Kazahstānas komanda ir pārbaudīta, laiks cīņām pret Tartu vienībām

Vakar, 13.decembrī, dāmu komanda SBK “Liepāja/LSSS” uzņēma Kazahstānas komandu Astana “Tigers”, kura lielākoties sastāv no Kazahstānas izlases spēlētājām.

Astanas tīģerienes piedaloties Austrum Eiropas Sieviešu Līgā (EWBL) A grupā piecās spēlēs ir tikusi pie vienas uzvaras un A grupā 8 komandu konkurencē atrodas 6.vietā. Astanas vienība ieradās Latvijā uz nelielu treniņu nometni, un tai šeit ir ieplānotas vairākas spēles ar Baltijas līgas komandām un pirmā no šīm plānotajām spēlēm notika Liepājā. Mūsējām spēles sākums neizdevās vai pārlieku lielā uztraukuma dēļ, vai redzot pretinieču auguma pārsvaru, un nesekmīgi aizvadot pirmo ceturtdaļu zaudējām ar 7:27. Savukārt, otrajā spēles nogrieznī turpinot izmēģināt dažādus taktiskos risinājumus laukumā mūsu meitenes darbojās ļoti pārliecinoši un sekmīgi, sadeldējot rezultāta starpību līdz -8 (25:35), uzvarot šo ceturtdaļu ar 22:11 un pēc spēles puslaika 29:38. Trešajā ceturtdaļā turpinājām iepriekšējā ceturtdaļā iesākto un vairs tikai -7 (39:46). Diemžēl spēles turpinājumā izpaudās mazliet pārfrazētais teiciens “nerausti tīģeri aiz ūsām” un viesu komanda spēles izskaņas piecpadsmit minūtes uzvarēja ar 20:34 un spēle noslēdzās ar 59:80. Lai arī piedzīvots zaudējums pieredzējušai komandai, tomēr vairākas pozitīvas atziņas par vakardienas spēles ir: līderes lomu komandā ir gatava uzņemties liepājniece Līna Loceniece (19 punkti, 2 pārtvertas bumbas), šajā līmenī arvien vairāk iejūtas Daniela Grigorjeva (8 punkti, 6 atlēkušās bumbas), stabilu sniegumu turpina demonstrēt Marina Ivaščanka (13 punkti, 8 atlēkušās bumbas un 2 bloki) kā arī vairākas gados jaunās spēlētājas ir labi palīgi pamata sastāvam kā Karlīna Kalna (2004.gads) un Valdas Jurevičas audzēkne Arnita Melne (2005.gads). Nākošo spēli mūsu meitenes aizvadīs 16.decembrī izbraukumā Tartu, bet savā laukumā 20..decembrī pret Jelgavas komandu.

Rītdien, 15. decembrī, kungiem pēdējā šī gada spēle savā laukumā uzņemot Tartu Universitāti. Mūsējiem neizdevās pārspēt Latvijas Universitāti svētdienas izbraukuma spēlē un tāpēc vēl jo vairāk rītdien jācenšas uzlabot noskaņojumu šajā pirms svētku laikā pret Olybet turnīra pārsteiguma komandu Tartu Universitāte. Pirms šīs sezonas Tartu vienība mainīja savu “vīziju” un atteicās no dalības starptautiskajos turnīros, kur bija ierasts redzēt Tartu un komandu veidoja no junioru vecuma talantīgajiem spēlētājiem. Bet kā izrādās, piesaistot divus Lietuviešu “prospektus” kā Arns Veļička un Jūlijus Kazakauskas, kas ne vien Tartu vienībā ir līderi, bet izceļas arī uz kopējo spēlētāju fona (Veļička ir otrs rezultatīvākais turnīra spēlētājs ar 21,18 punktiem tikai aiz mūsu Džonsona (24,42), savukārt Kazakauskas ir turnīra labākais cīnītājs pēc atlēkušajām bumbām ar 10,27 vidēji ik spēli). Tartu Universitāte, neskatoties uz vidējo spēlētāju vecumu 20,2 gadi, atrodas 7.vietā ar 6 uzvarām 11 spēlēs. Mūsējiem rītdienas spēlē ir gatavs atgriezties Torenss Rovs, kurš iepriekšējo spēli izlaida personisku iemeslu dēļ (bija uz vecmāmiņas bērēm ASV) un debijai Liepājas rindās ir gatavs Slovēnijas spēka uzbrucējs Andražs Kavašs. Par spēles muzikālo noformējumu rūpēsies pūtēju orķestris Liepāja, ar deju priekšnesumiem izklaidēs Hip Hop deju studija “Red Lions” un deju grupa “Pulss”, par pašiem mazākajiem rūpēsies Mazo draugu stūrītī, bet vecākiem jauniešiem piedāvāsim izklaides iespējas Blue Shock virtuālajā realitātē tikai par 1 EUR. Spēles sākums plkst. 17:00 un biļetes (1 – 3 EUR) nopērkamas visos Biļešu Serviss tirdzniecības punktos kā arī LOC info centrā stundu pirms spēles sākuma. Atbalsti Sa-Vējos un tiekamies LOC!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *