4
5
Pērc biļetes Skaties tiešraidi

Meitenes atkal parāda raksturu, atspēlē deficītu un tiek pie 9.vinniņa

Sestdien 9.uzvaru sezonā izcīnīja “SBK Liepāja/LSSS” savā laukumā pārspējot “Daugavpils Universitāti” ar 76:62.

Mūsu komanda maču uzsāka ne visai pārliecinoši, nerealizējot vairākas lieliskas iespējas no groza apakšas, bet lēnām ieskrienoties ieguva septiņu punktu pārsvaru (9:2). Pārsvars sasniedza arī deviņus punktus, bet pirmo ceturtdaļu noslēdzām ar 19:11.

Otrajā ceturtdaļā spēle apmeta kūleni, četrus tālmetienus desmit spēles minūtēs realizēja viešņas (mūsējām tikai viens sekmīgs trāpījums no perimetra) un nonāca iedzinējos, vairākkārt, ar mīnus 3 (24:27, 28:31), bet pēc spēles pirmās puses joprojām pārsvars daugavpilietēm (33:31).

Otrā puslaika ievadā viešņām padevās iegūt arī četru punktu pārvaru (35:31), bet, kā vēlāk izrādījās, tas bija lielākais pārsvars “DU”. Madara Šmite iesāka pakaļdzīšanos, realizējot metienu no groza apakšas. Pēc savainojuma sadziedēšanas liepājnieču rindās atgriezās Marta Kaupmane, kura atjaunoja neizšķirtu uz tablo (35:35). Ar ciešu aizsardzību mūsu komanda sarūpē pretiniecēm tehnisko brāķi – 8 sekunžu pārkāpumu, bet šo sekmīgo izrāvienu paturpina Koreņika trāpot tālmetienu (38:35) un minūtes pārtraukums “Daugavpils Universitātei”. Šī pauze nedeva vēlamo rezultātu, jo liepājnieces vēl neapstājās, Koreņikai realizējot metienu no groza apakšas. Šo svarīgo spēles nogriezni pārtrauc viesu kapteine, kad Poikāne realizē “2+1” gājienu (38:40). Pēc 9-0 liepājniecēm izdodas veikt otro nelielo nogriezni, gūstot septiņus punktus pēc kārtas, kad precīzi met Šmite ātrajā pārejā, Ķīvīte no tālās distances un Maija Aploka no groza apakšas (47:40). Daugavpilietes pietuvojas četru punktu attālumā (46:50), bet trešo ceturtdaļu noslēdzam ar 4-2, Koreņikai atkarojot bumbu pie pretinieču groza, bet uz Gļebas gūto grozu Kļeščova ir precīza no tuvas distances. Pirms noslēdzošās ceturtdaļas esam vadībā ar +6 (54:48).

Ceturto ceturtdaļu neveiksmīgi iesāk viešņas, nerealizējot savu uzbrukumu, bet mūsu komanda izmanto iespēju un ieliek jau drošākus pamatus uzvarai! Paula Kļeščova un Madara Šmite ir precīzas caurgājienā un liepājniecēm jau +10 (58:48)un minūtes pārtraukumu sasauc “Daugavpils Universitāte”. Spēle atsākas ar Kļeščovas pārtvertu bumbu un diviem Koreņikas tālmetieniem (64:48) un atkal pārtraukums viešņām. Dažus ačus daugavpilietes atspēlē, pietuvojoties līdz -11 (53:64), kam seko neierasts brīdis spēlē. 36.spēles minūtē sākās spēles izšķirošie notikumi. Viktorija Babiča, cenšoties apturēt Raivitu Koreņiku, saņēma piezīmi un dusmās aizspēra bumbu ar kāju. Tiesnešu lēmums – tehniskā piezīme. Paula Kļeščova nostājās uz brīvmetienu līnijas, taču epizode ar to nebeidzās. Daugavpils galvenais treneris Guntis Endzels sāka diskutēt ar tiesnešiem. Sekoja divas tehniskās piezīmes, no kurām otrā bija diskvalificējošā. Endzels pameta laukumu un spēles vadīšanu pārņēma Nikolajs Romaņenko.

Četru piezīmju sērija beidzās ar pieciem soda metieniem. Paula Kļeščova realizēja divus no trim metieniem, Raivitai Koreņikai precīzi bija abi brīvmetieni – 68:55. Nepilnas trīs minūtes vēlāk pēc Enijas Ķīvītes tālmetiena liepājnieces panāca arī 19 punktu pārsvaru – 76:57. Spēle tika novadīta līdz galam bez pārsteigumiem, laukumā tiekot visām mūsu spēlētājām, daugavpilietes samazināja rezultāta starpību, bet 9.uzvara sezonā tika mūsējām – 76:62.

Raivita Koreņika aizvadīja iespaidīgu spēli, pietuvojoties personīgajiem rekordiem. Uzbrucēja guva 28 punktus un izcīnīja 17 bumbas zem groziem (labākie rezultāti – attiecīgi 32 un 19). Koreņika otro reizi sezonā realizēja vismaz četrus trīspunktu metienus, tai skaitā divus ceturtajā ceturtdaļā, kā arī nesaņēma nevienu piezīmi uzbrukumā.

Nākošo spēli liepājnieces aizvadīs 19.februārī Tallinā pret “Audentes”, bet savā laukumā svarīgā spēlē 22.februārī pulksten 18:30 uzņems Rūtas Stiprās pārstāveto “Šauļi-Vilmers”.

Sestdien meitenēm mājās svarīga spēle pret Daugavpili

4.februārī pulksten 14:00 Liepājas Olimpiskajā centrā meitenes uzņems “Daugavpils Universitātes” komandu.

Spēlei ir liela nozīme gan Baltijas turnīra ietvaros, lai joprojām saglabātu izredzes piedalīties izslēgšanas spēlēs, gan Latvijas klubu ieskaitē, lai iegūtu priekšrocības LSBL  izslēgšanas spēlēs.

Abu komandu pirmajā tikšanās reizē Daugavpilī SBK “Liepāja/LSSS”  triumfēja pamatīgā trillerī, atdodot iniciatīvu mājiniecēm un izsējot deviņus no desmit punktu pārsvara, taču laimīgi daugavpilietes netrāpīja pēdējo metienu. Mūsējās no Latvijas austrumiem devās ar uzvaru 57:56.

“Daugavpils Universitāte” aizvadītajās 12 spēlēs tikusi pie vienas uzvaras un ieņem 10.vietu, bet liepājnieces atrodas 6.pozīcijā ar 8 panākumiem un tikpat zaudējumiem.

Junioru īsais soliņš nespēj apdraudēt Ķekavas uzvaru

Uz “Ramirent NBL” spēli Ķekavā juniori devās bez vairākiem līderiem, kuri devās palīgā pirmajai komandai uz Keilu, tādējādi stipri ierobežojot iespēju pacīnīties par uzvaru

Iespējams, cīņas gaita būtu ritējusi savādāk, ja šajā spēlē piedalītos Frederiks Meinarts, Kristaps Soldatenoks, Mārtiņš Kilups un no savainojuma kā plānots atgrieztos Henriks Bajārs. Pirmajā puslaikā “ielaisto” deficītu (-16, 22:38) atspēlēt nebija iespējams, un viesos piedzīvota 10 neveiksme sezonā (57:76).

Edžus Brežinskis guva 17 punktus, bet Arturs Vuciņš 10.