Svētdien Liepājā bez skatītājiem pret spēcīgo “TalTech”

Šo svētdien 24.oktobrī pulksten 17:00 BK ‘Liepāja” uzņems spēcīgo “TalTech” vienību. Šī būs pirmā spēle pēc “ENBL” turnīra Valmierā. Mačs notiks bez skatītāju klātbūtnes.

Pēc ilgāka laika mūsu komanda varēja atvilkt elpu, sadziedēt brūces un sakārtot domas par gaidāmo spēli pret Igaunijas ambiciozo “TalTech”. Kopš sezonas sākuma liepājnieki bija “kārtīgā spēļu skrējienā”, jo kopš pirmās sezonas spēles 2.oktobrī deviņpadsmit dienās nospēlētas sešas spēles (četras “PafBet”, bet divas “ENBL” turnīrā). Pēc pagājušās sezonas, kad reizēm spēles notika reizi nedēļā, šis ir bijis jauns pārbaudījums mūsu komandai. Pirms 24.oktobra spēles liepājniekiem bija trīs dienas, lai pārgrupētos un ar atjaunotiem spēkiem gatavotos spēlei pret Igaunijas ambiciozo Klubu no Tallinas.

Pēc 20.oktobra uzvaras Valmierā pār vietējo komandu ar rezultātu 82:69, svētdien BK “Liepāja” pretī stāsies tallinieši, kuri šo sezonu sākuši “bez vienas spēles” perfekti, jo pirmajās trijās “PafBet” spēlēs “TalTech” tikuši pie trim uzvarām (ar 78:76 pret “Valmiera Glass/ ViA”, 103:73 pret BK “Ogre” un 92:67 pret “Tallinna Kalev”), taču 22.oktobra vakarā arī tallinieši izjuta zaudējuma rūgtumu, jo Ventspilī piekāpās desmitkārtējiem Latvijas čempioniem ar 71:86. Mazliet neierastu plānu Kurzemes apmeklējumam izteikuši mūsu nākamie pretinieki, kuri tā saucamās “sapārotās spēles” lūguši likt ar vienu dienas pauzi, proti, starp spēlēm Ventspilī un Liepājā pa vidu ir viena diena, tādējādi Latvijas apmeklējums “TalTech” šajā nedēļas nogalē būs vairāku dienu ilgs. Ierasts, ka komandas šādos gadījumos vēlas spēlēt divas dienas pēc kārtas, taču tallinieši, acīmredzot, ir ne tikai gatavi pagarināt savu ceļojumu Latvijā par vienu dienu, bet arī finansiāli nodrošināti, lai maksātu par vienas liekas dienas izmaksām, kas nereti ir aptuveni viens tūkstotis eiro.

“TalTech” komanda ir nokomplektēta tikai no vietējiem (Igaunijas) basketbolistiem līdzīgi kā mūsu komanda (liepājnieku rindās jau otro sezonu nav neviena leģionāra). Taču ir arī kāda būtiska atšķirīga nianse salīdzinājumam ar BK ”Liepāja” sastāvu, Igaunijas komandas veidošanā, proti, tās kodolu veido vairāki ļoti pieredzējuši basketbolisti kā Tanels Soks (36), Indreks Kajupanks (33), Stens Soks (32), Ēriks Kedus (31) un Tomas Rādiks (31). Talliniešu sestais vecākais spēlētājs Olivers Mētsalu ir tik pat vecs cik mūsu komandas vispieredzējušākais basketbolists Roberts Krastiņš, abiem ir 27 gadi. Vēl seši basketbolisti viesu rindās ir 20 vai vairāk gadus veci, kā arī trīs spēlētāji ir jaunāki par 20 gadiem. 21 gadu vecais uzbrucējs Miks Jūrkatams ir “TalTech” līderis ar vidēji 18,8 gūtajiem punktiem četrās spēlēs un 5,3 atlēkušajām bumbām, kas ir otrs labākais rādītājs komandā. Vairāk par 10 punktiem vidēji ir guvuši vēl trīs spēlētāji – Gregors Ilves, Rans Pehka un Olivers Mētsalu. Mūsu komandā galvenie punktu guvēji ir Verners Kohs (21,3p.), Roberts Bērziņš (12,5p.), Zigmārs Raimo (11,8p. + 10,3ab) un Kārlis Šiliņš (10p. + 7,3ab). Pēdējā liepājnieku spēlē Valmierā Kārlis Šiliņš, diemžēl, nepiedalījās savainojuma dēļ un par viņa dalību svētdienas spēlē vēl nav skaidrības.

Mačam no Liepājas Olimpiskā centra, kurš svētdien sāksies pulksten 17:00 būs iespējams sekot “Sporta Centrs.TV” tiešraidē televīzijā un šeit: https://sportacentrs.com/sportacentrs_tv/live/21102021-b_liepaja_taltech_b_br_pafbet_latvijas_ig, jo pēc valdības lēmuma līdz 14.novembrim skatītāji klātienē nav atļauti. Tāpēc esam kopā attālināti un Atbalstām Sa-Vējos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *