Liepāja, Latvia
+ Google Map
Website:

13.aprīlī Liepājā Lielie basketbola svētki!

Sestdien 13.aprīlī Liepājas Olimpiskajā centrā Lielie basketbola svētki – divas izslēgšanas spēles pēc kārtas. Meitenēm spēle pret “RSU” ir Latvijas fināla vērtībā, bet puišiem Ogres sērijā jāpanāk neizšķirts.

Aprīļa otrā nedēļas nogale solās būt itin karsta Liepājā, neskatoties uz izteikti vēsa laika iestāšanos. Jo kā gan savādāk var nosaukt šo svarīgo spēļu apkopojumu! Spēles iznākums abos mačos būtiski noteiks šīs sezonas turpinājumu un vērtējumu. SBK “Liepāja/LSSS” LSBL pusfināla sērijā atrodas viena panākuma attālumā, lai Rūdolfa Rozīša, Ģirta Splītes un Aigara Bergsona trenētā komanda sasniegtu finālu, kurā kopš ceturtdienas vakara jau atrodas “TTT Rīga”. Šīs sērijas un arī sezonas spēļu iznākumi pret “Rīgas Stradiņu Universitāti” ir itin vienkārši – visās četrās savstarpējās spēlēs uzvaras ir izcīnījušas mājinieces. Tātad, sekojot šai loģikai, rītdien mūsu meitenēm ir jāseko šai tendencei un jāpaņem tas, kas pienākas – uzvara un vieta LSBL finālā. Bet, protams, “RSU” nav tā komanda, kas kaut ko dāvinās, tāpēc sestdienas spēlē komandai būs pašai jāliek pretī sīkstums, precizitāte un apņēmība un jācer uz lielu savējo atbalstu, lai pirmo reizi Rūdolfa Rozīša komanda sasniegtu Latvijas finālu. Līdz šim divās sezonās ir nācies samierināties ar bronzas medaļām.

Šīs sezonas savstarpējās spēlēs tika fiksēti šādi rezultāti: WBBL turnīrā 28.oktobrī Rīgā “RSU” 49:46,  9.februārī Liepājā SBK “Liepāja/LSSS” 68:61, savukārt, LSBL pusfinālā 3.aprīlī Liepājā 73:65, bet 7.aprīlī Rīgā “RSU” 66:64 papildlaikā.

Sestdienas turpinājumā pulksten 17:00 otro LBL 1/4 fināla spēli aizvadīs vīri, kuri sērijā līdz trim uzvarām atrodas iedzinējos ar 0:1 pret BK “Ogre”. Ņemot vērā komandas parādīto sniegumu 10.aprīļa mačā izbraukumā, kad vadībā atradās abas komandas, praktiski, identisku spēles laiku (19:06 Ogre, 17:47 Liepāja), mačā tika fiksēti 5 neizšķirti, vadības maiņa 16 reizes un lielākais pārsvars mājiniekiem +11, bet mūsējiem +9, šī sērija, visticamāk, nenoslēgsies ar ogrēniešu 3:0. Tas, protams, jāapliecina spēlē, tāpēc sestdien mūsu komanda ir apņēmības pilna panākt neizšķirtu sērijā un atvest uz Liepāju vēl vismaz vienu izslēgšanas sērijas spēli.

Saviem skatītājiem piedāvāsim atkal pilnu spektru izklaižu, lai basketbola baudīšana būtu vēl patīkamāka: skatītāju ērtībām uz balkona LOC zālē mūsu draugi “WindUp” piedāvās iegādāties mūsu Kluba T-kreklus, keponus un hūdijus, kā arī darbosies kafejnīcas “Lotte” bufete, kas piedāvās dažādus dzērienus un ēdienus Lielā basketbola baudīšanai. Jau ierasti skatītājiem piedāvāsim dažādas izklaides – īpašs konkurss pašiem mazākajiem ar balvām no veikala “Rūtiņa”, jaunākajiem – bezmaksas izklaidi no “Blue Shock Race” – izbrauc ar Mario, visiem – basketbola atrakciju ar balvām no “CleanR”, kā arī “naglas iedzīšanas” atrakciju no BN “Kurši”. Tāpat tiks organizēti dažādi skatītāju konkursi ar balvām no mūsu sadarbības partneriem “Elvi”, “Cinamon”, “SIIL”, “Streetfood” un puslaika konkursu no jaunā sadarbības partnera “Passportix”, kas dos iespēju tikt pie ieejas biļetēm uz gaidāmo cīņu šovu “Fight Night 4” 27.aprīlī.

Notiks arī divas sveikšanas. Pirms spēles godināsim Liepājas basketbola leģendas – 1968.gada Latvijas čempionus un Latvijas kausa ieguvējus – visus liepājniekus, kā arī bijušo Liepājas sieviešu un vīriešu komandas treneri Edvīnu Sprūdi un vienu no izcilākajiem sava laika FIBA kategorijas tiesnešiem, Liepājas basketbola skolas treneri un direktoru Marisu Bernātu. Tāpat pirms trešās ceturtdaļas sākuma sveiksim LSSS divus labākos jaunos basketbolistus. Nemainīgi kādā no pārtraukumiem notiks mūsu jaunievedums – T-kreklu šāvējs, ar kura palīdzību šausim piecus “Liepājas basketbols” T-kreklus, kuru mums palīdz nodrošināt Porziņģa Ģimenes Fonds.

Par skatītāju izklaidi rūpēsies enerģiskais Raivis Šulcs, bet par muzikālo noformējumu atbildīgs būs DJ Woot no “Izsauc ballīti”. Ar deju programmu uzstāsies jaunākie tautas deju dejotāji.

Informējam, ka pamata biļešu cena ir 5,00 EUR, bet skolēniem no 7 gadiem un studentiem, uzrādot apliecību, par ieeju jāmaksā 2,00 EUR. Joprojām spēkā ir bezmaksas ieeja pensionāriem un invalīdiem, kā arī LSSS (Liepājas Sporta Spēļu Skolas) basketbola nodaļas audzēkņiem uzrādot īpašās LSSS ieejas kartes un bērniem līdz 6 gadu vecumam. Biļetes iegādājamas “Passportix” tirdzniecības vietās, tai skaitā “Liepājas Olimpiskajā centrā” un arī internetā šeit: https://www.passportix.eu/pasakumi/bk-liepaja-bk-ogre?event=273

Aicinām biļetes iegādāties laicīgi, lai nekavētu spēli un jau no pirmajām minūtēm varat baudīt Lielā basketbola šarmu!

Par Liepāju, Par Sa-Vējiem!

Ogrē galotnē piekāpāmies pirmajā sērijas spēlē

Šovakar Ogrē mūsu komanda uzsāka LBL izslēgšanas spēļu sēriju, kurā mājinieki atspēlējās un izcīnīja panākumu 89:81.

Uz šo sēriju ieradāmies 11 vīru sastāvā, bez Emīla Krūmiņa, bet ar komandas kapteini Robertu Freimani ierindā, kurš pēdējo reizi laukumā devās 28.janvārī. Mājinieki bija savā optimālajā sastāvā.

Spēle iesākās ar viena punkta guvumu no soda līnijas mājiniekiem, kam sekoja mūsējo 10-0 un jau pēc nepilnām trim minūtēm pārtraukumu sasauca mājinieki. Šajā spēles nogrieznī Dubultam 4 punkti, Ķilpam 6, bet Migliniekam trīs pārvērtas bumbas. Spēlei atsākoties ogrēnieši pietuvojās līdz – 2 (8:10), bet līdz 8.minūtei vadībā atradās liepājnieki. No soliņa spēlē iesaistījušies Dejs un Juciks uzņēmās iniciatīvu un pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar mājinieku četru punktu pārsvaru (22:18).

Šis Ogres tandēms turpināja iesākto arī otrās ceturtdaļas sākumā, panākot mājiniekiem +9 (30:21). Andris Misters ar diviem soda metieniem ieguva lielāko pārsvaru BK “Ogre” (+11, 34:23), kad pirmajā puslaikā bija jāspēlē ap sešām minūtēm. Tobrīd viesi no tālās distances bija aizmetuši garām visus deviņus trīs punktu metienus. Mūsu komandā iniciatīvu savās rokās ņēma Ojārs Bērziņš, kurš pēc Avotiņa tālmetiena, realizēja divus trejačus, vēlāk precīzi metot no groza apakšas agresīvi uzbrūkot pašam Kristapam Dārgajam (34:39). Veiksmīgi otrajā piegājienā spēlē iesaistījās Henriks Bajārs, kurš nenodrebēja no soda līnijas, Bērziņš iemeta vēl vienu divīti, bet par mājinieku kapteiņa Dārgā tehnisko piezīmi savu iespēju izmantoja Ķilps un uz tablo neizšķirts (39:39). Vadību mūsējiem atguva Ķilps realizējot vienu no diviem sodiņiem, bet uz Deja divu punktu guvumu tieši Ķilps pretī lika trejaci un ar divu punktu pārsvaru lielajā pārtraukumā devās mūsējie (43:41).

Otrā puslaika pirmās četras minūtes aizritēja abām komandām atrodoties līdzās rezultātā, nelielai vadībai saglabājoties mūsu pusē. Taču Dārgais, Korums un Zēbergs atguva vadību mājiniekiem (61:55). Kristiāns Šulcs un Ojārs Bērziņš trāpa pa trejacim un atkal neizšķirts 61:61. Mediss un Dārgais mājiniekiem pievieno trīs punktus, bet Vitoļskis atjauno līdzsvaru, trāpot savu tālmetienu. Kristaps Dārgais ar vienu precīzu soda metienu pieliek punktu šai ceturtdaļai, pēc kuras minimāls pārsvars ogrēniešiem (65:64).

Ceturto ceturtdaļu iesākām ar Ķilpa, Miglinieka un Avotiņa pieciem punktiem mūsējiem (69:65), pie tam jau piezīmju normu ir sasnieguši mājinieki. Korums ar Dubultu apmainās ar groza guvumiem, saglabājoties četru punktu pārsvaram liepājniekiem (71:67). Strīdīgu epizodi tiesneši traktē pa labu mājiniekiem pēc Medisa metiena ieskaitot divus punktus par it kā Dubulta sitienu pa groza vairogu. Mirkli vēlāk četru aču pārsvaru mūsējiem atjauno Ķilps (73:69), kuram jau 19 gūti punkti šajā spēlē. Mājinieku uzbrucējs Korums ar 2+1 samazina Ogres deficītu līdz mīnus 1, bet pretējā pusē precīzs ir Vitoļskis (75:72). Svarīgu atlēkušo bumbu neizdodas izcīnīt pie sava groza, ar atkārtotu uzbrukumu Apsītim ļaujot tikt pie diviem punktiem no groza apakšas (74:75). Iespējams, seko spēles dīvainākā epizode, kad pēc Ķilpa garām aizmesta metiena uzbrukumā bumbu izcīna Dubults raidot to grozā. Tiesneši saskata piezīmi Klāvam, kuram tā ir ceturtā, gūto grozu neieskaitot. Par šo pārkāpumu, kas mūsu komandai ir jau virs piezīmju normas, Kārlis Apsītis realizē vienu soda metienu atjaunojot neizšķirtu. Bet jau pēc vēl viena nesekmīga mūsējo uzbrukuma Klāvam fiksē piekto pārkāpumu, piešķirot tehnisko piezīmi. Seko mājinieku trīs sodiņi, no kuriem precīzi ir divi, bet pēc garām aizmestā pēdējā soda metiena bumbu atgūst BK Ogre, pārvēršot to vēl divos gūtos punktos (79:75). Šis pavērsiens spēlē notiek vienas minūtes laikā. Ķilps ar diviem precīziem soda metieniem izkustina mūsu komandas gūto punktu ražu (77:79), kad līdz pamatlaika beigām 2:58. Mājinieki savā uzbrukumā met neprecīzi, bet arī Ķilpa metiens mērķi nesasniedz. Mazais, bet ātrais Dejs atjauno četru punktu pārsvaru Ogrei (81:77). Liepājniekiem spēles pavediens pazudis, nespējot trāpīt ne Bērziņam, ne Migliniekam, ne Ķilpam, savukārt, Zēbergs panāk ogrēniešiem plus 6. Ķilps, sākoties spēles pēdējai minūtei, no soda metienu līnijas met nekļūdīgi (79:83). Sekojošā uzbrukumā izdodas atbruņot mājiniekus un Ričards Vitoļskis steidza ātrajā uzbrukumā. Rezultātā Ričards krīt, bumba autā, bet soda nav. Ar taktiskajām piezīmēm neizdevās glābt šo spēli un piedzīvots zaudējums ar 81:89.

Mūsu komandā Kristaps Ķilps guva 23 punktus, izcīnīja 7 atlēkušās bumbas un atdeva 5 rezultatīvas piespēles, bet Ojārs Bērziņš atzīmējās ar 5 bumbām zem groziem, divām pārvērtām bumbām un 15 ačiem, desmit no tiem gūstot pirmajā puslaikā. Klāvam Dubultam 11 punkti, 7 bumbas un 5 piezīmes. Mājiniekiem 24 punktus guva Ēriks Dejs.

Sērija turpināsies šo sestdien Liepājā.

Trešdien Ogrē sāksim LBL izslēgšanas turnīru

10.aprīlī Ogrē tiks dots starts Latvijas Basketbola Līgas (LBL) otrai ceturtdaļfināla izslēgšanu sērijai, kurā līdz trim uzvarām cīnīsies mūsējie.

8.aprīlī startēja pirmā šī pavasara LBL play-off sērija, kurā debitanti “Rīgas Zeļļi” cīnās ar Nikolaja Mazura vadīto Vidzemes klubu, bet divas dienas vēlāk pirmo 1/4 fināla sērijas kārtu aizvadīs arī BK “Liepāja”, kam pretiniekos labi zināmie, bet itin stiprie ogrēnieši. Jau tagad ir zināms, ka viena no pagājušā pavasara bronzas sērijas dalībniecēm šogad par medaļām necīnīsies. 2023.gada 13.maijā Liepājā mūsu puiši pārspēja BK “Ogre” un triumfēja sērijā ar 3:1. Lai ko tādu atkārtotu šajā pavasarī jau pirmajā kārtā ir jāpārspēj šī spēcīgā Ulda Švēdes vadītā vienība.

Sezonas gaitā abas komandas tikās pamatturnīrā “Latvijas – Igaunijas Līgā” un “Užavas kausa” 1/4 finālā. Abas vienības uzvaras dalīja uz pusēm. Ja apvienotajā Līgā BK “Ogre” pārliecinošāk uzvarēja savā laukumā, nekā zaudēja Liepājā, kas “taustāmu” rezultātu nedeva, tad “Užavas kausā” neskatoties uz panākumiem pretinieku laukumā, divu spēļu summā pārāki bija mūsējie, uzvarot izbraukumā ar +22, bet mājās zaudējot ar -5, “izslēdzot” BK “Ogre” no tālākās cīņas ar +17. 6.janvārī Ogrē izcīnītā uzvara ar +22 (96:74) ir viens no pārliecinošākajiem pār ogrēniešiem pēdējos gados un, domājot par 10.aprīļa spēli, tieši no šīs spēles jāsmeļas iedvesma pārliecībai.

Taisnības labad, jāteic, ka janvārī BK “Ogre” piedzīvoja nelielu krīzi, kas saistīta ar vairāku spēlētāju izkrišanu no sastāva savainojumu dēļ un ne tikai. Ja 6.janvāra spēlē nevarēja piedalīties Rihards Zēbergs, bet spēles gaitā savainojumā iedzīvojās Matīss Kulačkovskis, tad jau bez šiem diviem vīriem 10.janvārī Liepājā “PafBet Latvijas – Igaunijas Līgas” spēlē tā īsti “nepiedalījās” arī amerikāņu leģionārs Naidžels Džonsons, kurš pēc piecām dienām devās prom no Ogres. “Užavas kausa” atbildes spēlē Liepājā Ogres rindas jau bija papildinājis talantīgais un pieredzējušais aizsargs Andris Misters, bet kā pēdējais papildinājums saspēles vadītāja pozīcijā arī tika noskatīts Amerikā, mazais un ātrais Ēriks Dejs 13.martā aizvadīja savu debijas spēli ogrēniešu rindās.

Savukārt, mūsu komandas rindās izmaiņas ir gājušas ne uz labo pusi, jo 16.marta spēlē pret “Viimsi” ceļa savainojumā iedzīvojās pamata saspēles vadītājs un trešais labākais punktu guvējs Emīls Krūmiņš, kuram jau ir veikta meniska operācija un šajā sezonā viņš vairs laukumā neatgriezīsies. Kā arī kopš 28.janvāra BK “Liepāja” ierindā nav bijis mūsu kapteinis Roberts Freimanis, kuram divi savainojumi sekoja viens otram. Roberts un komanda ir apņēmības pilni sagaidīt savu kapteini atpakaļ sastāvā.

Siltajam pavasarim noteikti piestāvēs karstās spēles šajā sērijā, tāpēc aicinām mūsu komandas draugus iespējas robežās atbalstīt gan Ogrē, gan Liepājā šajā svarīgajā cīņā par iekļūšanu LBL pusfinālā.

BK “Liepāja” – BK “Ogre” 1/4 fināla sērijas spēļu kalendārs:

10.04.24. 19:00 Ogrē

13.04.24. 17:00 Liepājā

16.04.24. 19:00 Ogrē

19.04.24. 19:00 Liepājā, ja nepieciešams

22.04.24. 19:00 Ogrē, ja nepieciešams

Pirmā sērijas spēle Ogrē sāksies pulksten 19:00 un to translēs SportaCentrs.TV un ierakstā TV4.