Retro formās Ventspilī tiksimies Kurzemes derbijā

Šodien, 19.martā pulksten 19:00 BK “Liepāja” “PafBet Latvijas – Igaunijas Līgas” turnīra ietvaros ceturto reizi tiksies ar BK “Ventspils”. Līdz šim pārāki ir bijuši ziemeļkurzemnieki. Laiks šo tradīciju lauzt.

Šī sarežģīta sezona ir izvērtusies gana sarežģīti mūsu komandai tieši spēlēs ar ventspilniekiem, jo, lai arī pirms sezonas pārbaudes spēlē 11.septembrī Ventspilī līdz ar mača beigu signālu uzvaru guva Roberts Krastiņš (71:69), līdz šim aizvadītajās trijās oficiālajās spēlēs pie uzvarām ir tikuši tikai BK ‘Ventspils”, divās no trim reizēm uzvaru burtiski izraujot spēļu pēdējās sekundēs, bet pārliecinošākajā uzvarā pār liepājniekiem 30.oktobrī vienīgajā spēlē, kurā mūsu komandai nav varējis palīdzēt šīs sezonas labākais piespēlētājs visā turnīrā Renārs Birkāns, kā arī virkne citu spēlētāju (Roberts Blumbergs, Dāvids Ozoliņš, Adrians Šnipke), BK “Ventspils” mūsu komandai ļāva gūt tikai 64 punktus (otrs mazākais punktu guvums sezonā, pret VEF 7.oktobrī 63). Arī paši ventspilnieki uzbrukumā “neuguņoja”, jo tika tikai pie 73 punktiem. Pret vidēji gūtajiem 83,65 punktiem ik spēli tas ir gana maz. Savukārt, īpaši sāpīgie divi zaudējumi Liepājā noteikti ir palikuši spilgtā atmiņā. Sezonas atklāšanas spēlē 3,4 sekundes līdz pamatlaika beigām Artūrs Ausējs realizēja sarežģītu pustālo metienu un ventspilnieki izrāva uzvaru ar 92:91. Bet jau pēdējā abu komandu tikšanās reizē 2.martā, kad ne bez veiksmes palīdzības Kristaps Mediss tika pie trim soda metieniem brīdī, kad ar trīs punktu pārsvaru vadībā atradās mūsējie un līdz pamatlaika beigām bija 4,4 sekundes. Mediss gūstot pirmos punktus spēlē, aukstasinīgi realizēja visus trīs sodiņus, aizveda spēli līdz pagarinājumam, kurā, spēlējot bez trim “garajiem” spēlētājiem mūsu komanda nespēja tikt pie pirmā panākuma pār BK “Ventspils” un tika piedzīvots trešais zaudējums šosezon (92:96).

Šovakar ir viena no divām atlikušajām iespējām pārspēt vairākkārtīgos Latvijas čempionus, lai sajustu vēl lielāku pārliecību par mūsu komandas spējām pirms gaidāmā LBL “play-off”. Abas komandas šajā mēnesī tiksies vēlreiz, kad liepājnieki viesosies Ventspilī 30.martā. Savukārt, lai iekļūtu apvienotā turnīra “Final 6” mūsu komandai ir jāuzvar atlikušajās četrās spēlēs (ieskaitot šodienas) un jācer, ka kāda no divām augstāk esošajām komandām pie uzvarām vairs netiks. Situācija turnīra tabulā: 1.VEF 19-2, 2.Ventspils 13-7, 3.Ogre 13-8, 4.Liepāja 10-11, 5.Valmiera 6-16, 6.LU 3-20.

Uz šodienas spēli, kas tiks aizvadīta īpašajās retro formās, mūsu komandas rindās ir atgriezies arī Marts Ozolinkevičs, tāpēc uz Ventspili dosimies tikai ar vienu domu – izcīnīt uzvaru pār BK “Ventspils” un pārtraukt viņu 19 uzvaru sēriju pār Liepājas komandām. Pēdējo reizi liepājnieki ir pārspējuši ventspilniekus 2016,gada 25.maijā, kad cīņā par LBL bronzu savā laukumā panāca vadību sērijā 2-0 (uzvara 98:90).

Spēli no Ventspils šodien translēs “Best 4 Sport” kanāls. Atbalstām Sa-Vējos!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *