Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Valmiera Glass/ViA – BK Liepāja

21 aprīlis, 2021 @ 19:00 - 21:00

LBL izslēgšanas spēle. 1/4 fināla 4.spēle. Sērija līdz 3 uzvarām

Details

Date:
21 aprīlis, 2021
Time:
19:00 - 21:00
Event Category:

BK Liepāja piekāpjas TalTech un zaudē iespēju iekļūt play-off

Svētdienas otrā spēle, diemžēl, arī noslēdzās ar mūsu komandai nevēlamu rezultātu – zaudējums “TalTech/Optibet” ar 68:81.

No šīs spēles tika gaidīts daudz – atbildes par mūsu komandas varēšanu šajā pavasarī, par to, vai vēl saglabājam izredzes iekļūt Latvijas – Igaunijas izslēgšanas spēlēs un vienkārši par labākas uzvaru bilances krāšanu kāda tā līdz šim ir bijusi. Zaudējums, diemžēl, pārvilka svītru cerībām par apvienotās Līgas izslēgšanu maču sasniegšanu. Tāpat sāpīgs šis zaudējums ir kopējās uzvaras krājot, jo sezonas ievadā bija cerība pārsniegt iepriekšējo sezonu rekordu. Esam palikuši pie desmit un līdz šīs sezonas beigām vēl piecas spēles. Pagājušo sezonu noslēdzām 10.vietā ar 12 panākumiem 30 spēlēs, bet pašlaik ar 10/15 esam 11.vietā. No atlikušajām piecām spēlēm (no tām trīs izbraukumā, bet divas ir savā laukumā) trīs mači jāaizvada pret komandām, kas turnīra tabulā atrodas zemāk – Valmiera (13.) un Viimsi (14.) savā laukumā, bet šajā nedēļas nogalē Tallinā otro reizi sezonā tiksimies ar vājāko igauņu Klubu “Kalev/Snabb” (15.).

 

Juniori sezonu noslēdz ar zaudējumu Līvāniem

Šodien arī otrajā Ramirent NBL izslēgšanas spēlē pārāki bija BK “Līvāni/BJSS” 61:54, izslēdzot mūsu komandu no tālākas dalības turnīrā.

Pēc šī zaudējuma liepājnieki noslēdza sēriju ar 0:2, tādējādi, arī dalība “Ramirent NBL” šajā sezonā ir beigusies. Turpmāk visi spēki tiks veltīti LJBL spēlēm.

Svētdien atkal Liepājas Basketbola svētki

3.martā divas spēles pēc kārtas ar “play-off” garšu

Pulksten 14:00 laukumā dosies mūsu juniori, kuri “Ramirent NBL” turnīra izslēgšanas spēļu 1.kārtas atbildes spēlē centīsies pagarināt šo sezonu mačā pret BK “Līvāni/BJSS”. Tikai uzvara mūsējiem ļaus turpināt šo sekmīgo basketbola sezonu. Pirmajā sērijas spēlē līdz divām uzvarām 1.martā Līvānos ar 90:79 pārāki bija līvānieši.

Ieeja uz šo spēli visiem ir bez maksas.

Savukārt, pulksten 17:00 BK “Liepāja” centīsies revanšēties Igaunijas vienībai “TalTech/Optibet” par zaudējumu pirmajā šīs sezonas tikšanās reizē Tallinā. Šis igauņu klubs atrodas Kurzemē jau kopš 29.februāra un piedzīvoja zaudējumu 1.martā Ventspilī ar rezultātu 90:101. “TalTech/Optibet” ieņem 10.vietu ar 11 uzvarām un 14 zaudējumiem un ir tiešie liepājnieku konkurenti par iekļūšanu labāko astoņu komandu pulkā. BK “Liepāja” atrodas 11.vietā ar 10 panākumiem un 14 zaudējumiem.

Iekļūšana starp labākajām astoņām komandām, kas piedalīsies izslēgšanas spēlēs, ir iespējama, taču, tikai ar nelielu iespējamības procentu. Pirmkārt, pašiem jāizcīna uzvaras pēc iespējas vairāk atlikušajās sešās spēlēs, bet, šķiet, ka cerīgi būt pieprasīt piecas šajā spēļu nogrieznī, kā arī jācer, ka tiešie konkurenti, kas ir “TalTech/Optibet” un “Pērnavas Osta” pēc saviem pieciem atlikušajiem mačiem, nebūs iekrājuši vairāk par 14 uzvarām. Vai šādi aprēķini var īstenoties? Ir redzēti, dzirdēti un piedzīvoti dažādi neticami scenāriji, tāpēc, vispirms, pašiem ir jānotic un pēc šīm uzvarām jātiecas. Ja nesanāks – tātad šogad nebija lemts, vai pa daudz tā “ūdens” izliets, lai pirmo reizi spēlētu Latvijas – Igaunijas izslēgšanas spēlēs.

28.februāra vakarā pret vareno Ukrainas BC “Prometey” mūsu puiši apliecināja, ka arī pret ļoti stiprām komandām var aizvadīt līdzvērtīgu spēli, jo līdz 33.minūtei spēle ritēja punkts punktā. Zaudējums ar 70:83 noteikti neattaino šīs spēles gaitu. Tāpat svarīgi ir pieminēt, ka pret “Top 8” komandām, kas pašlaik ieņem no 1.līdz 8.vietai, liepājnieki ir izcīnījuši četras uzvaras – pa reizei uzvarot un zaudējot “Ventspili”, “Ogri”, “Rīgas Zeļļus” un “Pērnavas Ostu”. Tikai pret BC “Prometey” un “VEF Rīga” abās spēlēs tika piedzīvoti zaudējumi, bet līdz šim vienīgajā mačā pret pašreizējiem turnīra līderiem Igaunijas “Kalev/Cramo” ir piedzīvots zaudējums. Tieši pret talliniešiem mūsu komanda aizvadīs spēli pēdējā Igaunijas izbraucienā nākošajā nedēļā un būs iespēja mēģināt izdarīt ko līdzīgu, kā pagājušajā sezonā, kad papildlaikā pie uzvaras tika mūsējie.

Pirmajā šīs sezonas spēlē Tallinā 18.novembrī lielisku otro puslaiku aizvadīja “TalTech/Optibet”, izcīnot uzvaru ar 89:68. Mūsu svētdienas pretinieki sezonu iesāka ar zaudējumu “Pērnavas Ostai” savā laukumā, bet pēc tam sekoja sešu uzvaru sērija, pārspējot “VEF”, “Viimsi”, “Ventspils”, “Keila/Coolbet”, “Avis Utilitas/Rapla” un “Kalev/SNABB” komandas. Tobrīd Tallinas Tehniskās Universitātes bilance bija 6/1, bet turpinājumā 18 spēlēs panākumi gūti tikai piecos mačos. Ar pašreizējo bilanci 11/14 “TalTech/Optibet” atrodas vienu vietu augstāk par liepājniekiem – 10.vietā. Ar šādu pašu bilanci Raplas komanda ir devītā. Mūsu komandas uzvaras gadījumā pat trim vienībām būtu pa 11 uzvarām un 14 zaudējumiem un tad tiks ņemti vērā citi kritēriji. Diemžēl, pret Raplu liepājniekiem ir 1:1 un -2 (uzvara Liepājā ar +7, bet zaudējums viesos ar -9), bet “TalTech” ar 1:1 ieguvuši +6 pret Raplu. Līdz ar to BK “Liepāja” ir jāizcīna vairāk uzvaras par šīm komandām. Bet jāsāk ar maču pret Tallinas komandu.

“TalTech/Optibet” pēdējās 7 spēlēs ir izcīnījuši vienu uzvaru – 7.februārī mājās pret Tallinas “Kalev/SNABB”, bet pēdējā spēlē 1.martā zaudēja Ventspilī ar 90:101. Arī mūsu  komandai ir negājis tieši tāpat – septiņos mačos tikai viena uzvara (13.februārī Rīgā pār “LU”). 3.martā kāda no šīm divām komandām uzlabos savu bilanci. Ceram, ka pie vinniņa tiks mūsējie!

Šajā mačā kā visās mājas spēlēs piedāvāsim skatītājiem dažādas izklaides – īpašs konkurss pašiem mazākajiem ar balvām no veikala “Rūtiņa”, jaunākajiem – bezmaksas izklaidi no “Blue Shock Race” – izbrauc ar Mario, visiem – basketbola atrakciju ar balvām no “Liepājas Olimpiskā centra”, kā arī jauno “naglas iedzīšanas” atrakciju no BN “Kurši”. Tiks organizēti dažādi skatītāju konkursi ar balvām no mūsu sadarbības partneriem “Elvi”, “Cinamon”, “SIIL”, “Streetfood” un puslaika konkursu no jaunā sadarbības partnera “Passportix”, kas dos iespēju tikt pie ieejas biļetēm uz kādu sporta pasākumu un biļetes uz mūsu komandas 13.marta spēli pret Valmieru. Tāpat pirms trešās ceturtdaļas sākuma sveiksim LSSS divus labākos jaunos basketbolistus. Nemainīgi kādā no pārtraukumiem notiks mūsu jaunievedums – T-kreklu šāvējs, ar kura palīdzību šausim piecus “Liepājas basketbols” T-kreklus, kuru mums palīdz nodrošināt Porziņģa Ģimenes Fonds.

Par skatītāju izklaidi rūpēsies enerģiskais Raivis Šulcs, bet par muzikālo noformējumu atbildīgs būs DJ Woot no “Izsauc ballīti”. Ar deju programmu uzstāsies deju studijas “Extra” dejotāji. Skatītāju ērtībām uz balkona LOC zālē mūsu draugi “WindUp” piedāvās iegādāties mūsu Kluba T-kreklus, keponus un hūdijus, kā arī kafejnīcas “Lotte” bufete, kas piedāvās dažādus dzērienus un ēdienus Lielā basketbola baudīšanai.

BK “Liepāja” atlikušās Latvijas – Igaunijas regulārās sezonas spēles:

03.03.24. 17:00 Liepājā, BK “Liepāja” – “TalTech/Optibet”

08.03.24. 19:00 Tallinā, “Kalev/Cramo” – BK “Liepāja”

09.03.24. 17:00 Tallinā, Tallinas “Kalev/SNABB” – BK “Liepāja”

13.03.24. 19:00 Liepājā, BK “Liepāja” – “Valmiera Glass/ViA”

16.03.24. 17:00 Liepājā, BK “Liepāja” – “Viimsi”

23.03.24. 19:00 Arēnā Rīga, “Rīgas Zeļļi” – BK “Liepāja”

Biļetes uz BK “Liepāja” 3.marta spēli iegādājamas “Passportix” tirdzniecības vietās, tai skaitā “Liepājas Olimpiskajā centrā” un arī internetā šeit: https://www.passportix.eu/pasakumi/bk-liepaja-taltechoptibet?event=209

Par Liepāju, Par Sa-Vējiem!