem un invalīdiem, kā arī LSSS (Liepājas Sporta Spēļu Skolas) basketbola nodaļas audzēkņiem uzrādot īpašās LSSS ieejas kartes un bērniem līdz 6 gadu vecumam. Biļetes iegādājamas “Passportix” tirdzniecības vietās, tai skaitā “Liepājas Olimpiskajā centrā” un arī internetā šeit: https://www.passportix.eu/pasakumi/bk-liepaja-bk-ogre-2?event=283

Aicinām biļetes iegādāties laicīgi, lai nekavētu spēli un jau no pirmajām minūtēm varat baudīt Lielā basketbola šarmu!

Par Liepāju, Par Sa-Vējiem!

Ar pārliecinošu uzvaru meitenes sāk bronzas sēriju

Šovakar Liepājā tika dots starts LSBL bronzas sērijai, kurā mājinieces droši izcīnīja pirmo panākumu ar 82:60 pār “Daugavpils Universitāti”.

427 kilometrus tālo ceļu no Daugavpils uz Liepāju mūsu pretinieces mēroja vakar, lai spēles rītā “piešautu” roku “Liepājas Olimpiskā centra” basketbola zālē. Taču šoreiz latgalietēm tas nelīdzēja.

SBK *Liepāja/LSSS” jau no pirmajām minūtēm kontrolēja notikumus laukumā un ātri ieguva pārsvaru uz tablo. Lai ar daugavpilietes ieguva nelielu pārsvaru (4:2), sekoja mūsu komandas atbilde ar 12-3, mājiniecēm iegūstot plus 9 (14:5). Šajā spēles nogrieznī punktus guva Ķīvīte (5p.), Petrus (3p.), Grigorjeva (2p.) un Kaupmane (2p.). Pēc viesu līderes Liepiņas viena groza guvuma Kļeščova guva divus grozus no tuvas un tālas distances (19:7), kad nospēlētas tikai piecas ar pusi minūtes. Daugavpilietes saņēmās un pietuvojās līdz – 5 (14:19), bet pirmā ceturtdaļa beidzās ar mūsējo plus 6 (24:18).

Otrās desmit minūtes ievadā, gluži kā pirmās izskaņā, grozu guva viešņas, šoreiz no divu punktu zonas un vairs tikai 4 punktu starpība. Paula Kļeščova ar metienu no groza apakšas un Estere Petrus no tālās mazliet “attālināja” daugavpilietes (29:20), bet pēc Baranovskas viena realizēta sodiņa divos piegājienos, Petrus un Koreņika sarūpēja mājiniecēm +12 (33:21). Rezultāta starpība svārstījās ap 10 punktiem vēl dažas minūtes, bet pēc Lipes “2+1” gājiena un Sanijas Brikmanes trīspunktnieka jau +16 mūsējām (43:27). Divos uzbrukumos liepājnieces pie punktiem netika, bet no soda līnijas vienu un ar beigu sirēnu divus punktus pie Daugavpils gūtajiem punktiem pievienoja pie kopējā punktu guvuma, pēc 20 spēles minūtēm 43:30.

Trešās ceturtdaļas pirmajās minūtēs SBK “Liepāja/LSSS” pielika punktu uzvarētāja noskaidrošanai šajā spēlē, jo vairāk kā divas ar pusi minūtes “Daugavpils Universitātes” komanda neguva ne punkta, turpretī, liepājnieces pievienoja vēl deviņus, pa trejacim trāpot Kaupmanei un Koreņikai, kurai arī viens sekmīgs soda metiens, bet Ķīvīte ātrā pārejā panāca +22 (52:30). Ap 20 aču pārsvars saglabājās visu šo ceturtdaļu, kurā mājinieces pamanījās trāpīt 5! tālmetienus, bez pieminētajiem Kaupmanes un Koreņikas trinīšiem, vēl vienu pievienoja Ķīvīte, bet pat divus Muzikante un tieši pēc viņas otrā trāpījuma un Koreņikas bloķētā pretinieču metiena noslēdzās šī desmit minūte (69:45).

Formalitāšu ceturtdaļas ievadā 17.aprīļa vārda dienu gaviļnieks Rūdolfs Rozītis laukumā sūtīja piecas no jaunākajām spēlētājām šīs spēles pieteikumā – Andīnu Sudmali, Maiju Aploku, Martu Kaupmani, Esteri Petrus un Kitiju Muzikanti. Daugavpils šo situāciju izmantoja, atspēlējot sešus punktus, bet Petrus atjaunoja 20 aču pārsvaru no groza apakšas metot precīzi (71:51). Laukumā atgriezās pieredzējušākās liepājnieces, Koreņikai uzreiz pārtverot piespēli, bet Ķīvītei realizējot metienu no pustālās distances. Uz daugavpiliešu līderes Piedeles tikai otrā gūtā groza no spēles Koreņika ātrā pārejā bija precīza (77:53). Latgaliešu komandas dzimšanas dienas gaviļnieces tikai septiņpadsmit gadu sasniegušās Annas Liepiņas kārtējā gūtā groza atbilde no mūsu  komandas nāca mazliet vēlāk. Droši kontrolējot spēles gaitu ar viesu “2+1” gājienu noslēdzās šī pirmā sērijas spēle, kurā pārliecinošu panākumu izcīnīja mūsu komanda 82:60.

Vairāki statistikas rādītāji abām komandām bija līdzvērtīgi – atlēkušajās bumbās (41/39), kļūdās (11/18), pārtvertajās piespēlēs (10/8) un bloķētajos metienos (pa 3), tomēr divi rādītāji krasi atšķīrās. Viesu komandai labāka kvantitāte un kvalitāte soda metienos (12/17 pret 5/8), tomēr tālmetienu rādītāji graujoši pārāki liepājniecēm, kuras realizēja 11 no 26 (pēc trim ceturtdaļām bija pat 11 no 22), bet daugavpilietēm šajā statistikā tikai precīzi divi no 19!

Mūsu komandā divas spēlētājas sasniedza iespaidīgu plusu, atrodoties laukumā – Martai Kaupmanei +25, bet Paulai Kļeščovai +23, taču gūtajos punktos virs 10 ačiem guva pat četras spēlētājas. “Lauma Lingerie” dāvāto balvu kā labākajai šīs spēles spēlētājai balva saņēma Enija Ķīvīte, kura atzīmējās ar 18 punktiem, trim piespēlēm un vienu pārtvertu bumbu, nepieļaujot nevienu kļūdu.

SBK “Liepāja/LSSS”: E.Ķīvīte 18p. (2p. 6/11, 3p. 2/3, 3ab, 1pb), R.Koreņika 13p. (2p. 4/7, 3p. 1/3, 1p. 2/5, 5ab, 2rp, 1pb, 1bl), S.Lipe 12p. (2p. 3/4, 3p. 1/4, 1p. 3/3, 6ab, 3rp, 1pb, 1bl), E.Petrus 12p. (2p. 3/6, 3p. 2/4, 2ab, 3rp, 1pb), P.Kļeščova 7p. (2p. 2/6, 3p. 1/1, 4ab, 1rp, 3pb), M.Kaupmane 7p. (2p. 2/5, 3p. 1/1, 6ab, 2rp), S.Brikmane 3p. (2p. 0/2, 3p. 1/3, 2ab, 1rp), D.Grigorjeva 2p. (2p. 1/3, 5ab, 1pb, 1bl), M.Aploka 0p. (no spēles 0/6, 4ab, 1rp, 2pb), A.Sudmale 0p. (1rp), K.Dreimane 0p. (1ab).

Šīs sērijas otrā spēle notiks Daugavpilī vairāk kā pēc nedēļas – 25.aprīlī pulksten 18:00. Vai tā būs pēdējā spēle šajā sērijā un sezonā – laiks rādīs!