Time:
18:30 - 20:30
Event Category:

BK Liepāja otrdien sēriju turpinās Ogrē

LBL 1/4 fināla sērija atkal pārcelsies uz Daugavas krastiem, kur 16.aprīlī viena no komandām tiks pie otrā panākuma sērijā līdz trim uzvarām.

Pēc divām spēlēm rezultāts ir neitrāls – pa vienam panākumam katrai no komandām, kas ir bijušas pārākas savos laukumos. Ogrē uzvaru (89:81) galotnē no mūsu komandas rokām izrāva mājinieki (4.ceturtdaļā pirmo reizi vadībā ogrēnieši izvirzījās 3:24 līdz pamatlaika beigām), bet aizvadītās nedēļas nogalē Liepājas Olimpiskajā centrā svētku noskaņās mūsu puiši atspēlēja 16 punktu deficītu nepilnās piecās minūtēs) un panāca neizšķirtu sērijā (83:72). Otrdien Vidzemē jaunajā “Sporta Arēna Ogre” ēkā viena no šīm divām komandām nonāks viena panākuma attālumā no LBL pusfināla, kurā pretiniekus gaida “VEF Rīga”.

Nenoliedzami, kopš pagājušā gada pavasara, kad tieši starp BK “Liepāja” un BK “Ogre” tika aizvadītas bronzas sērijas spēles, katrs duelis starp šīm komandām ir saistošs un uzvarētāju grūti prognozējošs. Šajā sezonā, kopā skaitot visu turnīru iznākumus, rezultāts ir 3:3, pa vienam panākumam katrā no turnīriem katrai komandai, ar mazu niansi, ka liepājnieki zaudējumu savā laukumā “Užavas kausa” atbildes spēlē 21.janvārī tomēr varēja ierakstīt pie panākuma, jo divu spēļu summā ar +17 pārāki bija mūsējie, kas sasniedza kausa pusfinālu. Savukārt, apvienotās līgas un LBL spēlēs abas komandas tikušas pie uzvaras savās “sienās”. Turpretī, jau iepriekš pieminētajā kausa izcīņā uzvaras abas vienības izcīnīja viesos – Ogrē 6.janvārī mūsējie pārsteidza mājiniekus ar skaļu uzvaru (96:74) un ielika pamatus triumfam sērijā. Lai BK “Liepāja” sasniegtu LBL pusfinālu arī šajā pavasarī, ir jāuzvar ne tikai savā laukumā, bet obligāti arī viesos, tāpēc no 6.janvāra mača ir jāņem piemērs, kā pārspēt sīkstos ogrēniešus viņu laukumā.

Neatkarīgi no iznākuma Ogrē, jau šajā piektdienā Liepājā tiks aizvadīta šīs sērijas 4.spēle! Biļetes uz spēli Liepājā nopērkamas šeit: https://www.passportix.eu/pasakumi/bk-liepaja-bk-ogre-2?event=283

BK “Liepāja” – BK “Ogre” LBL 1/4 fināla sērijas kalendārs:

10.04.24. 19:00 Ogrē, BK “Ogre” 89:81 BK “Liepāja”

13.04.24. 17:00 Liepājā, BK “Liepāja” 83:72 BK “Ogre”

16.04.24. 19:00 Ogrē

19.04.24. 19:00 Liepājā

22.04.24. 19:00 Ogrē, ja nepieciešams

16.aprīļa spēle no Ogres tiks translēta SportaCentrs.TV tiešraidē, bet no otrā puslaika arī TV4 kanālā.

Par Liepāju, Par Sa-Vējiem!

Vīri rāda raksturu un panāk sērijā 1:1

Sestdienas otrajā spēlē tika godināti Liepājas un Latvijas basketbola leģendas, kā arī svētku diena noslēdzās ar BK “Liepāja” revanšu ogrēniešiem.

LBL 1/4 fināla sērijas otrā spēle Liepājā aizritēja kā īstenos amerikāņu kalniņos, jo izteikti labi spēles nogriežņi padevās abām komandām, ogrēniešiem spēles vidus daļā, bet mūsu puišiem sākumā un spēles beigās, kas sarūpēja skaistas emocijas Liepājas Olimpiskajā centrā un uzvaru 83:72, panākot šajā sērijā līdzsvaru (1:1).

Pirms spēles sākuma laukuma centrā tika aicinātas Liepājas un Latvijas basketbola leģendas – unikālā sasnieguma autori, liepājnieki, kas 1868.gadā kļuva par Latvijas čempioniem un Latvijas kausa ieguvējiem “Liepājas Metalurgs” sastāvā. Ilgvars Šēns, Dainis Dzērvēns, Ivars Hartanovičs un Māris Melbārdis saņēma “Liepājas basketbola” sarūpētās pateicības dāvanas. Tāpat tika godināts izcilais treneris Edvīns Sprūde, kurš, diemžēl, sliktas veselības dēļ klātienē bebiha, taču viņa vietā pateicības saņēma viņa dēls Edijs, kā arī pie aplausu vētras tika bijušais treneris, sporta skolas direktors un FIBA kategorijas tiesnesis Mariss Bernāts.

Mača ievadā liepājnieki lidoja un bija gan ātrāki, gan precīzāki abos laukuma galos, iegūstot iespaidīgo 19:6 pēc spēlētām mazāk kā piecām minūtēm. Turpinājumā viesi lēnām, bet droši deldēja šo deficītu, un pēc pirmajām 10 minūtēm mūsējiem tikai +2 (25:23).

Arī otrajā ceturtdaļā ogrēnieši turpināja iesākto – efektīgi spēlēja uzbrukumā, daloties ar bumbu un realizējot savas iespējas. Jau pirmās minūtes izskaņā Kristaps Dārgais panāca viesiem pirmo vadību spēlē (26:25), bet .mača 17.minūtē BK “Ogre” ieguva plus 10 (41:31). Galvenokārt, šāda rezultāta starpība izveidojās dēļ tā, ka mājiniekiem pagalam nesekmējās ar savu ir iespēju nerealizēšanu. Turpretī, pie Daugavas bāzētā komanda spēlēja brīvi un rezultatīvi. Ar Dārgā gūto grozu mazāk kā sekundi pirms puslaika pārtraukuma panāca +12 viesiem (49:37).

Arī trešās ceturtdaļas pats sākums ritēja viesu zīmē, jo pēc 40 spēlētām sekundēm Zēbergs ieguva spēlē lielāko pārsvaru (+16, 53:37). Šajā brīdī spēlē atgriezās mūsu komanda, kas kā pēc ziemas migas pamodās un ķērās pie lietu sakārtošanas. Mājinieki paveica, ko reti piedzīvotu, atspēlēja šo deficītu kā ar vienu elpas vilcienu, gūstot 16 punktus pēc kārtas nieka četrās ar pusi minūtēs! Šajā spurtā punktus guva Dubults (2p.), Bērziņš (2p.), Ķilps (5p.) un Avotiņš (7p.). Pie rezultāta 53:53 būtībā spēle sākās no jauna. Tiesa, ogrēnieši atbildēja ar 5-0, kam mūsu komanda pretī lika Vitoļska un Iļjina groza guvumiem. Taču Kārlis SApsītis ar veiklu metienu no groza apakšas pielika punktu šai desmit minūtei – viesiem plus 3 (62:59).

Ceturtā ceturtdaļa iesākās ar neviennozīmīgu epizodi, kad Ķilps pārtvēra bumbu un steidza ātrajā uzbrukumā, taču viņu kavēja ogrēnietis. Bumbas kontrole mūsējam tika patraucēta un uzbrukums noslēdzās nesekmīgi. Šo epizodi apstrīdēja Artūrs Visockis – Rubenis, kuram tika piešķirta tehniskā piezīme, kuru vienā gūtā punktā pārvērta Dejs. Taču, iespējams, šī situācija vēl vairāk sadusmoja liepājniekus, kas arvien pārliecinošāk darbojās abos laukuma galos. Vitoļskis trāpīja trejaci, bet Dejs iemeta vienu no diviem soda metieniem (62:60). Viesi nespēja izpildīt metienu pārtērējot 24 sekunžu uzbrukuma laiku, bet otrajā galā Dubults atjaunoja neizšķirtu (62:62). Zēbergs vēlreiz atguva vadību viesiem, kam sekoja divu punktu guvums Ķilpa un Dubulta izpildījumā un jau vadībā mūsējie (66:64)! Tobrīd vēl bija atlicis mazliet mazāk par 5 minūtēm spēles laika. Uz minūti rezultāts nemainījās, bet viesu snaiperis Apsītis panāca kārtējo izlīdzinājumu spēlē. Tiesa, pēdējo reizi sestdienas vakarā. Skaistu caurgājienu ar sodu noslēdza Ķilps (69:66), bet Dejam bumbu atņēma Freimanis, Bērziņam lieliski asistējot Avotiņam, kurš no groza apakšas meta precīzi un jau plus 5 mājiniekiem. Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām BK “Ogre” pieprasa minūtes pārtraukumu. Tas nedod vēlamo rezultātu, jo Zēberga metiens ir neprecīzs, Freimanim izcīnot bumbu mūsējiem. Otrajā laukuma pusē kārtējo sekmīgāko sadarbību nodemonstrē mūsējie, Bērziņa piespēli divos punktos pārvēršot Avotiņam (73:66). Mājinieku 7-0 pārtrauc Misters, trāpot divīti, bet kļūdoties no soda metienu līnijas, taču pretī enerģisku tālmetienu liek Ķilps, vēl skaļāk liekot gavilēt Liepājas Olimpiskā centra tribīnei (+8, 76:68), kad divas minūtes spēles laika. Viesu kapteinis Dārgais nerealizē savu metienu, mūsu kapteinis Freimanis izcīna kārtējo atlēkušo bumbu, bet Ojārs Bērziņš sekojošajā uzbrukumā pieliek punktu spēlei, jo jau 10 punktu pārsvars mūsējiem! Pusotru minūti līdz sirēnai Ogre cenšas mainīt spēles ritējumu, sasaucot pēdējo minūtes pārtraukumu. Misteram uzticēto metienu bloķē Freimanis, tiekot pie atlēkušās bumbas pie sava groza, bet uzbrukumā pēc Bērziņa neprecīzā trejača Freimanis atkaroto bumbu pie viesu groza pārvērš divu punktu guvumā (+12, 80:68). Roberts netrāpa sodiņu, bet Juciks viesiem pievieno divus punktus. Ar emocijām bagāto spēles galotni vēl vairāk paceļ Avotiņš iemetot trejaci. Spēles rezultātu fiksē Medis, kuram precīzs divu punktu metiens, taču tas nekādi netraucē priecāties mājiniekiem, uzvara ar 83:72 izcīnīta, panākot sērijā 1:1.

Šāds iznākums nozīmē, ka pēc nākošās spēles Ogrē 16.aprīlī, viens mačs obligāti notiks arī Liepājā, neatkarīgi no spēles iznākuma viesos. 19.aprīlī mūsu komanda gaidīs savus atbalstītājus Liepājas Olimpiskajā centrā.

Šajā mačā divi mūsējie bija ļoti pamanāmi ar punktu guvumu, taču pieredzes bagāto Liepājas basketbola leģendu uzklausot, tika lemts, ka starp Avotiņu un Ķilpu par labāko spēles spēlētāju tika atzīts Kristaps Ķilps. Kristapam iespaidīgs sniegums – 25 punkti (2p. 7/11, 3p. 1/3, 1p. 8/10), izcīnot 4 atlēkušās bumbas, 5 reizes sekmīgi asistējot, divreiz pārtverot bumbu un vienreiz bloķējot pretinieku metienu.

Reinis Avotiņš pievienoja 22 punktus (2p. 6/7, 3p. 3/6, 1p. 1:1), 1ab, bloks. Klāvam Dubultam 13 punkti (2p. 6/7, 3p. 1:2, 7ab, 3rp), Iļjinam 8 punkti, 4ab, Vitoļskim 7p., 2ab, 3rp. Svarīgu lomu galotnē nospēlēja Bērziņš (4p., 3ab, 2rp, 2pb) un Freimanis (2p., 7ab, 1pb, 1bl). Bajāram 2p., 1ab, bet Miglinieks punktus neguva, taču izcīnīja 5 atlēkušās bumbas.

Šīs sērijas turpinājums sekos ar spēlēm Ogrē 16.aprīlī un Liepājā 19.aprīlī pulksten 19:00.

Meitenēm fiasko – sezonu noslēgsim ar bronzas sēriju

Sestdien, piekāpjoties “RSU” tika zaudēta arī visa pusfināla sērija, tāpēc arī šajā sezonā būs jāsacenšas par LSBL bronzu.

Ļoti neveiksmīgi sākās spēle, kad lielu pārsvaru ieguva viešņas (46:19). Lai arī trešās ceturtdaļas vidusdaļā mūsu komandai uz brīdi izdevās atgūt lielāko pusi no deficīta (-13, 36:49), tomēr rīdzinieces spēja atbildēt ar 8-0 0, bet trešā ceturtdaļa noslēdzās ar “RSU” 16 punktu pārsvaru (59:43).

Noslēdzošajā ceturtdaļā liepājniecēm nekādi neizdevās apdraudēt studentu uzvaru un nācās samierināties ar smagu zaudējumu spēlē (53:73) un sāpīgu zaudējumu sērijā 1:2.

Līdz ar to LSBL finālā spēlēs “TTT Rīga” un “RSU”, bet bronzas medaļu ieguvējas tiks noskaidrotas starp mūsu un “Daugavpils Universitātes” komandām.

Zināms, ka šī sērija sāksies Liepājā 17.aprīlī pulksten 18:30.