Ramirent NBL Rietumu grupas regulārās sezonas spēle

Time:
18:00 - 20:00
Event Category:

Sezonu noslēdzam ar zaudējumu Ventspilī

Diemžēl, arī trešajā LBL bronzas sērijas spēlē pārāki bija ventspilnieki, tāpēc šajā sezonā finišējām bez medaļām

17.maijā Ventspilī noslēdzām šo basketbola sezonu, piekāpjoties spēlē ar 77:88 un sērijā ar 0:3. Ventspils komanda tika pie LBL bronzas godalgām, bet BK “Liepāja” nācās samierināties ar 4.pozīciju.

Lai turpinātu sezonu šovakar jāuzvar Ventspilī

17.maija vakarpusē Ventspilī norisināsies LBL bronzas sērijas trešā spēle. Tikai liepājnieku panākums ļaus turpināt šo sezonu.

Sērijā līdz trim uzvarām esam iedzinējos ar 0:2, kas nozīmē, ka mājiniekiem šodien ir pirmā iespēja tikt pie LBL bronzas godalgām. Lai to nepieļautu, BK “Liepāja” obligāti ir jāuzvar.

Līdzšinējās divās spēlēs Ziemeļkurzemes komandas lielāko nastu ir nesis Artūrs Ausējs, kuram pirmajā spēlē 27, bet otrajā pat 30 punkti. Iespējams, tieši Ausēja apturēšana ļautu mūsu puišiem ieķerties cīņā par bronzas medaļām arī šajā pavasarī. Tiesa, aiz Artūra Ausēja muguras ir vēl vairāki līderi, kuri spēj būt ļoti produktīvi. Linards Jaunzems, secīgi, ticis pie 19 un 20 punktiem, bet kā trešais rezultatīvākais ventspilnieku spēlētājs katrā no šīm divām spēlēm ir bijis cits: El-Amins pirmajā spēlē sakrāja 17 punktus, bet otrajā tikai 4, savukārt, Vasiļjevičs tanī pat laikā Ventspilī pievienoja 9, bet Liepājā 14 ačus.

Mūsu komandai pirmajā spēlē iztrūka sīkstāka aizsardzība, bet otrajā mačā precizitāte. Ja izdotos šīs abas komponentes uzlabot šodien, uzvara ir iespējama.

Spēle Ventspilī sāksies pulksten 19:00 un to translēs gan TV4, gan sportaCentrs.TV šeit: https://sportacentrs.com/sportacentrs_tv/live/16052024-b_ventspils_liepaja_b_br_pafbet_lbl_bronz

Par Liepāju, Par Sa-Vējiem! 💪

Ar cīņu un pašatdevi Ventspils pieveikšanai nepietiek

Otrdienas vēlā vakarā otro zaudējumu LBL bronzas sērijā savā laukumā piedzīvoja BK “Liepāja” (76:83), ļaujot titulētajiem ventspilniekiem nonākt viena panākuma attālumā no medaļām.

Spēles sākums no LBS puses tika noteikts 20:00, lai sporta draugiem būtu iespējams noskatīties Pasaules čempionāta spēli hokejā (Latvija uzvarēja Kazahstānu ar 2:0) un pēc tam steigties atbalstīt BK “Liepāju”. Izlases uzvara un lieliskie laika apstākļi Liepājā darīja savu – skatītāju zālē uz šo svarīgo spēli nebija tik daudz, cik vēlētos, taču, esošie dzīvoja līdzi mūsu komandai visu spēles laiku.

Iesākot maču ar vairākiem garām aizmestiem metieniem, bet ar lielisku cīņu pie Ventspils groza mūsējie nonāca iedzinējos 2:9 pēc Linarda Jaunzema pirmā gūtā groza no spēles, kad mazāk par četrām minūtēm jāspēlē. Sekmīgi spēlē iesaistījās Vitoļskis un Šulcs, kuri guva grozus (7:13), bet, iespējams lielākais trieciens notika 3:16 līdz pirmās ceturtdaļas beigām. Agresīvā gājienā uz grozu viesu uzbrucējs Vasiļjevičs metiena brīdī ar elkoni trāpīja Viktoram Iļjinam, kurš saņēma sitienu pa zodu, kā rezultātā Viktors smagi nokrita un sasita galvu. Tiesneši epizodi traktēja kā pārkāpumu Iļjinam, bet par emocionālu aizrādījumu par šo situāciju, Artūrs Visockis-Rubenis saņēma tehnisko piezīmi. Viesi ar trim sodiņiem atjaunoja 9 punktu pārsvaru (16:7). Ceturtdaļas izskaņā ar tālmetieniem apmainījās abas komandas, tiesa, viesiem divi trāpījumi (Ausējs un Birkāns), bet mūsējiem starp šiem metieniem savu trejaci realizēja Vitoļskis. Ar metienu no groza apakšas pēc izcīnītas bumbas pie pretinieku groza pirmo ceturtdaļu noslēdza Freimanis (20:25). Šajās desmit minūtēs mājinieki tika sodīti ar 11! piezīmēm, viesiem dodot iespēju izpildīt 18! soda metienus, netrāpot tikai vienu. Mūsu komanda, savukārt, saimniekoja pie abiem groziem, izcīnot kopā 14 atlēkušās bumbas, 9 no tām pie Ventspils groza. Tāpat jāatzīmē, ka divi mūsu garie vīri jau saņēma pa diviem pārkāpumiem (Avotiņš un Dubults), bet Iļjins tika transportēts uz slimnīcu, kur vēlāk saņēma trīs šuves uz zoda un spēlē vairs piedalīties nevarēja.

Otrās ceturtdaļas pirmajā uzbrukumā sekmīgs ir Ķilps samazinot deficītu līdz trim punktiem (22:25). Viesi sajūt spēli uzbrukumā un pēc vairāk kā četrām spēles minūtēm pēc Ausēja trejača (24:32) minūtes pārtraukums liepājniekiem. Spēlei atsākoties Dubults pievieno četrus ačus mūsējiem (28:32). Diemžēl, arī šajā spēlē Artūrs Ausējs spēj demonstrēt savas līdera dotības dažās minūtēs gūstot vēl astoņus punktus (pirmajā puslaikā 20! punkti) un ventspilnieki iegūst +14 (43:29). Mūsu vienības līderis Kristaps Ķilps ņem bumbu savās rokās, kurš vienatnē gūst sešus punktus trijos uzbrukumos (35:43). Līdz pirmā puslaika izskaņai viesi pievieno vēl trīs punktus, bet mājiniekiem Freimanis no soda metienu līnijas un Ķilps no tālās distances samazina deficītu līdz – 6 (40:46).

Trešās ceturtdaļas pirmo grozu atkal gūst mūsējie, kad no groza apakšas sekmīgs ir Dubults, taču turpinājumā ventspilnieki pievieno sešus punktus un pie – 10 (42:52) atkal minūtes pārtraukumu ir spiests pieprasīt Artūrs Visockis – Rubenis. Neviennozīmīgā situācijā Dubults saņem ceturto personisko piezīmi, bet viesi panāk plus 11. Turpinājumā četrus uzbrukumus no tālās distances noslēdz abas komandas, trīs trejačus trāpot liepājnieki (divreiz sekmīgs ir Vitoļskis, vienreiz Miglinieks), bet viesiem tālmetienu trāpa Jaunzems (51:56). Taču atkal Ventspils spēlētāji sasniedz 10 punktu pārsvaru (61:51), piespiežot liepājniekus vēlreiz sasaukt komandas sapulci, kad jāspēlē vēl 4:51 šajā ceturtdaļā. Atsākoties spēlei Bērziņš realizē gan tālmetienu, gan divus soda metienus (56:61). Tuvāk mūsu komanda netiek, bet ventspilnieki ar veiksmes palīdzību panāk +12, Jaunzemam trāpot tālmetienu sekundi līdz trešās ceturtdaļas beigām (74:62).

Ceturtās ceturtdaļas ievadā atkal sekmīgāki uzbrukumā ir mūsējie, Migliniekam realizējot “floutera” metienu, bet Vitoļskim esot precīzam no groza apakšas (66:74). Kārtējo piecu punktu atbildi pretī liek viesi, panākot +13 (79:66). Ķilps pretī liek četrus punktus, bet arī ventspilnieki “neklusē”, kārtējo reizi iegūstot pārsvaru, kas rakstāms ar divciparu skaitli. Mirkli pirms pēdējās minūtes Freimanis panāk – 8 (73:81), bet pašam saņemot piekto piezīmi, Ausējs tiek pie diviem soda metieniem. Kristaps Ķilps realizē trīs no trim soda metieniem, bet Bērziņa trejacis grozā nekrīt. Otro zaudējumu LBL bronzas sērijā piedzīvo BK “Liepāja” (76:83), nonākot uz kraujas malas.

Šajā spēlē Kristaps Ķilps savāca 22 punktus, no tālās distances trāpot tikai divus no 13 tālmetieniem. Ričards Vitoļskis pievienoja 15 (3p. 3/5), izcīnot četras bumbas un atdodot piecas piespēles. Klāvs Dubults noformēja “double – double” 11+14, bet tuvu šiem skaitļiem bija arī Roberts Freimanis ar 9 punktiem un 8 bumbām zem groziem.

Šajā spēlē ar piecām piezīmēm uz soliņa sagaidīja trīs mūsējie (Dubults, Avotiņš un Freimanis). Ventspilnieki izpildīja 41 soda metienu, trāpot 36. Viesu rindās Ausējam 30 punkti, bet Jaunzemam 20.

17.maijā pulksten 19:00 Ventspilī tiks aizvadīta šīs sērijas trešā spēle. Mājinieku uzvaras gadījumā liepājniekiem šī sezona būs noslēgusies. Savukārt, BK “Liepāja” uzvara atgriezīs LBL bronzas sēriju Liepājā 20.maijā.