Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

BK Ogre – BK Liepāja

30 janvāris, 2021 @ 17:00 - 19:00

Details

Date:
30 janvāris, 2021
Time:
17:00 - 19:00
Event Category:

Piektdien vakarā juniori uzņems Šeļakovu un BK Jelgava

1.decembrī pulksten 19:00 “Ramirent NBL” Rietumu grupas spēlē mūsu juniori tiksies ar šī turnīra esošajiem vicečempioniem BK “Jelgava”, kuru rindas nesen papildināja pieredzējušais Andrejs Šeļakovs.

Mūsu jaunākā maiņa šo sezonu iesāka vareni, pēc izlaistā pārsvara un zaudējuma papildlaikā, kā šobrīd izrādās, šīs sezonas Rietumu grupas līdervienībai BK “Saldus”, sekoja pieci panākumi pēc kārtas un vieta turnīra galvgalī. Taču pēdējā spēlē piedzīvotais zaudējums Kandavā (76:82) un citu konkurentu sekmes ir nobīdījušas BK “Liepāja/LSSS” uz piekto vietu ar 5/2. Gan vietu augstāk esošā “Kandava/Anzāģe”, gan šīs dienas pretinieki BK “Jelgava” ir tikuši pie šādas pašas uzvarēto/zaudēto spēļu bilances pēc septiņām spēlēm (5/2). Līdz ar to šodienas spēlei ir ļoti būtiska nozīme – uzvarētājs pakāpsies kādu vietu augstāk, bet zaudētājam nāksies samierināties ar atrašanos turnīra vidusdaļā.

BK “Jelgava”, kas vairāku sezonu griezumā ir bijusi viena no vadošajām komandām “Ramirent NBL” turnīrā ir pašreizējā vicečempione, jo šī gada pavasarī piekāpās “Kandava/Anzāģe” vienībai finālā. Savukārt, 2022.gadā kļuva par “Ramirent NBL” čempioniem. Kā komanda ar tādu pieredze ir kļuvusi vēl bīstamāka, jo kopš novembra izskaņas par jelgavnieku sevi var saukt kaimiņpilsētas Dobeles basketbolists Andrejs Šeļakovs. 35 gadus vecais Andrejs, kurš vēl šī gada pavasarī kaklā kāra LBL vicečempionu medaļas BK “Ventspils” sastāvā, noteikti ir vispieredzējušākais BK “Jelgava” spēlētājs, kuram reklāmu nevajag. Tik vien der pieminēt, ka divās sezonās Andrejs piestāja arī Liepājā, pārstāvot “vēju pilsētas” komandu. Bez Šeļakova jelgavnieku komandas rindās ir atrodams arī Olimpiskais čempions Edgars Krūmiņš, cits bijušais liepājnieks Kristaps Pļavnieks un citi LBL klubos rūdījumu guvušie basketbolisti, kā Jānis Bērziņš, Armands Seņkāns, Jānis Dilevka, Andris Justovičs, Armands Ginters, Kaspars Neimanis, Mārtiņš Šteinbergs un Uldis Feldmanis. Neskatoties uz tik pieredzes bagātu sastāvu, BK “Jelgava” ir piekāpusies divreiz septiņās spēlēs, ceturtajā sezonas spēlē savā laukumā pret BK “Saldus” un pēdējā mačā jau ar Andreju Šeļakovu ierindā 24.novembrī arī Jelgavā, kad pārāki izrādījās BS “Tukums/TSS” puiši (83:76).

Spēle Liepājas Olimpiskajā centrā sāksies pulksten 19:00 un tai līdzi varēs sekot arī LBS YouTube tiešraidē šeit:

 

Sākums vājš, spēle zaudēta

Trešdienas vakarā mūsu meitenes vāji iesāka spēli, un piekāpās “Betsafe WBBL” turnīra vicelīderēm no Klaipēdas ar 51:91.

Veselības problēmu dēļ šajā spēlē mūsu komandai nevarēja palīdzēt divas aizsardzes, kas spēlē būtisku lomu komandā – Madara Šmite un Estere Petrus, tāpēc liepājnieču “soliņš” pret enerģiskajām lietuvietēm palika vēl “plānāks”. Spēles rezultātu atklāja Enija Ķīvīte, realizējot tālmetienu, taču tas bija vienīgais mirklis spēlē, kad mūsu komanda bija vadībā.

Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar “šausmīgo” 3:27, puslaikā 15:49.Trešā ceturtdaļa ritēja līdzvērtīgā spēkošanās, kad tikai ar viena punkta pārsvaru labākas bija pretinieces (20:19 un 34:69 pēc trim ceturtdaļām), bet spēlei beidzoties smags zaudējums ar 51:91.

Šajā mačā vairāk kā pusi no gūtajiem punktiem SBK “Liepāja/LSSS” rindās guva duets – Enijai Ķīvītei 16 punkti (3p.2/4) un 2 pārtvertas bumbas, bet Raivitai Koreņikai 12 punkti, trīs bumbas zem groziem, sešas rezultatīvas piespēles un trīs pārtvertas bumbas.

Nākošās trīs spēles mūsu komandai ir pret vienībām, kas atrodas zemāk vai līdzās SBK “Liepāja/LSSS”. 4.decembrī Rīgā pret “TTT Juniores” (#13, 0/6), 8.decembrī Liepājā pret “Jūrmalu” (#12, 0/6) un 20.decembrī Liepājā pret “MKK Panevezys” (#8, 3/3).

Meitenēm šodien Liepājā vicelīderu tests

29.novembrī pulksten 18:30 “Liepājas Olimpiskajā centrā” mūsu meiteņu komanda uzņems Līnas Locenieces pārstāvēto Klaipēdas “LCC Starptautisko Universitāti”.

Pēc desmit dienu pauzes liepājnieces šodien atkal dosies cīņā “Betsafe WBBL” turnīrā, savā laukumā uzņemot vēl neseno šī turnīra līdervienību, kas tikai aizvadītajā nedēļā piedzīvoja pirmo zaudējumu astoņās spēlēs, piekāpjoties izbraukumā “TTT Rīga” ar 64:71. Skaitot gūtos punktus, “LCC” ieņem pirmo vietu (7/1), apsteidzot perfekto “TTT Rīga” (6/0) un otru Klaipēdas komandu “Neptunas-Amberton” (6/1).

Pēdējo spēli mūsu komanda aizvadīja 19.novembrī, kad Rīgā piekāpās “TTT Rīga” (48:75). Pirms tam 15.novembrī ar šīs sezonas skaistāko uzvaru liepājnieces devās mājās no Kauņas, pārspējot pietiekami stipro “Aištes-LSMU” (65:61). Šīsdienas pretinieces šo turnīru iesākušas, teju, perfekti, jo līdz 25.novembra vakarpusei bija septiņās spēlēs izcīnījušas tikai uzvaras. Arī Rīgā pret “TTT” Klaipēdas komanda aizvadīja itin solīdu spēli, vadībā esot pietiekami ilgu laiku (spēlē fiksētas astoņas vadības maiņas), pēc pirmajām desmit minūtēm esot neizšķirtam (20:20), bet puslaikā tieši viešņas devās ar nelielu vadību (47:45). Pēc trim ceturtdaļām minimāla vadība mājiniecēm (52:51) un tikai ceturtās ceturtdaļas ievadā “TTT” veica 7-0 izrāvienu, nolaužot Klaipēdas studentes. Spēle noslēdzās ar rīdzinieču uzvaru 71:64, sarūpējot pirmo neveiksmi “LCC Starptautiskajai Universitātei”.

“LCC International University Klaipeda” (šādi pareizi sauc šo vienību) rindās ir vairākas mūsu pusē zināmas spēlētājas, visupirms, protams, liepājniece Līna Loceniece. Līna šo vienību pārstāv jau otro sezonu, bet pirmo iesākot tajā sezonu, un ir kļuvusi par vienu no līderēm, vidēji gūstot 15 punktus, kas ir otrs labākais rādītājs komandā, realizējot tālmetienus ar 30% precizitāti. Tāpat “LCC” jau otro sezonu pārstāv vēl kāda latviešu basketboliste, kura uz īsu brīdi piestāja arī Liepājā, Elizabete Bulāne. Viņai 6 punkti un 4 piespēles vidēji. Tāpat Klaipēdas komandā ir atrodamas brazīlietes dvīņu māsas Diasas, no kurām Maiara vienu sezonu pavadīja Liepājā. Māsu sniegums arī ir pietiekami iespaidīgs Maiarai 9,9p.+6,5ab, bet Maisai 8,5+7,9ab.

Ja šodienas spēlē, visticamāk, par uzvaru cīnīties būs grūti, tad ne mazāk svarīgi ir komandai pieslīpēt savu spēli gaidāmajiem mačiem, kas, savukārt, ir ļoti svarīgi mūsu komandai sezonas ieskaitē. Pēc 29.novembra spēles SBK “Liepāja/LSSS” tiksies ar tiešajiem konkurentiem – 4.decembrī Rīgā pret “TTT Juniorēm” un 8.decembrī Liepājā pret “Jūrmalas” komandu. Tāpēc jānovēlē mūsu komandai veiksmi un izdošanos katrā darbībā!

Par Liepāju, Par Sa-Vējiem!