Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

BK Liepāja/LSSS – Rīga/DSN

21 marts, 2022 @ 18:30 - 20:30

Ramirent NBL Rietumu grupas spēle

Details

Date:
21 marts, 2022
Time:
18:30 - 20:30
Event Category:

Rīgā minimāls zaudējums VEF

Šodien sesto pārbaudes spēli pirms nākošajā svētdienā gaidāmās basketbola sezonas pirmās spēles, nerealizējot pēdējo uzbrukumu piekāpāmies “VEF Rīga” ar rezultātu 91:92.

  1. Šajā dienas agrajā spēlē starta pieciniekā mūsējiem devās Krūmiņš, Ķilps, Freimanis, Avotiņš un Dubults, bet mājinieki pretī lika Bērziņu, Adamsu, Pinjeiro, Madsenu un Džonsu. Mača rezultātu ar tālmetienu atklāja Ķilps, bet mājinieku soms Madsens, kurš pie mūsu groza izcīnītu bumbu pārvērsa divos punktos (2:3). Pēc Dubulta un Krūmiņa divu punktu guvumiem (7:4) “VEF” atbild ar iespaidīgu izrāvienu 14-0, punktus gūstot Adamsam (6p.), Bērziņam (3p.), Blūmam (3p.) un Pinnim (2p.), pirmajiem trim realizējot pa trejacim. Šo deficītu (7:18) liepājnieki centās atspēlēt ar Miglinieka (divi trīspunktnieki) un Dubulta “āķi” un jau minūtes apspriedi sasauc “VEF” (15:23). Līdz pirmās ceturtdaļas izskaņai atkal labāki ir mājinieki, noslēdzot pirmo desmit minūti ar 11 punktu pārsvaru (31:20).

Otro ceturtdaļu iesākām ar Ojāru Bērziņu, Adrianu Visocki-Rubeni, Miglinieku, Freimani un Jonātu, kuri pēc Miglinieka trešā un Bērziņa pirmā trejača spēlē samazina deficītu līdz mīnus 7 (26:33). Lai arī “VEF” ik pa laikam arī spēj tikt pie punktiem, mūsējie ir pārāki! Punktus gūstot Jonātam (4p.), Ķilpam (5p.) un bijušam vefietim Krūmiņam (2p.) pie rezultāta 37:39 minūtes pārtraukumu sasauc Jānis Gailītis. Otrajā ceturtdaļā jāspēlē vēl 4:21. Lai arī uzreiz vadību mūsējiem atgūt neizdodas, tomēr pēc Klāva Dubulta bumbas trieciena uz tablo neizšķirts 47:47. Līdz puslaika pārtraukumam mājinieki pievieno divus punktus, bet liepājnieki pēc Šulca trejača atgūst vadību un pēc Krūmiņa pustālā metiena pēc 20 spēles minūtēm ir vadībā ar plus 3 (52:49). Otro ceturtdaļu esam uzvarējuši ar rezultātu 32:18. Ķilpam jau 13 punkti un 4 rezultatīvas piespēles, bet Migliniekam 9 ači, esot perfektam no tālās distances (3/3).

Trešajā ceturtdaļā turpinās liepājnieku dominance, audzējot pārsvaru, kas pēc Ķilpa soda metieniem sasniedz plus 7 (59:52). Tikai četras minūtes līdz šīs ceturtdaļas beigām “VEF” jaunākais spēlētājs Roberts Blūms ar trīspunktnieku atgūst vadību mājiniekiem (66:65). Tiesa, uz īsu brīdi. Ojārs Bērziņš atbild ar “2+1”, bet pēc “VEFa” Bērziņa divīša un Blūma trim soda metieniem (71:68), Miglinieks kārtējo reizi realizē trejaci, savukārt, Avotiņš ar “2+1” atjauno vadību liepājniekiem (74:71). Uz Pinjeiro “lay up” Freimanis pretī liek tālmetienu, bet līdz ar trešās ceturtdaļas beigu sirēnu no sava laukuma tuvu perfektam tālmetieniem ir Šulcs, šoreiz Liepājas atbalstītājiem liekot nopūsties. Ar plus 4 (77:73) sagaidām noslēdzošo ceturtdaļu.

Diemžēl, mača ceturtā daļa mums sākas neveiksmīgi, jo cenšoties gūt grozu no tuvas distances vairāku spēlētāju ielenkumā Freimanis savaino potīti, bet Madsens met precīzi no tālās distances (76:77). Krūmiņš gūst pirmos punktus mūsējiem šajā desmit minūtē, bet ļoti aukstasinīgi nospēlē Adrians Visockis-Rubenis, kurš trīs sekundes līdz uzbrukuma beigu sirēnai saņemot piespēli vispirms nomāna pretspēlētāju un līdz ar sirēnu realizē tālmetienu (82:76). Ķilps ar tālu divpunktu metienu panāk lielāko pārsvaru mačā (84:76, +8), bet Henriks Bajārs bloķē raženo “VEF” amerikāni Āronu Džounsu. Iespēju panākt plus 10 mūsējie neizmanto un pieļauj kļūdu. Mājinieki samazina deficītu līdz mīnus divi, pēc veterāna Gulbja “3+1” meistarstiķa (83:85). Avotiņš savas bijušās zāles grozā raida bumbu no tuvas distances (87:83), bet Gulbis no soda līnijas un Adams no groza apakšas atjauno neizšķirtu (87:87). Artūrs Visockis – Rubenis ņem minūtes apspriedi brīdī, kad jāspēlē tieši trīs minūtes.. Mūsu komandai laukumā ir Avotiņš, Jonāts, Bērziņš un Soldatenoks, bet Adrianu nomaina Miglinieks. Liepājnieki kļūdās, bet arī mājinieki pie punktiem netiek. Ojārs Bērziņš soda vefiešus par agresīvu aizsardzību pie piezīmju normas, bet realizē tikai vienu no diviem soda metieniem (88:87). Bērziņš labi nospēlē aizsardzībā atbruņojot “VEF”, taču mūsējo uzbrukums noslēdza ar Soldatenoka kļūdu. Apšaubāmu pārkāpumu fiksē jau pieminētajam Soldatenokam cīņā par bumbu, bet Adams arī no soda līnijas pievieno tikai vienu punktu (88:88) un 1:26 spēles laika. Liepājnieku uzbrukums noslēdzas ar Miglinieka tālmetienu (91:88), bet “VEF” centrs Džounss ar bumbas triecienu atgūst minimālu deficītu mājiniekiem (90:91), kad 38,6 sekundes spēles laika. Iespējams, uzvaras tālmetienu nerealizē Miglinieks, bet pēc vefiešu neprecīzā Bērziņa trejača bumba atlec sekmīgi tieši mājiniekiem. Ar atkārtoto uzbrukumu Bērziņš ir precīzs no groza apakšas un seko minūtes pārtraukums liepājniekiem (91:92, 19 sekundes). Ciešā “VEF” aizsardzība pie sarežģīta metiena no pustālas distances tiek Ojārs Bērziņš, kurš, diemžēl, ir neprecīzs. Interesantā spēlē Rīgā piekāpāmies ar rezultātu 91:92.

Mūsu komandā rezultatīvākie bija Kristaps Miglinieks ar 19 punktiem (3p. 5/8) un Kristaps Ķilps, kuram 17 punkti un septiņas rezultatīvas piespēles.

Nākošo un pēdējo pārbaudes spēli BK “Liepāja” aizvadīs otrdien 26.septembrī pulksten 18:30, kad savā laukumā uzņems jau nesen uzvarēto Sanda Buškevica vadīto Palangas “Olimpas”.

No Kauņas braucam ar uzvaru

Trešdien izbraukumā BK “Liepāja” aizvadīja kārtējo pārbaudes spēli, gatavojoties gaidāmajai sezonai, kas sāksies jau nākošajā svētdienā.

Mūsējie bija pārāki pār Kauņas “Žalgiris-2” visās ceturtdaļās, īpaši rezultatīvi nospēlējot trešo spēles daļu (29:15). Uzvara ar rezultātu 92:65.

Rezultatīvākie bija mūsu Kristapi! 😉Miglinieks 17p. (3p. 5/11), Ķilps 13p. (3p. 3/6), Soldatenoks 11p. un kapteinis Roberts Freimanis 11p. Debijas spēlē Liepājas rindās Ervīns Jonāts 6p. (3p. 2/3) + 3ab, 2 rez.p. 15 minūtēs.
Nākošo pārbaudes spēli aizvadīsim šo sestdien Rīgā 13:00 pret VEF.

 

Sestdien Lietuvā divi zaudējumi

16.septembrī Možeiķos un Klaipēdā mūsu komandas aizvadīja pārbaudes spēles, zaudējot abām vienībām.

Puiši Možeiķos piekāpās NKL Top 3 komandai “Telšiai” ar rezultātu 79:98, bet Klaipēdā meitenes izrādīja cienījamu pretestību Lietuvas vicečempionēm “Neptunas – Amberton”, ciešot zaudējumu ar 65:81.