Juniori vadībā puslaikā pret Saldu, taču spēlē piekāpjas pieredzei

Piektdienas vakarā mūsu juniori BK “Liepāja/LSSS” savā laukumā uzņēma vienu no “Ramirent NBL” turnīra līdervienībām BK “Saldus” un uzvarot puslaiku (46:40), tomēr otrajā puslaikā labākiem esot viesiem, piedzīvoja zaudējumu ar 77:91.

Šajā spēlē mūsu komandā otro reizi laukumā devās talantīgais Juris Vītols, kuram ir svarīga loma savā pirmajā sezonā Liepājā BK “Liepāja” komandā, savukārt, pirmo reizi sezonā gatavs spēlēt bija Alekss Jurevičus. Taču joprojām veselības likstas liedz spēlēt Gustavam Jakubauskim un Henrikam Bajāram.

Spēli iesākām ar Vuciņu, Brežinski, Soldatenoks, Frāmu un Salmiņu, kuri spēles sākumā apliecināja, ka šajā spēlē saldeniekiem mūsu komanda par velti neko nedos. Spēles rezultātu atklāja mūsējie, kad Salmiņš guva grozu (2:0). Lai arī piecus punktus pretī liek BK “Saldus”, liepājnieki ar Brežinska pieciem  punktiem un Soldatenoka trejaci, veicot 8-0 izrāvienu panāk +5 mājiniekiem (10:5). Dažas minūtes turpinās līdzvērtīga cīņa, pēc Soldatenoka divpunktnieka vēlreiz piecu aču pārsvars liepājniekiem (14:9), taču tad viesi atbild ar savu 10 punktu guvumu div ar pusi minūtēs un jau piecu punktu deficīts mūsējiem (14:19). Soldatenoks ar vēl vienu tālmetienu pārtrauc viesu sekmīgo spēles nogriezni, bet pēc Pūlīša diviem gūtajiem punktiem ar soda metieniem Soldatenoks atjauno neizšķirtu. Ceturtdaļas pēdējā uzbrukumā Frāms atkal izvirza vadībā liepājniekus un ar divu punktu vadību noslēdzas pirmā ceturtdaļa (23:21). Šajās desmit minūtēs izteikti rezultatīvs ir Kristaps Soldatenoks, kuram jau 10 punkti (3p. 2/3), bet Brežinskim 5. Cīņu zem groziem mūsējie piekāpjas (6 pret 14 atlēkušajām bumbām).

Otrajā ceturtdaļā spēles gaita izlīdzinājās, nevienai no komandām neveicot būtisku izrāvienu rezultātā, liepājnieki saglabāja nelielu vadību visas ceturtdaļas gaitā. Divreiz saldenieki pietuvojās līdz -1 (28:29 un 34:35), taču uzreiz mūsu juniori spēja atbildēt ar rezultatīvu uzbrukumu un pārsvaru palielināt. Pirms puslaika noslēguma divus tālmetienus realizēja Alekss Jurevičus, un puslaiks noslēdzās ar +6 BK “Liepāja/LSSS” (46:40). Šajā ceturtdaļā Soldatenoks pie punktiem netika, bet joprojām pēc 20 spēles minūtēm bija rezultatīvākais mūsu komandām ar 10 puntiem, tanī pat laikā ļoti sekmīgi spēlē iesaistījās Jurevičus, kuram nieka septiņās ar pusi minūtēs 8 punkti, realizējot metienus no spēles ar perfektu precizitāti. Tikpat ačus puslaikā iekrājis arī Edžus Brežinskis.

Trešās ceturtdaļas pirmā pusē joprojām vadībā atradās mūsējie, taču pārsvars saglabājās viena/ divu uzbrukumu attālumā. Kravinskis ceturtdaļas piektajā minūtē panāca neizšķirtu (51:51), un uz Cālīša groza guvumu vēlreiz viesi atbild ar sekmīgu noslēgumu atkal fiksējot niču (53:53). Diemžēl, šajā brīdī notika lūzums spēlē, kad BK “Saldus” atguva vadību, pie tam, liepājniekiem neizdevās gūt punktus četras spēles minūtes līdz Jurevičus realizēja vienu no diviem soda metieniem (54:59). Līdz šīs ceturtdaļas izskaņai mūsējie tika vēl pie trim punktiem, bet viesi pie astoņiem un pirms noslēdzošās ceturtdaļas esam iedzinējos (57:65).

Ceturto ceturtdaļu iesākām ar Salmiņa precīzu metienu un pēc viesu līdera Šmīdriņa diviem punktiem Arturs Vuciņš tiek pie precīza trīspunktnieka (62:67). Viesiem četrus punktus gūst Baumanis, bet Juris Vītols ar trejaci nekur tālu viesus nelaiž (65:71). Mūsu komandas vēlme atspēlēties ir lielāka par situāciju realizēšanu, un pieļautās kļūdas pret pieredzējušo BK “Saldus” neļauj mainīt spēles ritējumu. Mača 36.minūtē pēc Otersona diviem soda metieniem pirmo reizi spēlē rezultāta starpība rakstāma ar diviciparu skaitli (-11, 65:76). Frāma divi gūtie punkti un Vītola sodiņš par bijušā Liepājas spēlētāja Kārļa Garozas tehnisko piezīmi uz tablo dod -8 (68:76), taču viesi tuvāk jaunos liepājniekus nepielaiž. Spēlē zaudējums ar 77:91.

BK “Liepāja/LSSS”. K.Soldatenoks 16p. (no spēles 5/8, 3p. 3/5, 1p. 3/3, 3ab, 1bl), A.Vuciņš 11p. (3p. 3/9, 2ab, 5rp), A.Jurevičus 11p. (no spēles 4/4, 3ab, 3rp), P.Salmiņš 11p. (5ab, 1rp, 1bl), J.Vītols 9p. (6rp, 2pb), E.Brežinskis 8p. (2ab, 1rp, 2pb), R.Frāms 6p. (1p. 2/2, 4ab, 1rp), R.Cālītis 3p. (5ab, 1rp), K.Pūlītis 2p. (2p. 1/1).

Nākošo spēli BK “Liepāja/LSSS” aizvadīs otrdien 1.martā, kad pulksten 18:30 Liepājas Olimpiskajā centrā uzņems ar līdz šim nespēlēto “RTU” komandu.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *